Kedim Kanlı İshal Oluyor

Songldmrr

4 kedim yaklaşık birden daha fazla süredir kanlı ishal oluyor. İlk başta sadece bir tanesinde vardı sonra 3 tanesi daha aynı oldu. İştahlarında ve kanlı ishalleri dışında bir sorun da yok. Ciddi bir şey midir? Neden böyle oluyorlar lütfen bilen biri yardımcı olabilir mi?

26 CEVAP

poughkeepsie

Kusura bakmayın ama düşünce tarzınız gerçekten beni sinirlendirdi. Kedileriniz için endişeleniyorsunuz, ancak 1 aydır böyle olmasına rağmen ilk kez çözüm odaklı davranıyorsunuz. Size burda ölümcül olabilir bütün kedileriniz ölebilir dememek için kendimizi zor tutup kibar yolla ciddi olduğunu dile getiriyoruz, tedavi yöntemi sunan arkadaşlar var ve lütfen veterinere götürün diyoruz ancak siz şu ara il merkezine gidemem biraz hastayım diyorsunuz. O yavrucakların ölme ihtimali varken siz 'biraz hastayım' diyorsunuz. Sevginizden zerre şüphem yok, olsa bu kadar kediye ebeveynlik yapmazsınız ama sadece sevgi yetmiyor ne yazık ki, 3-4 yaşında bebeğiniz olsa ve dışkısında 1 ay boyunca kan görseniz böyle mi davranırdınız?

poughkeepsie

Çok çok üzülerek söylüyorum, gençlik hastalığı olabilir. Eğer aynı kum kabını kullanıyolarsa muhtemelen diğerlerine de ordan bulaşmıştır. İlk olduğu zaman veterinere götürmemiş olmanız büyük bir hata. Lütfen en kısa zamanda götürün bi teşhis konulsun

Kankı ishal ölüme kadar gider bayağı ciddi bir durumdur ilçe disina goturme imkani bulun lutfen oyle kendi kendjne gecmez bekleyerek hataya dusuyorsunuz kanli ishal kopeklerdede olur ve bulasicidir ilk olan kediden bulasmis buyuk ihtimalle

pinarcaya

Birbirlerine bulastigina gore bakteriyal birsey de olabilir. Veterinere goturmeniz sart. Cozulebilecek birseyken olume goturebilir.

poughkeepsie

Gerçi iştahında bir sorun yok demişsiniz ama kanlı ishal başlı başına sıkıntılı bir şeyin belirtisiyken bir de diğer kedilerinize de bulaşmış. Demek ki bulaşıcı bir enfeksiyon. Umarım çok ciddi birşey değildir ama lütfen hemen veteriner hekime gösterin

Songldmrr

Artvin Şavşatta yaşıyorum

yagmur12345

Kanlı ishal çok önemli bir rahatsızlık ki bir aydan uzun süredir demişsiniz diğer kedilerinize de bulaşan bir enfeksiyon olma ihtimali çok yüksek. Kısa zaman önce kendi kedimde de böyle bir sorun yaşadık parazit ilaçları yenilendi ve antibiyotik tedavisi uygulandı hemen tedaviye başlanmasına rağmen iyileşmesi bir ayı buldu. Lütfen ihmal etmeyin kedilerinizi kaybedebilirsiniz

yagmur12345

Eğer imkanınız yoksa tedaviyi sağlayabilecek eczaneden azitro şurup ve immuneks verebilirsiniz ama bu en en son çare olmalı rahatsızlıklarının ne olduğunu bilmeden ilaç tedavisi ciddi sakıncalar doğurabilir. Umarım iyi bir veterinere bir an önce götürebilirsiniz

Songldmrr

Parazit ilacını 15 ocak da vermiştik. Acaba tekrar versek sorun olur mu ?
İnternetten çok araştırdım ama bir çok şeyden kaynaklanabiliyormuş.

karamelek19

Bence biran önce toparlanıp veterinere gitmeye bakın :( çünkü ciddi bir sorun 1 aydır sürüyorsa çok bile vakit kaybetmişsiniz

LadyAndCat

Bir de tavsiye lütfen çiğ hiçbir yiyecek vermeyin kedilerinize...
Eğer kedilerinizde iç parazit yani bağırsak kurdu varsa kakalarında beyaz kurtçuklar görürsünüz.
Bu kurtçukların esas kaynağı çiğ verilen etlerdir (her türlü salam,sucuk,sakatat,et)
Eğer kakalarını incelediğiniz halde beyaz şeyler yoksa mikrobik olabilir çünkü anladığım kadarıyla bulaşıcı.
Lütfen bir eczaneden dediğim şurubu ve bebe şırıngasını alın ve pişmiş tavuk ciğeriyle hazırlayacağınız ev yapımı mama veya hazır yaş mamayla verebilirsiniz. Geçmiş olsun.

Songldmrr

Hiç kurt görmedim dışkılarında sanırım dediğiniz gibi olabilir eczaneden dediklerinizi alacağım .Umarım iyileşirler yoksa başka yapabileceğim bir şey yok:(
Çok teşekkür ediyorum yardımınız için:)

LadyAndCat

Songldmrr
İyileşmelerini diliyorum.
Lütfen bizi de haberdar edin.
Birkaç gün içinde düzelmeliler ama biraz mama, su ve kum kaplarını ayıracaksınız. Zor olsa da birkaç gün dayanın. Düzeleceklerdir.
Şurubun kokusu berbat tadı da muhtemelen berbat bu yüzden kuru mamayla yemiyorlar. Yaş mamayla iyice karıştırıp 0.5 ml bebe şırıngasıyla sabah ve akşam verirseniz günde 1 ml uygundur.
4 gün hepsine bunu yapın.
Çok geçmiş olsun...

Songldmrr

LadyAndCat
Çok sağolun. Durumlarını buraya yazacağım inşallah bi an önce iyileşirler. Bu arada çok yardımcı oldunuz. Çok teşekkürler:)

Songldmrr

Veterinere gittim ve iğne verdi neredeyse hepsi iyileşti yardım etmeye çalışan herkese çok teşekkür ederim
Ayrıca siz kedilerinizi sevmiyorsunuz önemsemiyorsunuz diyen arkadaş ben evde tam 6 tane sokakta da 4 tane kediye bakıyorum lütfen beni tanımadan atıp tutma.
Kedilerimi önemsediğim için buraya yazıyorum yoksa onları eceline terk edebilirdim ama ben öyle birisi değilim, hiçbir zaman da olmadım...
Sakın bir daha hakkımda yorum yapma, insanların hakkında tanımadan yorum yapacaksan burayı kullanma . Bir çok kişi burayı birisinin yardımcı olabilmesi için kullanıyor senin hakkında saçma sapan , asılsız eleştirilerin için değil...