Yeni Yavru Kedi Sahiplendim Ama Annesi Huzursuz Olmuş

mds50

2 aylık siyam kedisi sahiplendim 3-4 saate eve alıştı oyun falan oynadık komşumuzdan sahiplenmiştik yavruyu. Gece kaldı ama bu sabah komşumuz aradı anne diğer kedilerle ilgilenmeyi kesti kendi de yemek yemiyor sürekli sahiplendiğimiz yavruyu arıyor diyince şimdilik geri verdik bu yaptığımız ne kadar doğru.

18 CEVAP

Anonymus552223

Cok dogru. Nasilsa komsunuzdaymis istedigi kadar beslesin anne. 2 ay da kucuk degil ama bir ay daha kalsin anne sutten kesmeye baslar zaten. Hem daha saglikli olur. Arada sevmeye gidersiniz

Anonymus552223

Yani yanlis bisey yok arada eve getirmenizde, yavru kedi oldugu icin yetişkinler gibi yer yadigamaz fazla..

Bence yavru kedi sahiplenilecekse kardeşiyle ya da başka birbyavruylasahiplenmek daha iyi.beraber oynuyorlar uyuyorlar mutlu oluyorlar.diger turlu yalnızlık cekiyorlar

Bellasmom

Annesi zaten yakında yavrularla ilgilenmeyi bırakacaktır. Ama hala ilgileniyorken birlikte olmaları çok daha iyi özellikle yavru için. Biraz daha bekleyin sonra zaten bütün ömrü sizinle geçecek :)

LadyAndCat

Ayrıca tavsiye çok doğru bir tavsiye.
Kedi iki tane alınınca çok daha bereketli bir eviniz ve sağlıklı kedileriniz oluyor. Benimkiler de kardeşti ve iki tane aldım ben alırken şimdi ne kadar doğru bir şey yaptığımı anlıyorum:))
İyi ki bir tane alıp diğerini başkasına vermemişim. Şimdi düşününce bile tüylerim diken diken oluyor.
İki kedi alma şansı olanlar lütfen alın çok güzel bir şey olduğunu göreceksiniz:))

mds50

Sevmeye gidiyoruz ara sıra ama bazen de bize getiriyorduk belki de o yüzden kolay alıştı 5-10 dakikalık eve getirmelerimiz doğru mu peki? kıyamayız zaten hem anneye hem tüm yavrulara yazık kalsınlar biraz daha.

mds50

Zaten emmeyi bırakmış gibiydi çok nadir gidip 5 10 sn emip bırakıyordu almadan önce en azından kardeşleri ile vakit geçirir teşekkür ederim

mds50

Teşekkür ederim biraz daha sabır :) sonrası umarım sağlıklı mutlu geçer

LadyAndCat

Annenin psikolojisini bozmayın.
Madem bebeklerine düşkün biraz daha bekleyin. Anne de bebekler de hazır olsunlar. Biraz daha vakit geçirsinler. Bellasmom’ında dediği gibi sonra yıllarca sizinle birlikte olacak...

Çok dogru

LadyAndCat

Mds50
Senin de bebeklerin olsa ister 3 ister 5 tane. Birini göremesen ne hissedersin?! Geride zaten elindekiler var demezsin ki?!?
Gerizekâlı değil ki bu hayvan bebeğinin yokluğunu anlamayacak kadar. O da bir Anne. Yavrusu ortadan kaybolunca anlamıştır bir yere götürdüklerini yemeden içmeden kesilmiş kurban olduğum:)

mds50

Ne annenin ne yavruların mutluluğunu bozmak gibi bir hakkımız yok illa yavru olsun diye derdim de yok bekleyim bir süre belki diğer yavrulardan vazgeçen olur da iki tane sahiplenirim

Sselin1

Eger 2 kedi sahiplenme planiniz yoksa bence suan icin acele etmeyin. Once en az 1-2 ay bu kediye bakin zorluklarini degerlendirin eger 2 kediye de maddi manevi yeteceginizi düşünürseniz bir kedi daha sahiplenirsiniz. Illaki kendi kardesi olmasina da gerek yok. Belki size muhtac bir kediye denk gelirsiniz böylesi daha guzel olur hem :) 2 kedi olmasi daha iyi ama suan icin olmazsa da sorun degil merak etmeyin sizinle ve oyuncaklari ile oynayinca da cok mutlu oluyorlar:)

mds50

Sselin1
Doğru söylüyorsunuz bu yavrucak annesinden ayrılsın zorluklarıyla tam olarak yüzleşelim kader kısmet belki yardıma ihtiyacı olan bir kedi çıkar karşıma ona da bakarım evde ilk deneyimim olduğu için birden 2 tanesi zor gelebilir

mmhureyre

ne kadar hassas bir anneymiş. bn karakızımı kısırlaştırmadan önce çok yavrusunu bğyğtüp verdim 2 aylıkken, şimdi çoğu mutlu sağlıklı sahiplerinin kucağında mırıldanıyor. çok bunalım takılmamıştı kedim. ha bir kaç gün arandı ama evde iki kedi daha olunca onlara felan takılınca kolay unuttu belki yavruları. tek kediniz mi olacak, işe gidip geliyorsa herkes yavrucak yalnız kalacaksa hergün bir süre iki kedi almak daha iyi tabiki de. ama evde sürekli bir anne, anneanne neyim bulunacaksa çok da önemli değil onunla da takılır minnak.