Kuşumu Zarar Gelmeyecek Şekilde Nasıl Serinletebilirim?

tubanur

İzmir'de yaşıyorum ve İzmir'in sıcağı kesinlikle çekilmiyor. Muhabbet kuşları narin canlılar oldukları için bir yol bulamadım açıkçası. Evin içinde tutunca kanatlarını sürekli açık tutuyor sıcaktan. Balkonda gölge bir yere koyuyorum ama dışarısı daha beter sıcak. Odamda pervane var onu hasta eder diye korkuyorum. Klima elbette ki rahatsızlığa sebep olur. Sürekli suya girmesi de iyi bir şey değil diye biliyorum. Sizin kuşunuz varsa uyguladığınız bir yöntem var mıdır? Veya bir fikir?

8 CEVAP

Badems

Biz sprey şişesine su koyar üstüne pıslatırdık, kanatlarını açarak eşlik ederdi hoşuna gittiğini varsayıyorum bu yüzden. Bir deneyin isterseniz

batuhantopcu

Bence önüne sık sık soğuk su koyun. Kana kana içsin kuşcuk :) Klima açsanız rahatsız olabilir belki

hacerfehmi

Ben bir kaba su koyuyorum içinde yürüyor ama suyu pek sevmediği içinde mecbur bu sıcakta bir cam sisede bebek sampuanı ve su koyuyorum. Vucuduna püskürtüyorum. Hem temizleniyor hemde serinliyor

hacerfehmi

Kuşunu dışarı çıkartıyorsan da 10-15 dakika uçmasına izin ver. Kendine gelir.

Tarcinn

Banyo yaptırabilirsin, ferahlarlar :) ben geçen yaz klimalı odada bulunduruyordum, tabi köşede ve klima gelmeyecek şekilde.

tubanur

Klimayı denemek istemedim zaten beni bile üşütüyor. Teşekkürler :)

tubanur

Gün boyu salınık duruyor zaten ama bir süre sonra fenalık basıyor herhalde çıkmıyor kafesinden :) teşekkürler deneyeceğim söylediklerinizi

tubanur

Denedim biraz ürktü ama alışır herhalde :) teşekkürler