Siz De Buluyor Musunuz Evinizde Bunlardan?

onurtemiz

Tırnakları zayıflamış sanırım arada böyle buluyorum. Ama komple tırnağı değil bu yandan çektim. Tırnakları olduğu gibi kopuyor yandan çatlyarak-koparak dökülmüş bu sanırım

35 CEVAP

Anonymus552223

Evet herzaman.

ZehraBulutt

Kendileri bu şekilde koparmazlar, fazla uzarsa özellikle arka tırnakları insanların tırnak yemesi gibi ucundan kemirirler.

ZehraBulutt

Kesinlikle yaza ben de köyden kütük getirmeyi düşünüyorum tırmalama tahtamız var ama tekir olan onu pek kullanmıyor doğal bir şeyler olursa daha çok sevebilir.

TATA4242

Benim aklıma gelmemişti,sonradan geldi.Bende bir dahaki köye filan gittiğimde,boyuna bir kütük bulucam,yerden tavana kadar.İstediği kadar tırmalasın :):)
Kısır olmayan erkek kediniz var ise eve sokmayın,çok başka amaçla kullanabilir.Söylemekte fayda var :):)

TATA4242

@BalliBadem dur milleti galeyana getireyim.Yazık pisiciğe Allah bilir,nasıl kestin.
Şaka bir yana oda olağan bir d urum,bazıları piskopatca hislerle,tırnak törpülüyor,sanki savaşa gitçek :):)

BalliBadem

@tata
(: 1 senedir uzadıköa kesiyorum artık ustalaştığıma inanıyorum
Evet kanepeleri çok hırslı tırmalıyor):

TATA4242

@BalliBadem tabii sürekli yapınca çırak,kalfa en son usta oluyoruz :):)
@Sselin1 daha önce çok araştırmıştım,ama ne zaman tatile gitsem,İstanbuldan kurtulmanın verdiği haz ile kendimi dağlara,taşlara ve denizlere attığımdan,cır cır böceğinin sesiyle uyuduğum ve kuşların ciyaklaması ile uyandığımdan,unutuyorum.Ama vernikli kütük öneriliyor,genel olarak.Diğer bildiğim pütürlü yüzeyli,doğal ağaç formu,sanırsam evi kirlettiği veya kedinin işini pek görmediği için önerilmiyor.Evdeki kedi daha ayıptır söylemesi,daha küçük büyük tuvaletini bile,nazlı nazlı yaptığından,öneride bulunan kişilerin bu yazılarını mantıksız bulmuyorum.Eve gelince tabiatları değişiyor,Allah aşkına sineğe miyavlayan kedi mi olur ya :):)

ZehraBulutt

@Sselin1 kapalı balkona koymayı düşünüyorum ben evin içinde pislik olur bence de.

TATA4242

Vernik anladığım kadarı ile,hem kütüğü evde dışarı etmenlerden korumak,hemde kedinizin tırnağının kütük içine takılıp kırılmasını önlemek.Çünkü ölü ağaç olduğundan,böcekleniyor.Birde diğer dediğim etken.

ZehraBulutt

Aklıma mudoda satılan 1000 liralık kütük geldi. Bence parası olan ordan alsın 1000 liralık kütükte de böcek olmaz herhalde :))

Mirtip

Tırmalama tahtasının hemen altında buluyorum bende:)

TATA4242

:):) tipe bak tipe :D seviyorsa ne âlâ.Aslında kütükden değil diğer kedin,uzun tırmalama aracı aramaya girişmiş.Şöyle yayıla yayıla tırmalamak istiyor.Ama büyük ve geniş birşey derdinde.

kediler tırnaklarını kendileri çekebliyor böyle sonra da yutmadıkları için ağızlarından atıyorlar.
normal sadece biraz fazla koparmış. patilerini kontrol edin herhangi bir kanama var diye derim

Evet bende görüyorum hatta dün akşam gördüm bende vitamin eksikliği var zannediyordum

LadyAndCat

Normal bir şey:))