Arkadaşlar Fikirlerinize İhtiyacım Var:(

Zeke

Dün belediyenin veteriner hekimini aradım, bahçede beslediğimiz kızımızı kısırlaştırmak için.
Ancak bence pek mantıklı olmayan sebepler sunup beni geri çevirdi..

1.si 7-8 aylık olduğunu duyunca yaşının küçük olduğunu belirtti, 1 yaştan önce kesinlikle kısırlaştırmayı uygun bulmuyormuş kendisi.

2.si bahçede beslendiği için "sahipli" sınıfına giriyormuş ve bu işlemi sadece sokak hayvanlarına uyguluyorlarmış...

3.sü bulunduğumuz şehirde köpek popülasyonu daha yüksek olduğundan önceliği kedi değil, köpeklermiş........

4.sü diyelim ki her şeye rağmen ameliyat gerçekleşti, bir süre orada barındırıyor daha sonra da sahiplendirme ilanı veriyorlarmış, kimse sahiplenmezse aldıkları noktaya geri bırakıyorlarmış.

Bunların doğruluk, haklılık payı nedir?

50 CEVAP

Zeke

@onurtemiz Hayır sitemizde yaşayan kedilerden biri. Ben kızım diyorum çünkü ben onu böyle seviyorum..
Senaryo gerektirecek bir durumda değiliz özetle:)

Ama şunu anlamadım, şehirde köpek popülasyonu yüksek olduğu için önceliği köpeklere verip diğer hayvanları 2. planda tutabiliyor mu gerçekten?

Zeke

@TATA4242 Aaa, sınır olduğunu da bilmiyordum. Bahsetmedi açıkçası böyle bir şeyden.

Peki kedi-köpek ayrı ayrı mı sınırlandırılıyor? Yoksa toplam hayvan sınırı mı var?

Zeke

@onurtemiz Pardon bu manada söylediğinizi anlamamışım:)
Evet doğru, ben ilgili gönüllü bir birey olarak arayınca kızı "sahipli" sınıfına koydu zaten direkt. Malum bahaneler ülkesi......

Zeke

@ILoveF ne amaç ile orda olduklarını unutmuş gibi tavırlar..
Bakalım, araştırıp peşini bırakmıcam ya. Ben uğraşırım bir fayda göreceksem.
Umarım düzelir bu sistem hepten...

Zeke

Hahahah :D evet olabilir neden olmasın:D