Petshoplarda Hayvan Satışı

radagast

merhaba. petshoplarda hayvan satışı yapmak yasak mı acaba?

ben yasak diye biliyorum fakat antalyada bir sokakta bulunan sıra sıra petshoplar var ve her birinin camekanında cins kedi ve köpekler var. bu durum ne kadar doğru?

eğer bu durum, yani hayvan satışı yasak ise, neden kimse müdahale etmiyor acaba? bu durumu şikayet edebileceğim yer neresi?

1 CEVAP

BetaZed

Öncelikle maalesef ki yasak değil... Şikayet edebileceğiniz bir yerde yok. Şikayetinizi ancak yalancı bir petshop ise yapabilirsiniz, nasıl yani derseniz hayvanları boyamak gibi. Bu durum ne doğru ne kabul edilebilecek bir olay nede doğru bir olay, sizin yasakmış gibi bilme sebebiniz duyarlı insanların asla petshop tercih etmemesindendir. Genel olarak yaşça küçük kardeşlerimize satmaya çalışıyorlar veya çiftlik yapan insanlara. Sonuç olarak elimizden hiç bir şey gelmez ve o sokaktan yürürken mazlum bakışlı çocukları görmek zorundayız...