Arkadaşlar Fikirlerinize İhtiyacım Var:(

Zeke

Dün belediyenin veteriner hekimini aradım, bahçede beslediğimiz kızımızı kısırlaştırmak için.
Ancak bence pek mantıklı olmayan sebepler sunup beni geri çevirdi..

1.si 7-8 aylık olduğunu duyunca yaşının küçük olduğunu belirtti, 1 yaştan önce kesinlikle kısırlaştırmayı uygun bulmuyormuş kendisi.

2.si bahçede beslendiği için "sahipli" sınıfına giriyormuş ve bu işlemi sadece sokak hayvanlarına uyguluyorlarmış...

3.sü bulunduğumuz şehirde köpek popülasyonu daha yüksek olduğundan önceliği kedi değil, köpeklermiş........

4.sü diyelim ki her şeye rağmen ameliyat gerçekleşti, bir süre orada barındırıyor daha sonra da sahiplendirme ilanı veriyorlarmış, kimse sahiplenmezse aldıkları noktaya geri bırakıyorlarmış.

Bunların doğruluk, haklılık payı nedir?

50 CEVAP

Maalesef cogu belediye boyle:(

LadyAndCat

Yaşadığınız ilçenin iline bağlı olan hayvan hizmetleri oluyor. Lütfen internetten bu şekilde arayın.
X şehir veterinerlik hizmetleri diye.
Bu şekilde arama yaptığınızda mutlaka cevaplar çıkıyor internette.
İlgili telefonlara ulaşabilirsiniz.
Bence siz yanlış bir görevliyle konuşmuşsunuz. Temizlik görevlisiyle bile görüşmüş olabilirsiniz.

Zeke

@LadyAndCat hihihi dimi o tatta konuşmuş benimle :)

Başta telefonu başkası açmıştı, kimdi bilmiyorum ama papağan gibi aynı cümleleri tekrarladı.
Ben baya çingenelik yaptım bıdı bıdı :D
Çeneme dayanamayıp telefona verdiği kişiden de isim-soyisim aldım. Araştırmıştım tabi önden, direkt şehrimizin belediye veterineri kendisi.

Yoksa evet şüpheye düşürecek kadar alakasız diyalogumuz oldu :D

TATA4242

Bulunduğunuz yerdeki,diğer barınaklarada bakın.Aracı olarak,tanıdıkda sokabilirsiniz.Bu devirde mi demeyin.Çok işe yarıyorlar.Yakınınızda dernek mevcutsa onlardan destek alabilirsiniz.Bir telefonlarına bakar,o derece diyebilirim.Evet efendim,tabii efendim der ve sizi davet ederler.Zaten hayır derse,bir dahaki görüşmenin kiminle yapılacağını bildiklerinden,hayır diyemiyorlar :)

Zeke

@TATA4242 hahah :D yok bu devirde mi demem çünkü örnekleriyle dolup taşıyor buralar:)
Babam buradaki bir derneğin başkanlarından birisi, üyelerimiz içerisinde gazeteciler var. Yani ben kendimi tanıtmadan konuştum, zorla güzellik kavramına karşıyım diye:)

TATA4242

Zorla güzellik olur olur... :D
İşde şimdi o tanıdıkları kullanmanın tam vakti :)Hatta babanız telefonda,şu şekilde konuşşun ;
Geçen bizim çoçuk(lafın gelişi yaşınız kaç olursa olsun,babalar ve analar için hala çocuğuz)sizi aramış,diye lafa giriş yaparsa,zaten karşı taraf içinden ne desem,hangi şekilde kendimi affettirsem diye düşünmeye başlar.Kısa süre sonra sizi davet ederler :)

Zeke

Bilmeyenler için belirtiyorum, bahçede besliyoruz evet ama sahipli sınıfında değil ki... Çünkü evde bakılan kediler gibi tüm aşıları tam, bakımları yerinde vs vs olan bir kedi değil..Zaten bahçedeki kedi nüfusumuz +10 diyebilirim.

İhtiyaçları olduğunda veterinere götürmüşlüğüm var, vitaminler- yaş&kuru mamalar alıyorum ama tamamen kendi vicdanım ile alakalı bir durum bunlar.

Hepsine birden bu anlamda tek başıma yetişemem ki:(

Zeke

:( ben de bunun önüne geçebilmek için kendim bırakırım, günü geldiğinde de kendim gelir teslim alırım dedim ama bunun mümkün olmadığını belirtti

Zeke

Bana da feci derecede saçma geldi. Ev kedisi ile bahçede mama-su verilen kedi nasıl aynı şartlarda değerlendirilebilir ki??
Yasal olarak aksini belirten bilgiye sahip birisi varsa dört gözle bekliyorum :(
Haftaya yanına gideceğim görüşmeye. Elimde dökümanlarla gitmek harika olacaktır (varsa tabi böyle bir yasa....)

Zeke

Israrla sokak kedisi kategorisinde görmediği için...Allahım resmen ticari bakıyorlar konuya.

Ya benim maddi gücüm olsa yine de götürürdüm, ama imkanlarımın dibini sıyırdığım için şuan için yapamıyorum.
Suistimal edenler illa ki vardır da bunu yapmadığıma dair ikna edemediğim için şuanda elim kolum bağlandı.....

Zeke

Cidden bin dereden su getirmek bu...
Hayır bir de diyorum ki napiyim şimdi bıraksam çiftleşicek, ben bunu istemiyorum. Hadi şansımıza hamile kalmadı diyelim, ama belki cinsel hastalık kapacak o zaman napıcam? Bana diyo ki cinsel yolla insanlarda da hastalık bulaşıyo zaten :D allahım zekasızlığın bu kadarı da olamaz..... diyorum ki e onlar insan, kendi başlarının çaresine baksın bi zahmet, bunlar dilsiz canlılar ben bunun için sizinle iletişime geçiyorum.
Tam bu noktada toplantısı olduğunu:))))) çok acil:))) gitmesi gerektiğini söyledi:))))))))))

Zeke

@Natkarat Dediğiniz gibi olması ihtimaller arasında. Ama ben kesin bir dille reddedildim yukarıdaki sebepler ile.
Ve sözde 1 ay falan beklediklerini söylediler sahiplendirmek için. Sahiplendiremedikleri takdirde aldıkları noktaya bırakıyolarmış.... Bence 1 ay boyunca bakımını üstlenmeleri söz konusu bile olamaz, hele de böyle bir tipin içinde olduğu bir grubun:)
Bilemiyorum güvenim yok bu insana. Araya birilerini sokup zorla güzellik yaptırırsam sonrasında pişman olmaktan korkuyorum...

Zeke

Arkadaşlar ben bir şey daha soracağım..

Şikayet etmek istiyorum ben bu veterineri. Şehrimizde araştırdım, hakkında kötü şeyler de duydum -doğruluğunu bilmemekle beraber.
Her neyse de ben zaten bana karşı tutumuna, beni mantıksız gerekçeler ile başından atmasına sessiz kalmak istemiyorum.
Hiç değilse denetim, uyarı, bilmiyorum bir şey olsun....

Kime şikayet edebilirim denetim, uyarı vs alabilmesi için ??

Bu sorumu okuyan varsa ve de biliyorsa yazabilir mi lütfen?

Zeke

@NSukun Evet ben de belirttim bunu, ancak cevabı "kendisi" bunu uygun bulmadığı için yapmamasıymış...

Zeke

@catguardian :((( yaa çok üzüldüm...Allah korusun böyle kötü niyetli insanlardan bizleri..