Kediller Haftada Kaç Gün Yaş Mama Yemeli?

Zeynepulku

8,5 aylık kendime haftada kaç gün yas mama vermeliyim şu an haftada 3 günün 1 öğününü yaş mama olarak veriyorum. Yeterli mi?

31 CEVAP

bademthecatt

Haftada bir veya iki yeterli olur ben bir kez veriyorum

Haftada ben 2 ile 1 arasında değişiyor

Esra12345

Ben malesef yaş mamayı tamamen beslenmesinden çıkardım

Zeynepulku

Esra12345 neden!??

Esra12345

Kedim daha 5 aylık ve dişlerinde aşırı problem var 15 dişi çekildi o yüzden doktor yaş mamayı yasakladı

Zeynepulku

Evet, diş sagligi icin problem yapiyor ama her hafta fırçalama ile önüne geçebilir ve ayriyeten haftada bir tavuk kemiği veriyorum ben. yerken izliyorum boğazına kaçmasın falan diye kemikte diş için iyi geliyor diye biliyorum zaten doğasında kemik yemek var

radagast

yaş mama ishal yapar mı peki?

Esra12345

Ben malesef dişlerini fırçalasam bile diş etinde sıkıntı varmış nd kuru mama ve nd yaş mama veriyorldum

Haftada 1

BalliBadem

İahal yapmaz ama bünyesi alışık olmayan kediye birden verirseniz yapar az az verin başta misal günde 1 tatlı kaşığı sonra arttırırsınız

Zeynepulku

Bende haftada 3 gün veriyorum kendi yaptigim mama hazır mamalar ya sağlıksız ya çok pahalı oluyor. Kendim yapınca daha iyi teşekkürler herkese

Katya06

Ben kedime hergün veriyordum. Hatta yaş ve kuru mamayı karıştırıp veriyordum. Ancak uzuuun veteriner arayışlarım sonucu iyi bir veteriner bulabildik. Kendisi bize yaş mamaların dişlerde problem yarattığına ve uzun dönemli kullanımda bağırsak florasında bozulmaya neden olduğundan bahsetti. Haftada 1 defa çeyreği olacak şekilde verin dedi. Ben olabildiğince azalttım. Ancak hala tam olarak bırakabilmiş değiliz

suslucat

Kendinizin yaptığı ıslak mamanın tarifini yazabilir misiniz? ????

@zeynepulku dikkatli olun kemik verirken evet dişlere iyi gelir ama yutarsa sıkıntı yaşayabilirsiniz

Zeynepulku

Dikkatli oluyorum başında ayrilmiyorum zaten kıkırdak olan kisimlari yiyor biraz da ucundan kemiriyor hepsini yemiyor