Korona Virüsü (Bakın)

sarmanbirkedi

Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz üzere dört bir yanımız virüslü ülkelerle dolu ve virüsün Türkiye'ye gelmesi de an meselesi. Ayrıca ülkemizin kriz yönetiminde ve böyle olaylarda ne kadar başarılı olduğu maalesef ortada. Ayrıca depremde kiralarin 3-4 katına çıkarıldığını hepimiz biliyoruz şu an 2 liralık maske 50 liraya satılıyor yani etraf fırsatçı kaynıyor. Şimdi asıl sorum, Allah muhafaza ülkemizde virüs olursa gerek yerli mamalar gerekse ithal mamaların fiyatının kat kat artacağını rahat bir şekilde tahmin edebiliyorum. Acaba şimdiden olabildiğince kendi kedimiz ve sokaktakiler için yaş ve kuru mama stokladınız mı, böyle bir şey düşünüyor musunuz , veya başka bir öneriniz var mı? Şimdiden teşekkürler.

36 CEVAP

TATA4242

Koronadan bile tehlikeli olan insan,her yeri ev ile doldurma peşinde,hatta bir kaç evi onlarca evi olan var.Buna izin verilmemesi gerekiyor.Oksijeni evler üretmiyor.Çin gibi ülkelerdede bu denli yayılması bundan kaynaklo,yakın gelecekde zaten herkes maske ile dolaşacak.

lwb

Mamaların fiyatları dolarla ilgili, tatanın hesaplamaları bu konuda daha iyi :D

BalliBadem

Bence İzmir değil karantina olsa Ankara alınır uçak geldi ya pff petshopp larda fiyatları uçurur öyle bi durumda

lwb

Biz bir çok şeyi dışarıdan elde ediyoruz kesmeyiz merak etmeyin, ithalatı da ihracatı da kesersek ekonomi batar.
Çinden gelen şeyler için bir ihtimal ama bunun için bile sadece oranın sitelerinden alışveriş yapmayın dediler.
Söz konusu bile değil.

lwb

Bir kaç aya gündemden düşer, hepsi dediğin gibi bilerek "bence"

benissexo

Ve geldi lanet... Canlı kanlı hayvan kesilip insan tabağına gelirse olacağı buydu (Çinde kedi köpek canlı fare yiyenlerden bahsetmiyorum onları insan yerine koymuyorum)
Bugün ''Acaba..'' diye benim de düşündüğüm konu, umarım artmaz.

bihtercik

nd italyada üretiliyor :(((

LadyAndCat

Aşırı korku bizi uykusuz bırakıp paranoyak akıl hastalarına dönüştürür. Panik yapmayalım lütfen. İnsanlığın kaderinde bu varsa bu da yaşanacaktır. Corona’dan kurtulur da araba çarpıp ölür insan meselâ. Hiçbir şeyi abartmamak lâzım. Bugün marketteki kasiyer kız “korkmuyorum olacağı varsa olur.” Dedi ve kalbimi kazandı. Haklı !
Herkes okula gidiyor, işe gidiyor, kalabalık yerlerde bulunuyor.
Normal çok normal olarak.
İtalya’da şu gün itibariyle bir günde 168 kişi öldü. Bizde böyle bir durum olursa devlet tedbir alıp müzeleri, AVM’leri kapatır filan...
PANİK HİÇBİR ŞEYİ ÇÖZMEZ.
Yine de şanslıyız henüz ülkemizde salgın halinde değil durum.
Hastalık saptanan Amca da son dönemde Avrupa’ya yolculuk yapmış. Şanslıyız çünkü İran'da ölenlerin sayısı her gün 30 kişi filan.
İtalya’da da 100’ü buldu.
Henüz sadece 1 hastamız var.
Panik ve paranoyak olmayalım lütfen. Hepinizi seviyorum:))

Kedi maması fiyatları artar mı henüz belli değil. Her şey zamanla ortaya çıkacaktır. Fiyatların uçmamasını diliyorum.
Umarım yazın tüm Dünya , tüm Gezegen’imiz bu belâdan kurtulur.

altininannesi

İtalya başbakanı kamu hizmetleri hariç bütün ticari faaliyetlerin durdurulduğunu açıkladı.Sanırım İtalya menşeili mamalarda fiyat artışı daha çok olacaktır.

Zeynepulku

Korono virüs Türkiye'de :/

Raubeyaz

Stok yapardım ama, mamalarında tarihi var.

BalliBadem

Fiyatlar birden artmaya başlarsa ********* dan stok yaparım galiba

lwb

Arkadaşlar virüsle mamanın ne alakası var, virüsten korunma yoluyla bir alakası yok ki mamaların.
İthalatı kesicek olsak şuana kadar zaten kesmeliydik, yumurta kapıya dayandıktan sonra kesilse -ki hiç sanmıyorum değişen ne olucak.

BalliBadem

Çin uçaklarınıda en geç bizim ülke kapattı ithal ürünüde geç de olsa kesebilirler sonuçta bi çok yere korana bulaştı mamanın paketinden vs bulaşabileceği için kesebilirler

lwb

Dediğiniz ihtimaller çok uçuk şeyler