Yaş Mama Yemeyen Kedi Mi Olur?

Gokberk39

Kedim 6 buçuk aylık kilosu 2.6 veteriner normal dedi fakat sadece kuru mama yiyor yaş mamayı yemeyi tercih etmiyor. Whiskas bile denedim yemedi. Kuru maması Acana grasslands. Nasıl çözüm üretebilirim. Daha önce ciğer ve tavuk denedim onlarıda yemedi.

34 CEVAP

BalliBadem

En sevebileceği yaş mamayı alın akşam yatmadan mamasını alın önünden sabah yarım paket yaş mama koyun ne kadarını yerse kâr belki içine biraz kuru mama katabilirsiniz bence suda içse yaş mama önemli haftada 1 de olsa yerse eğer böyle yesin derim

Bazı kediler böyle oluyor benim kedimde en azından konserve yiyor ama evde ciğer falan et veriyorum burun kıvırıyor kedi et yemez mi ya

lwb

En az o kadar içmesi lazım.

LadyAndCat

Gokberk39
Cins kediler şöyle uslu, böyle iyi, böyle mükemmel diye şeyler var ya bu yüzden hayvan ticareti yapılıyor ve ben de buna karşıyım:)
Evet kedi kedidir benim de söylemek istediğim zaten bu.
Cins bir kediniz var ben genel olarak karşı olsam da gelelim sizin konuya...
Şöyle de bir gerçek var ki cins kediler daha hassas ama 787891 dediği gibi gerçekten su içen bir kediniz varsa günde 200-250 ml bitirdiğine eminseniz yaş mama yemese de olur diyorum.
Yaş mama yeterince su içmeyen kedilerin böbrek ve idrar sorunları oluşmasın diye önlem amaçlı arada verilen bir ödüldür. Eğer kediniz yaş mama yemiyorsa işkence yapmaya gerek yok. Her kedi ve gereksinimleri farklı sonuçta. Saygı duymak lâzım. Yeterince su tüketimi varsa şimdiki maması yeterli olur çünkü en kaliteli ve pahalı mamalardan birini veriyorsunuz.