Arkadaşlar Fikirlerinize İhtiyacım Var:(

Zeke

Dün belediyenin veteriner hekimini aradım, bahçede beslediğimiz kızımızı kısırlaştırmak için.
Ancak bence pek mantıklı olmayan sebepler sunup beni geri çevirdi..

1.si 7-8 aylık olduğunu duyunca yaşının küçük olduğunu belirtti, 1 yaştan önce kesinlikle kısırlaştırmayı uygun bulmuyormuş kendisi.

2.si bahçede beslendiği için "sahipli" sınıfına giriyormuş ve bu işlemi sadece sokak hayvanlarına uyguluyorlarmış...

3.sü bulunduğumuz şehirde köpek popülasyonu daha yüksek olduğundan önceliği kedi değil, köpeklermiş........

4.sü diyelim ki her şeye rağmen ameliyat gerçekleşti, bir süre orada barındırıyor daha sonra da sahiplendirme ilanı veriyorlarmış, kimse sahiplenmezse aldıkları noktaya geri bırakıyorlarmış.

Bunların doğruluk, haklılık payı nedir?

50 CEVAP

pinarcaya

Ne sacmalik. Izmir bornovada bahcede baktiginiz kediyi kisirlastirip ameliyat bitince gidip kendiniz aliyorsunuz. Her yerde uygulama farkli olmamasi.lazim. yasal olarak hangi uygulama dogru bilmiyorum.

Catloveerr

Bence o veterinere hiçbir canı emanet etmeyin. Başka ilçelerin veterinerlerini arayın aynı ilçede olduğunuzu söyleyin ve sokak kedisi kısırlaştırma için randevu isteyin. Götürür ameliyat bitene kadar beklersiniz sonra alır eve getirirsiniz

Zeke

Anlattıkça bende de tam anlamıyla netleşti.
Zaten diyelim ki işlem yapmaya ikna(!!!!!) oldu, bu saçma insana bir canı ZORLA emanet etmiş olacağım.
Ne hayır gelir ki...Daha çok zarar verir kızıma..
Doğru söylüyorsunuz gerçekten de diğer yolu denemeliyim. Eğer ki ilçelerin de belediyelerinin kapısı yüzüme çarpılmazsa:(
Götürüp getiririm, başında da beklerim, ama düzgün bir "insan"la karşılaşabilirsem inşallah :(

Catloveerr

Bence illaki yapan biri çıkar. Bu kişiye emanet edilmez çok umursamaz bir kişi

Zeke

İnşallah :(( teşekkür ediyorum yardımlarınıza

Bellasmom

Diğer sebepleri bilemiyorum ancak kediyi ameliyattan sonra getiren kişiye teslim etmediklerini duymuştum. Yaşadığı sokağa biz bırakırız diyorlarmış ancak gerçekten o sokağa geri getireceklerinden emin olamazsanız, kaybolur büyük ihtimalle.

Alaracatlover

Benim bildiğim veterinerinize sorarsanız sokak kedisi diye yüzde 50lik bir indirim veya sadece ilac parasını alıyorlar

Anonymus552223

Bin dereden su getirmisler yapmamak icin. Evde degilse sahipli kedi falan degildir. Disardan gelip bahcenize siginmis bir kedi sonucta siz kendi isteginizle sahiplenmediniz. Kilosu uygunsa 7 8 aylik olabilir, ki zaten yaz geliyo acil kisirlastirmazsaniz yavrulayacak muhtemelen. Eve geri getirme konusunda bizim belediye size teslim ederiz demisti. Belediyeden belediyeye degisiyor heralde. Bahcenizde baktiginizi soylemeyin, ameliyat biter bitmez geri alacam evimde iyilestirip salicam deyin

Natkarat

Yüksek ihtimal teslim alırsınız. Telefonda soran herkese bu yanıt veriliyor. Amacı suistimali önlemek. Ameliyat sonrası dişilerde yaklaşık 4-5 gün iyi bakım gerekiyor erkeklerde de 1 gün kadar. Bu süreçte kendileri uğraşmak istemedikleri için özellikle dişiler başta olmak üzere teslim ederler merak etmeyin. İmkan olsaydı normal veterinerler daha iyi olurdu tabi ama bu haliyle de teslim alacağınızı düşünüyorum.

BalliBadem

Ankara da kediyi randevu alıp götürüyorsunuz yarım saatte kısırlaştırıp size veriyorlar o kadar
Ben kedime bahçede bakıyorum diyip hem kısırlaştırmasını hemde kuduz aşısını yaptırttım
Saçmalık bence

NSukun

Dışı kediler 2 buçuk kilodan sonra kisirlastirilabilir yaşını beklemete gerek yok erkek kedilerde bir yaşın dolmasi gerekiyor diğerleri hakkında bilgim yok

catguardian

bizim güzel bir kızımız vardı okulda baktığımız biraz hastalanmıştı belediye veterinerine götürdük bize, siz gidin biz tedavi ettikten sonra size getireceğiz dediler aynı gün içerisinde aradık sorduk okula bırakıldığını söylediler yokmuş öyle bir şey akşam kedinin kuyruğu kesik bir şekilde kırtasiyenin önünde bulduk hemen özel bir veterinere götürdük bir hafta içerisinde çok iyi oldu ama ne yemek yedi ne de bir şey yapmak istedi sonra da vefat etti güzel kızım. diyeceğim o ki onlara güvenmeyin, başında bekleyebilirseniz bekleyin sonrasında zaten size ihtiyacı olacak ilk gece biraz zor geçiyor dişi kedilerde. siz bakın ilk gün hatta dikişleri iyileşene kadar.. onlara emanet etmeyin lütfen.

TATA4242

Kesinlikle sınıra gelmişlerdir.O yüzden böyle konuşmuştur.Belediye bir sınır koyuyor yani bir bütçeleri var.Diledikleri kadar hayvan kısırlaştıramazlar.

TATA4242

Evet tutabilir ve dediğim gibi bir sınır var.Mali desteği belediye sağlıyor.Bu sebeple köpekler daha önce geliyor.Özellikle günümüzde saldırı vakalarından sonra,daha çok özen gösteriyorlar.

TATA4242

Toplam olarak sınırlandırma yapılıyor.Sınır olmasıda şundan kaynaklı;
Ücretsiz olması
Anestezi ücreti
Kullanılan kaynaklar
Öncesi ve sonrası ilaçlar
Gibi ücretleri ödemek kolay olmadığı için bir sınır var.