Scottish Fold Meraklılarına;

Aysenmstura

Sırf kulağı kıvrık olunca size daha tatlı geldiği için hayvanların ömür boyu acı çekmesine göz yummak......

34 CEVAP

ygiz_mrtt

Malesef bu başlıklar bilinçlendirme yerine kavgaları tetikliyor, burada hayvan sahiplerine örümcek kafalı denilmiş ve eğer bilinçlendirme yapılacaksa ne işi var? @TATA4242 Zaten başlığın yazılış amacından daha ayrıntılı bir bilinçlendirme yazısı yazmış. Scottish bakanlar da gerekli özeni gösteriyor zaten kafese kapatıp işkence etmiyor, bilinçli olan sahipler de zaten kısırlaştırıyor. Kısırlaştırma yapmayanlar da sadece scottish sahiplerine yüklenebilinecek bir durum değil kedisi olan çoğu insan cins olup olmamasını gözetmeksizin kısırlaştırmıyor.

kayrae

buna mecbur bırakıldık. dünyadaki bütün varlıklar olarak acınacak haldeyiz.

TATA4242

Aslında tek acıdığım insan.Hayvan dahi bile bile zarar vermekden bile çekinirken,insan ne denli bir canavar ise,yazık.Şu düştüğümüz hallere bakınsana.

Alaracatlover

Amacım kavga etmek değildi:)) bende bunu melezde olsa olduğunu öğrendikten sonra sordum aldığım cevap buydu vetten Ne yazıkki yapabileceğim bir şey yok sonradan ortaya çıkarsa sadece sorumluluk sahibi bir sahip olarak yavrumu çiftleştirmemek:)

Kubyusbaskent

Aysenmstura kesinlikle katılıyorum size yanlış anlamadım sizi ayrıca teşekkür ediyorum. Ben bu yavruların rahatsız olduklarını bilerek sahiplendim bir can bir candır. Hangi tür olursa olsun sahiplenmeli kisirlastirilmalidir. Hassasiyetiniz için ayrıca teşekkürler :) güzel aksamlar

sarmanbirkedi

Yağız mert ne diyon anlamıyorum git bir türkçe dersi al sanki kafanda örümcek ağı var

TATA4242

Evet katılıyorum,birbirimize bu şekilde yaklaşarak,çözüm sunamayız.Lütfen tartışmayı farklı noktalara getirmeyin ve sokak ağzı ile "laf sokma"yarışına girmeyelim.Bu şekilde her iki tarafda istediğini alamaz.

Mirtip

Kutuplar doğal yaşam alanı olan, adı üstünde kutup ayısını Arjantin'de 30 derece sıcakta tutan da insan, oradan Kanada'ya gönderilmesi için mücadele edenler de.

kayrae

bunlar da önlenebiliyorsa ne güzel.
yanlış anlaşılmasın yine, derdim cins kedi düşmanlığı değil. yalnızca hiçbir hayvan acı çekmesin istiyorum.

https://www.vetstream.com/getmedia/324e61a2-c690-4ea2-8a9c-71a1b51f0da8/18_298106

TATA4242

Kavga etmeden mükemmel bir şekilde davrandığınız için tekrar teşekkür ederim.

TATA4242

Ve son olarak tekrar lütfen diyorum.

TATA4242

@minnoskoss_123 gine çok güzel bir yorum,teşekkürler.

Alaracatlover

Bakıb bende üretime devamm diye söylemiyorum sadece bem vet ilr konuştuğumda kedimiz scottish fold mix scottish fold değilse genellikle yaşanmıyor bol bol hsreketli tutup kilosunu korursanız bunu yaşamaz dedi . Ben sadece onun dediklerini söylüyorum. Ayriyetten bu saaten sonra yavrumu ne yapabilirim Allah aşkına!!

TATA4242

Hepinizi seviyorum...

Kubyusbaskent

Tata4242 Teşekkürler :)