Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Kurutma makinesi kullanan var mı

ZehraBulutt
ZehraBulutt

113791 Puan

Selamlar,
kıyafetlerimize yapışan kedi tüyleri hepimizin ortak sorunlarından. Elimde tüy toplama rulosuyla gezmekten yoruldum, kedilerim yüzünden siyah giyemez oldum. Az önce kuruyan çamaşırları ipten alırken yine tüy içinde olduklarını görüp canım sıkıldı.


Şimdi bildiğimiz üzere kurutma makineleri tüyü, tozu topluyor kıyafetleri tertemiz yapıyor. Ancak kendisine geçmişten gelen bir önyargım var. Yurttaki kurutma makinesi giysileri küçültüyordu bu yüzden eve almaya bir türlü cesaret edemedim. Tek kedi varken çok sorun yoktu ama ikinci kedimin tüyleri uzun ve beyaz olduğu için çok göze batıyor. Sizler evlerinizde kurutma kullanıyor musunuz, kullanıyorsanız memnun musunuz, tavsiye eder misiniz? Kullanmıyorsanız bu tüylere nasıl bir çare buluyorsunuz? Yoksa amaan bu da dert mi diyorsunuz?


17 CEVAP

TATA4242
TATA4242

14506

"Yurttaki kurutma makinesi giysileri küçültüyordu bu yüzden eve almaya bir türlü cesaret edemedim"
Aynı şeyi yaşadım,bilmiyorum belki kalitesiz birşeydir,ondan öyle yapıyordur.Yada Antalyanın suyu kireçli olduğundan biranda kuruma sağladığı içinde,çamaşırları küçültüyor ve eskitiyordur.Zaten kireçli su yıpratıyor,bu cihazı muhterem daha fazla yıpratıyordu.Tüyleri günde 2 veya 3 kez taramak harici,bundan daha etkili çözüm,aklıma gelmedi.Buradada en iyi cihazlar furminatör ve silikonlu eldiven.Sen bide beni düşün :) gri tüy krem rengi parke üstünde :):)En azından taramak sayıyı minumumda tutuyor.


ZehraBulutt
ZehraBulutt

113791

Bilmiyorum ki arçelikti yurttaki ama, belki de ben kullanmayı beceremiyordum, başında duramadığım için çok kuruyorlardı bazen çamaşırlar, biraz nemli kalması gerekiyor sanırım çekmemesi için.


Dediğin tarakların ikisi de var bende. Her gün taramaya çalışıyorum ama beyaz olan hiç sevmiyor taranmayı kaçıyor, diğeri cok seviyor ama problemin ana kaynağı beyaz zaten. Neyse küçük daha alışacak inşallah zamanla taranmaya.


Bellasmom
Bellasmom

2651

Ben Arçelik’ in kurutmalı çamaşır makinesini kullanıyorum. Giysileri inanılmaz derecede buruşturuyor ütüyle bile zor açılıyorlar o yüzden kullanmayı pek sevmiyorum ancak buruşma ve çekme olmaması için ‘ütü kuruluğu’ yapabilirsiniz. Hafif nemli kalıyorlar. Ama o zaman da kurutma makinasının ne anlamı kaldı diye sorguluyor insan. Makineyi bir türlü sevemedim. Sizin gibi ben de kuruyan giysilerin üstünden tüy toplama rulosuyla geçiyorum.


TATA4242
TATA4242

14506

Ben başında beklerdim gine kururdu,başında beklemeyince biri hemen sırayı kapar,çamaşırları etrafa atardı,gelince kimin attığınıda bilmez,kafayı yerdim :):)
@Bellasmom dediği gibi ne amaçla yapılmış alet,onuda çözemedim.


ZehraBulutt
ZehraBulutt

113791

Off sorma ya ne çektim o çamaşır odasından. Çamaşır sırası yüzünden kavga edenler bile olurdu. Yurt hayatı çok zor valla.


TATA4242
TATA4242

14506

Hayat sınavı,vize ve final sınavlarından daha zor imtihan :D:D


Catloveerr
Catloveerr

13033

Amaan bu da dert mi diyorum. Okulda siyah giyerim ve baştan aşağı tüy olmuş şekilde gezerim.( O kadar abartılı tüy olmuyor üstüm sokak kedileri bile fazla dökmüyor abimin bi kedisi var o zaman 3 kez kıyafet değiştirmiştim) hiç de umrumda değil. :D


karamelek19
karamelek19

804

Merhaba bizde kurutma makinesi var ve kıyafet türlerine göre kurutma yaptığı için küçülme yaşamadım. 1-2 kazağım dışında. 2 senedir falan kullanıyoruz, tüylerden tamamen arındırıyor ve buruşturmuyor da memnunum bence deneyebilirsiniz


ZehraBulutt
ZehraBulutt

113791

@karamelek19 teşekkür ederim yorumunuz için. Kullandığınız makinenin marka ve modeli nedir acaba?


karamelek19
karamelek19

804

Beko D 70 Kti, rica ederim :)


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 234 Görüntüleme
  • 17 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 20539 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR