Nd 'Nin Yanına Farklı Bir Mama Arıyorum

Htcozlp

Merhaba ben iki kedime de nd kullanıyorum ve şuan için memnunum.Bugun nd balıklı numunelerimiz geldi kedilerim tavukludan falan daha çok sevdiler.Fakat çok pahalı olduğu için yanına bir mamayla karıştırıp vermeyi düşünüyorum.Buradaki mama hakkındaki soruları soru kısmına filtreleyip okudum.Fakat uygun fiyatlı mama olarak çok fazla bir şey bulamadım açıkçası.Okudugum mamalardan matisse var o da çok iyi değil deniliyor fakat nd den çok az farkla ucuz bir mama.Tavsiye edebileceğiniz kilosu 25-30 lira olan bir mama var mı acaba? Iki balıklı mamayı karıştırmak mantıklı mı? Aslında başka bir alternatif gelmiyor aklıma çünkü büyük paket alacak durumda değilim, 1.5 kg nd çok kısa bir zamanda bitiyor. Alacagim diger mamayı da 1.5 veya 2 kilo almak istiyorum ..Tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim :)

31 CEVAP

hazalaydin

Veterinerimde çocuğun sahibinin aynen bu şekilde 2 mamayı karıştırarak verdiğini söylediğine kulak misafiri olmuştum. Veteriner 2 farklı mamayı bir arada vermeyi onermedigini söyledi. Iki mama ne kadar aynı gibi dursada içeriği besleyiciligi vitaminleri bakımından farklılık gösteriyormuş. Sonrasinda tuvalet sorunu ya da mide sorunu istemeyiz minik arkadaşımızda:) çocuğumuza uygun tek bi mama her zaman en iyisi diyor veterinerim

Htcozlp

Evet kesinlikle bu gibi sorunlar olur mu diye düşündüm fakat Nd yi iki kediye yetiştiremiyorum malesef.O yüzden direk kaliteyi tamamen düşürmeden benzer içerikli bi mama bulsam daha iyi diye düşündüm:)

LadyAndCat

Sselin1
Selin’in dediği mantıklı. Ben de demiştim.
Alabiliyorsanız lütfen 10 kiloluk paketler alın. İki kedinize 5-6 ay kadar gider.
İlle de başka mama düşünürseniz:
Advance, Hill’s, Royal Canin, Pro plan gibi kalitesi kötü olmayan ve bilindik mamaları önerebilirim.
Daha aşağısına bakmayın derim.

BalliBadem

10 kg mama tek kediye 5-6 ay gider normal yiyorsa? 2 kediyede 2.5 ay fln

dtaylan03

Ben de ND tavuklu (yavrular için) kullanıyorum ve benzer bir soruyu veterinerime yönelttim. Hill's balıklı önerdi. Siparişim yeni geldi, yarına ND ve Hill's i birlikte deneyeceğim. Sonuç ne olacak onu deneyimleyeceğim bakalım

Htcozlp

2tane 10 kiloluk almak baya bütçemi zorlar,taksit yaptırsam bile sıkıntı olabilir.Bir de küçük kedimi kısırlaştıracağım,iyice zor durumda kalırım sanırım.şimdilik dediğim şekilde yapmayı düşünüyorum.Fakat olumsuz yorumlar kafamı karıştırıyor.Bunu yapmak yerine direk uygun bi fiyatlı mama kullanmam daha mı doğru olur? Sanıyorum ki brit care numune talebinde bulunmuştum bir siteden fakat hala geri dönüş olmadı.Deneyip öyle almam daha iyi olur tabi bulabilirsem :)

Kerevit

Hem hills hem nd alabilecek bütçeniz varsa neden karıştırıyordunuz ki bizim derdimiz nd nin yanına uygun fiyatlı bir mama almak. Ceoque diye tavsiye ettiğim mamayı Nd ile karıştırarak kullandım ilk başta biraz iştahsız davrandı.En fazla 4 gün sonra normal iştahına döndü. İki gün önce veterinerime sordum hangi mamayı Karıştırabilirim diye prochoice tavsiye etti ama burda kullanan kişilerin yorumlarını hiç beğenmedim o yüzden almayı düşünmüyorum. Bu konuda bende çok kararsızım. Suzionline önermişti bu mamayı başka bir yorum bulamadım internette malesef. Bende çok kararsızım inanın ki. Elimdekiler bitince ne yaparım bilmiyorum sürekli araştırıyorum

Htcozlp

Felicia yı açık olarak denemiştim bir kere fakat büyük kedim hiç sevmedi.Acaba paketle alsam yer mi ki bilemedim..Böyle bir durumla daha once de karşılaştım çünkü :) çok teşekkür ediyorum :)

Htcozlp

@kediperi acana nd den daha pahalı bir mama diye biliyorum yanılıyorsam duzeltin lütfen :) @LadyAndCat Normalde farklı bir mamaya geçip büyük paket alsam acaba diye düşündüm fakat Nd yi bırakmama kararı aldım onun yerine yanına ekleme yapsam daha iyi olur diye düşündüm.Durumum 5 kilo veya daha fazlasını almaya müsait değil aylık alıyorum malesef :) @chuckyguler ilk defa duydum araştıracağım mamayı,siz kullandınız mı,kullandıysanız deneyimleriniz nasıl acaba paylaşırsanız sevinirim :)

Htcozlp

@dumaniskonunsahibi brit care araştırdım fakat kediler yemiyor vs deniliyor. Siz denediniz mi acaba? Kedilerim seçici biraz o yüzden bu da bir problem bizim için

Htcozlp

@Kerevit teşekkür ederim,mamayı denediniz mi? Kediniz sevdi mı acaba? Siz de karıştırarak mı veriyorsunuz?

Htcozlp

Nd için kendi sitelerinden numune talebinde bulunabiliyorsunuz mail atarak.3 4 günde gönderdiler bana :)

Htcozlp

Iki kediye 1.5 kg nd bir ay bile çok zor gidiyor.Ustune kilosu 30 40 liralık bir mama alıp karıştırıp bir aylık mamalarını çıkarmak mantıklı gibi geliyor.Fakat oranını nasıl yapacağımı falan bilmiyorum.10 kg paketi düşündüm fakat bi kedim en sevdiği mamayi bile bi anda yemeyi kesebiliyo sıkılınca.Böyle bi riske girmek istemedim açıkçası

Htcozlp

@LadyAndCat dediginiz markalar Nd den ucuz değil malesef..Hatta proplan falan daha pahalı diye biliyorum.Nd yi bırakıp başka bir mamaya geçmek en son seçeneğim olsun diye düşünüyorum

Htcozlp

@Gece1667 Henüz karar veremedim malesef..