Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Korona virüsü (bakın)

sarmanbirkedi
sarmanbirkedi

12499 Puan

Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz üzere dört bir yanımız virüslü ülkelerle dolu ve virüsün Türkiye'ye gelmesi de an meselesi. Ayrıca ülkemizin kriz yönetiminde ve böyle olaylarda ne kadar başarılı olduğu maalesef ortada. Ayrıca depremde kiralarin 3-4 katına çıkarıldığını hepimiz biliyoruz şu an 2 liralık maske 50 liraya satılıyor yani etraf fırsatçı kaynıyor. Şimdi asıl sorum, Allah muhafaza ülkemizde virüs olursa gerek yerli mamalar gerekse ithal mamaların fiyatının kat kat artacağını rahat bir şekilde tahmin edebiliyorum. Acaba şimdiden olabildiğince kendi kedimiz ve sokaktakiler için yaş ve kuru mama stokladınız mı, böyle bir şey düşünüyor musunuz , veya başka bir öneriniz var mı? Şimdiden teşekkürler.


36 CEVAP

EZK
EZK

111442

O benim aklıma da geldi. Zaten fiyatlar arttıkça arttı. İlla ki aratacaktir. Stoklamadim ama stoklamak lazım.. İnşallah gelmez.. :((


TATA4242
TATA4242

14549

Fiyatların bu şekilde artması virüs ile alakalı,değil yerli mama,şuan ithal mamaya bile güvenmiyorum ve virüsün doğal yol ile değil, biyolojik silah olarak çıktığını düşünüyorum,tıpkı ebola gibi.


TATA4242
TATA4242

14549

Koronadan bile tehlikeli olan insan,her yeri ev ile doldurma peşinde,hatta bir kaç evi onlarca evi olan var.Buna izin verilmemesi gerekiyor.Oksijeni evler üretmiyor.Çin gibi ülkelerdede bu denli yayılması bundan kaynaklo,yakın gelecekde zaten herkes maske ile dolaşacak.


sarmanbirkedi
sarmanbirkedi

12499

Maske alacak paramız varsa...


TATA4242
TATA4242

14549

İsyan sebebi olmaması için,tıpkı İran gibi her ülkede bu dağıtılacak.İnsan dediğim gibi bir durumda gine kendinde sorun aramayacak ve bu sorunları başkalarına yükleyecektir.Günah keçisi lazım sonuçda.


BalliBadem
BalliBadem

118514

Mama fiyatları yerli de ithal de artar mı ne kadar artar ay stok mu yapalım bilemedim yine stres oldum


sarmanbirkedi
sarmanbirkedi

12499

Ben de düşündükçe stres oluyorum bu yüzden paylaşmak istedim zaten


lwb
lwb

118302

Bu kadar büyütülcek bir şey yok, medya algısı.
Gripten her sene ölen insanların sayısı zaten yüksek, tabi ki bu daha hızlı ve biraz daha tehlikeli ama dediğim gibi medya algısı yüksek.
Ayrıca immun sistemi düşük olanlar daha çok yenik düşüyor, yaşlılar ve bebekler gibi, kurtulan sayısı da oldukça fazla.
Geçen bir kitapta okudum, her jenerasyon yeni bir ölümcül hastalık çıkıyor (?) zaten, ebola,kuş gribi,domuz gribi vs vs vs şimdi de bu.


lwb
lwb

118302

Sosyal medyada da dolaşan bir sürü fake videolar ve sahte haberler var, itibar etmeyin


Kedizeytinvepeynir
Kedizeytinvepeynir

117105

Tamamen lwb gibi düşünüyorum. Eğer ki ithal mamalarda fiyatlar yükselmeye devam ederse yerli mamalara yönelirim, eğer ki çok büyük bir kriz olursa da (ki sanmıyorum) bir süre ev yapımı beslerim.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 738 Görüntüleme
  • 36 Cevap
  • 4 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 20658 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR