Ücretli Kedi Sahiplendirme

Ayseenur10

Arkadaşlar aşağıdaki sayfa ücretli kedi sahiplendiriyor, şikayet eder misiniz?

57 CEVAP

Katya06

Cins kedisi olan herkese petshoptan mı aldın, üreticiden mi aldın sen hayvansever değilsin muamelesi yapılması..

BalliBadem

Kısırlaştırma caiz

sarmanbirkedi

yzugimörta
İnanın yaptığınızı görünce gülme krizine girdim. Evdekilere ne gülüyorsun dediler. Soruman ne ya skcoeoofoeofoeoofo

Ayseenur10

Ve cins hayvanı olanlara siz gerçek bir hayvanseversiniz demiyoruz ama aklı başında bir insanın bir can sahiplenecekse öncekini buna gerçekten muhtaç olandan yana olur, nasıl herhangi bir zor durumda insanlar önceliği çocuklara-kadınlara veriyor bunun gibi düşünebilirsiniz

Ayseenur10

Açıkçası bende :) hepsi için çözüm olabilsek keşke ama en azından gördüğümü geçmemek daha iyi :D

BenNisa

@ygiz_mrtt Hayvanın canını önemsemem sizin için gerçekçi değilse sizin için gerçekçi olan ne?

çok farklı düşünceler var bu konuda gerçekten bilemiyorum ama cins kedilerin annelerin sağlıklarına göre derneklere kayıtlı ve kurallı bir şekilde üretilmesi bana ters gelmiyor açıkçası

BenNisa

O zaman size başka bir örnek vereyim:
Bir gün bir adam parayla bir kedi satın aldı. Bu kedi dişiydi. Bu kedinin cinsinin aynısından bir tane de erkek kedi aldı. Sonra bunları çiftleştirdi. Dişi kedi hamile kaldı. Sonra dişi kedi doğum yaptı. 3 adet yavru doğdu. Kedileri satın alan adam bu sorudaki gibi kedileri sattı. Bu kedilerden birisini satın alan bir kadın, kediye daha fazla bakamayacağına karar verdi ve kediyi dışarı attı. Kedi ilk defa dışarıya çıkıyordu. Kedi etrafı incelerken arkadan bir korna sesi geldi ve kedi öldü.
Sonuç: Bütün kediler en azından bir kere çiftleştirilseydi kesinlikle herhangi bir kedinin başına bu olay gelecekti. Bu yüzden kedilerin çiftleştirilmeden kısırlaştırılması gerekiyor.

Mirtip

Olaya kişisel bakan nasıl ben oldum onu da anlayamadım, "homemade cins kedi üreticileri" evrensel mi bakıyor yani. Zaman zaman konudan sapılır da hiç yerinde olmayan bu benzetmeyle değil:)

LadyAndCat

Yağız Mert
“yetimhanede ki çocuklara hiç mi üzülmüyor insanlar çocuk yaparken?” Bu çok yanlış bir cümle!
İnsanların beyinleri diğer tüm canlılarınkinden üstün olduğu için kendi iradeleriyle çocuk sahibi oluyorlar. Birbirini seven ve evlenen insanların da çocuk yapmayı düşünmeleri veya istemeleri gayet normal. Ayrıca insan olmak vicdanlı olmayı da gerektirir. Bir kalbiniz olmalı. İnsanı vahşilikten insanlığının dışına çıkmaktan mantığı ve merhameti kurtarır!
Çocuk sahibi olsun, olmasın insanların yetimhanelerdeki kimsesiz veya doğduktan sonra istenmeyip sağa sola atılan çocuklar için üzülmesi gerekir.
Üzülünmesi gereken bir şey zaten bu...
Üstelik bu çocukları birileri bilinçleri yerindeyken yapıpta terkettiğine göre , zekâ yaşı bir bebeğinkine eş değer olan kedileri korumak biz daha zeki olan insanlara düşmez mi????
Ayrıca tüm kedileri kısırlaştırmak istesekte bunun mümkün olmadığını biliyorsun bu yüzden sokaktakileri kısırlaştırmayı istemek ve bunun için çabalamak yanlış değil. Elimizden gelen ne varsa yapmalıyız gerek sokaktakiler gerekse evdekiler için. Bari sorumluluk sahibi insanlar olarak kedilerimizi kısırlaştıralım ve onların başına bir şey gelmemesi için dışarıya salmayalım...

Ayseenur10

Eee günümü güzelleştirdiniz ama siz benim :D iyi ki varız:) çok haklısınız

ZehraBulutt

Sokaktakiler fazlası ile devam ettiriyor kedi neslini.

sarmanbirkedi

yugzmort
"Birşey" değil bir şey "çocukta" değil çocuk da

ZehraBulutt

Herkese bu muamele yapılmıyor, karşı çıktığımız üreticilerin desteklenmesi. Yoksa kimse cins kedi bakanlara karşı değil, ticaretine ortak olmadıktan sonra sıkıntı yok. Ona bakarsanız benim kedilerimin biri de cins.

Catloveerr

Böyle hesapları kapattırmaya bayılıyorum :D