Siz De Buluyor Musunuz Evinizde Bunlardan?

onurtemiz

Tırnakları zayıflamış sanırım arada böyle buluyorum. Ama komple tırnağı değil bu yandan çektim. Tırnakları olduğu gibi kopuyor yandan çatlyarak-koparak dökülmüş bu sanırım

35 CEVAP

TATA4242

Bunlar kedilerin tırnaklarının kabukları,bıyık bile bulabilirsiniz.Törpüleyerek bu hale getiriyorlar korkulacak birşey değil,en basit iki yöntem evde kütük bulundurmak(ben istediğim gibi bulamadım)bulan alsın en sağlıklısı bu ve acayip şekilde seviyorlar,tırnak bakımlarını burada yapıyorlar.İkinci yöntem ise düzenli tırnak kesimi,sadece tırnak ucundan kesmeniz,yani toplu iğne ucu boyutundan bile fazla kesmeyin.Sadece tırnağın ucundan keserek,keskinliğini almanız yeterli.

TATA4242

Tırnak kemirme huyları zaten ergenliğe girmiş bireyler gibi :):)genelde hep görürsünüz.

BalliBadem

Benimkinede oluyo arada tırnağını kesiyorum geçen tırnağı çatlamış azcık kanamış
Yanlış anlama olmasın ben kestiğim için kanamadı !

TATA4242

Buna daha önce bakmıştım,yerde olduğundan kedi sadece iki tırmıklar bırakır :):)
Favoride *******dan baya vardıda site kapandı :)
https://patimod.com/collections/kumas-parcalari/products/dogal-tirmalama-tirmanma-agaci

https://www.***********.com/zigana-pet-kedi-tirmalama-50-x-50-x-270-cm-buyuk-yatakli-ev-model-p-HBV00000NXQIJ?magaza=Mobitell

TATA4242

Doğal direk harici uyguna bulamadım,oda bildiğin sokak lambası modeli :):)