Siz De Buluyor Musunuz Evinizde Bunlardan?

onurtemiz

Tırnakları zayıflamış sanırım arada böyle buluyorum. Ama komple tırnağı değil bu yandan çektim. Tırnakları olduğu gibi kopuyor yandan çatlyarak-koparak dökülmüş bu sanırım

35 CEVAP

ZehraBulutt

Zayıflıkla ya da vitamin eksikliğiyle alakası yok. Kediler tırmaladıkça böyle yanlardan katman katman soyuluyor ve iyice sivriliyor tırnakları. Hatta tırnaklarını kesince küt hale geldiği için daha çok kullanırlar tırmalama tahtasını ki yine sivri olsun tırnakları. Onlar icin iyi bir şey yani bir nevi manikür :) Bizim için pek hoş olmuyor ama.

pinarcaya

Biyik bile buluyorum bazen :D

TATA4242

@ZehraBulutt evet,Esra tamamen doğru söylüyor,kediler doğaları gereği,sivri tırnak severler,törpülenmesi veya ucundan kesilmesi onu rahatsız edeceğinden, evinizdeki bu amaçla kullanılan eşyaları, daha fazla kullanması anlamına geliyor.Ona göre kesilmiş veya sivri olmayan bir tırnak,savunmasız duruma düşmektir,hatta tırnak kesilmesini hiç sevmezler ve rahatsız olurlar.Bu yüzden en mantıklısı, daha öncede söylediğim gibi evde kütük bulundurmak.

lwb

sanırım kedim için evime kütük sokmadığım kaldı, o da olucak

TATA4242

1000 liralık kütüğe gelen böcek, böcek değildir.Allah çarpar.

lwb

ben aslında tırmalama tahtası bile almadım, evde nasır kilimler var onlarda yapıyor çoğunlukla, hatta abarttığı da oldu
https://i.hizliresim.com/9bp05o.jpg

Catloveerr

Uzadığı zaman tırmalama tahtasında düşürüyor normal bir şey diye biliyorum

Sselin1

Evinde kütük olan varmi kulladilklari zaman ev biraz kirlenir gibi geldi bana :) sorun olmuyorsa iyi ama.

ZehraBulutt

Dış kabuğunu soyabiliriz kütüğün o biraz pisliği önler, hem kabuğun altında böcekler oluyor onlardan da kurtulmuş oluruz. Vernik atarsak tırmalamak zor olmaz mı, yüzeyi pürüzsüz ve kaygan yapmış olacağız sonuçta. Kabuğu soymak yeterli bence.

Sselin1

Evet bocek olayi da var. Kullananlar nasil kullaniyor acaba aydinlatsinlar :)

Sselin1

Kedi tırmalama kütüğü 123,54 TL yerine 58,54 TL
https://urun.***.com/tirmalama/kedi-tirmalama-kutugu-P341514410
Söyle bir sey var kutuk dogal boyasiz çam agaciymis ama agacin amaci tirmalama mi süs mü cözemedim yorum falan da yok :)

ZehraBulutt

https://www.*******.co.uk/shop/cats/scratching_posts/large/large_cat_trees_height_180_cm_over_/284676

Bende bundan var, ******* kapanmadan almıştım, çok seviyorlar.

TATA4242

Hatta zamanında pvc boru alıp yerden tavana kadar,tırmalama ağacı yapıcaktım.Boru(pvc),Silikon veya yapıştırıcı,artı jüt halat boyutunu,devrilmemesi için,temel ve boru içini doldurma,masrafını hesaplayıp,düşününce vazgeçmiştim :DBide beğenmesse vay halimize :):)

Sselin1

Evet bu tirmalama evleri çok güzel gercekten kutuge gerek yok :)
https://i.hizliresim.com/PGEmY8.jpg
Benim garibimde bunla idare ediyor sigamamis:)) cok seviyor ama kullaniyor sürekli diger kedim koltuktan vazgemiyor ama kütük sever belki dedim

TATA4242

@lwb evdeki kavga sebeplerimizden biri,koltuğun (Allahdan tek bir taneye yapıyor)canına okudu,şimdi kaliteli halı büküyor.Şimdi Allah bilir kaç para olmuştur :):)