Kedi Kumu

Kuzucansu44

Kedi kumu olarak sizce Reflex markası m yoksa Pisi Pisi markası mı?
Veya bu marka çok iyidir diyebileceğiniz bir marka?

11 CEVAP

Sselin1

Tabiki Reflex kirmizi karbonlu. Yeşili de iyi ama ben kumun acik renkli olmasini tercih ediyorum. Idrarda veya diskida kan olursa anlasilmasi daha kolay olur. Tigerino canada cok iyi diyorlar ama ben denemedim henuz.

Kevserhaksever

Şimdiye kadar 5 farklı kum denedim ve en çok reflex kırmızı kutu iyiydi. Kokulu kum önermem çünkü tamamen kediye zarar olduğunu düşünüyorum. Keşke cesaret edebilsem ve pelet kum alsam ama malesef cesaretim yok. 10lt 50tl ye alıyorum ve gerçekten uzun süre gidiyor.

Sselin1

Kevserhaksever *********dan 6 lt 25 liraya aliyorum. 2 tane 6 lt alsaniz daha hesapli olur :)

ZehraBulutt

@Kevserhaksever cesaret edip deneyin peleti, bir daha bentonitin yüzüne bakmazsınız.

ZehraBulutt

Pelet kullanmaya ilk başladığımda topaklaşan pelet kullanıyordum. Biokat's ecolight'ı çok beğenmiştim ama fiyatı yüksek. Şu anda toza dönüşen pelet kullanıyorum orga kitty markası, elekli tuvaletle çok rahat oluyor, fiyatı da çok uygun. Diğer peletleri de deneyeceğim ama, şu an kullandığım selüloz peleti, kendi kokusu çok rahatsız edici olmasa da hoş bir koku değil. Çam peletlerini denemek istiyorum bu bitince.

Benim kedilerim hiç uyum problemi yaşamadılar maşallah. Alışamayan kediler için alta pelet üste bentonit koyun diyorlar alışması için.

Yalnız kediler bentonit kumu daha çok seviyorlar gerçekten. Geçende feles hediye gelince hem bentonit hem pelet yanyana tuvaletlerdeydi ve %90 bentoniti kullandılar. Ama onu da ben sevmiyorum işte, o yüzden pelete devam.

Alaracatlover

Uxuz ve etraga dağılması dışında champion

cagdan

aynı soruya vancat fresh yazan çok olmuş ben onu denicem. topaklar dağılıyor ve esans kokusu tüylerinde kalıyo.

Sselin1

Zehrabulut hangi peleti kullaniyorsunuz ben denemistim de kabin disina yapmisti kedim tuvaletini bir daha da denemedim.

pinarcaya

Zehrabulut feles nasildi?

baharrson

Ben proline kullanıyorum yıllardır memnunum, tozlanma oluyor biraz ama her kumda oluyor neredeyse.