Yaş Mama Yemeyen Kedi Mi Olur?

Gokberk39

Kedim 6 buçuk aylık kilosu 2.6 veteriner normal dedi fakat sadece kuru mama yiyor yaş mamayı yemeyi tercih etmiyor. Whiskas bile denedim yemedi. Kuru maması Acana grasslands. Nasıl çözüm üretebilirim. Daha önce ciğer ve tavuk denedim onlarıda yemedi.

34 CEVAP

TATA4242

Yaş mama yemiyorsa,su pınarı almanızı tavsiye ederim,en güvenilir yol bu şekilde ve tedbir olarak da bunu yapın.

Gokberk39

Yorumlar mükemmel. Gece gece hem güldürüp hem bilgilendirdiğiniz için teşekkürler :D

bihtercik

kedi kedidir baban çiçektir hahahsjjsjd

TATA4242

He birde şeyi unuttum,felis catus ile felis libyca çiftleşti ve günümüzdeki kediler oldu.Zaten Afrika Falb (libyca) tarım yerlerine yakındır ve açıkcası ben ilk evcil kedi olduğunu düşünüyorum.Bu iki türün çiftleşmesi ve felis catusun yavruları,evcilleşmiştir ama libyca zaten sakin bir tür ve günümüzde bile Afrikada Sırtlan besleyen kabile halkı mevcut.Onu bile evcilleştiriyorlar değilki Afrika libyca nedir :):)

lwb

Kuru mamasının yanında sunarsanız ya da karıştırarak (kuru mama oranı fazla olarak) yiyebilir belki.

Gokberk39

Gerçekten et yemek istemiyor kedim. Bir sürü marka yaş mama denedim. İyisinden kötüsüne yine olmadı

Gokberk39

Karıştırınca mamaları koklayıp iğrenir gibi yapıyor kendini yemiyor :)

LadyAndCat

Cins kedi naparsınız işte :))
Seçici olabiliyorlar.
Yedirmeye çalışın çeşitli yöntemlerle ama yemiyorsa da yemiyordur yapacak bir şey yok.
Kuru maması oldukça kaliteli zaten başka bir şeye gerek yok.

lwb

Kuru maması kaliteli de, vücuda bol bol sıvı girmesi lazım:/ özellikle yaş mama

@tata4242 su pınarı gerçekten işe yarıyor geçen cuma günü aldım normalde günde 2 kez çiş yapardı artık 3 e çıkardı

TATA4242

Gayet normal,sağlığına olumlu etkilerini kısa sürede görürsünüz.
@787891
Şapur şupur içiyordur :):)

TATA4242

Kedi kedidir, köpek köpektir.

LadyAndCat

Mrtunaboylu
Siz tekir değilsiniz yanlışınız var.
Siz smokinsiniz:))

lwb

Tekir cins mi kürk rengi mi gibi kafa karıştırıcı:D
Smokin de bana kürk rengi gibi geliyor. Pek bir fikrim yok ama tekirlerin de kürk yapısı olarak öyle denildiğini düşünüyorum ya da kürk deseni yüzünden o isimi aldıklarını ama hepsi kırma O.o

LadyAndCat

Kulakları kıvrık veya kuyruğu yuvarlak olan kedilerin görüntüsü gerçekten marjinaldir ama bunun dışında dış görünüşleri çok değişmez. Kulakları ve kuyrukları fark yaratmıştır. Görüntüleri uç şekilde değişik olmayan kedilerin hepsi de aynı değildir tür veya cins olarak...
Tekir bir kürk desenidir.
Çizgili kedilere denir.
Çizgisi dışında dış görünüşünde belirgin bir özelliği olmayan kedilere EVCİL KISA VEYA UZUN TÜYLÜ denir. Dünyadaki, şehirlerdeki kediler bu genel türdendir.
Evcil kedi atasının da tekir olduğu düşünülür.
Kediler çeşitli kürk renk ve desenlerinde olabilir.
Smokin kediler de siyah ve beyaz kedilerdir. İki renkli kedilerdir. Siyah yerini bazen gri ve kahve rengi alabilir ama diğer renk mutlaka beyazdır.
Tortoise kediler de alacalı kedilerdir.
Calico olanlar da üç renklidirler.
Beyaz-sarı-siyah işin ilginci bu kediler dişi olur :))