Yolda Yavru Kuş Buldum

KomurveMia

Dün okuldan eve dönerken yerde kuş buldum uçamıyor ve yavru eve getirdim cinsi nedir acaba nasıl beslemeliyim. Ötüşü biraz değişik kanarya gibi. Çok hareketli ama bizi görünce direk kafesin tabanına iniyor.

11 CEVAP

Daha önce saka bakmıştım pek benzemiyor ama belkide saka dır.

Kevserhaksever

İspinoza da benziyor sanki

Aaa evet hic aklima gelmedi bayagi bayagi idpinoz gibi bu ya hem mavili falan. Kanatlari da cok benziyor. Son kararim ispinoz :D

KomurveMia

Hmm

Amasaka nadir bulunuyor ve çoğu saka kırmızı renge sahip. Benimki griydi zaten birkaç güne ölmüştü kucucuktu ölmek uzere bulduk. Kanarya olabilir belki ama kanaryalarda sarı oluyor cogu kanaryadir herhalde petshopa goturup sirsaniz belki anlar veya veteriner belki

Kirmizi derken kafalarinda kirmizi bir bolge oluyor

Anonymus552223

Bence evden kacan bir muhabbet kuşu babası, serce de annesi. Sirt kisminda hafif mavi yesillik var

KomurveMia

Kuş yemi koydum yumurta maması yaptım yemedi sadece marul yaprağı yiyor. Kanarya gibi de durmuyor aklımı karıştırdı bu kuş ????

Serçedir belki. O yumurta mamasini siringaya koyun yavas yavas verin yesin biraz. Havuc marul vs. Karistirin onlarida bir arada verin ondan da yesin

selveroglum

ne tatlı

ZehraBulutt

Ben de ispinoz yazacaktım emin olamadım. Kuş forumlarına sorsanız hemen bilirler ama.