Barınağa Kedi Vermek

Esengulevin

Barınağa verilen bi kedi için sahiplendirildi deniyor ve kimin sahiplendirildiği hakkında bi bilgi verilmiyor . Barınağında görüp bildiğimizden güven duymuyoruz ya ölmüşse bize söylemiyolarsa, öylr bi şart var mı sahiplenen kişi için bilgi verilememe durumu gibi bilgi olsan rica etsem yazabilir mi ya ???

7 CEVAP

LadyAndCat

Açıkçası çocuğunu/bebeğini yurda bırakan Anneyle durumunuz aynı...
Hem olayların benzerliği hem de sanırım kânunlar açısından.
Yurda/barınağa verdiğiniz verdiğiniz canlının sorumluluğu ve hakları sizden çıkmış oluyor. Size kânunen bilgi verilmemesi bana bu yüzden mantıksız gelmedi.
Bebeğini veren bazı Anneler pişmanlık duyguları veya başka sebeplerle (maddî) sahiplenen insanları rahatsız edebiliyor. Bunlar yaşanan şeyler bu yüzden görevlilerin bu konuda ağızlarının sıkı olmasını anlayışla karşılıyorum.

sarmanbirkedi

Ya arkadaş anlamıyorum bakamayacaksan ALMA ALMA .

ygiz_mrtt

Artık kedi size ait olmadığı için zaten söylemek gibi bir zorunlulukları bulunmamakta. Çünkü barınakta ki hayvanlar zaten zor sahiplendiriliyor ve bunun üstüne birisi sahiplenmişken o kişinin başka bir kişi tarafından rahatsız edilmesinin önüne geçiyorlar. Belki barınağa gelen yeni kedilere yer açılması için sokağa bırakılmışta olabilir. Tahmin yürütmekten başka bir seçenek yok çünkü hayvanın tüm hakkı artık barınağa aittir. Eğer hala barınakta olsaydı zaten tekrar sahiplenmeniz için size söylenirdi.

sarmanbirkedi

Vermeseydiniz barınağa

Anonymus552223

Kendi kedinizi barinaga mi biraktiniz? Sahiplendirildigini falan sanmam, hastalik kapmasi cok olasi bir sekilde, sokaga saliyor barinaklar. Ve sokakta yasama sansi dusuk. Tebrikler bir kedinin ölmesine sebep oldunuz buyuk ihtimal. Vicdaninizi rahatlatabilirsiniz ama sokaga atmadim barinaga biraktim diye.

Alaracatlover

Barınak yerine burdaki ilanlara koyabilirdiniz

Siz mi birkatiniz barinaga? Barinaktan cogu kisi sahiplenmiyor ve oradaki kedilerden hastalik bulasmasi %70 ihtimal falan. Nedne biraktiniz hayvani barinaga internet ilani verebilrdiniz buradada ilanlar var oradabaska kedilerin yaninda harap olur o kedi yazik degilmi neden aldiniz o zaman ?