Ücretli Kedi Sahiplendirme

Ayseenur10

Arkadaşlar aşağıdaki sayfa ücretli kedi sahiplendiriyor, şikayet eder misiniz?

57 CEVAP

ygiz_mrtt

@BenNisa Selena dizisinde ki Ütopya daha gerçekçi

ygiz_mrtt

Yani kedilerin soyu kurusun yeter ki nisa hanım üzülmesin değil mi? Bilinçsiz insanların suçlarını genelleme yaparak başkalarına yükleyemezsin

LadyAndCat

Off offf :(

ygiz_mrtt

Bence sizin eski yazılarımı okumadıgınzdan dolayı maruz kaldığınız cehaletten kaynaklıdır. Kedi çiftleştireni direk kısırlaştırma karşıtı olarak görmeyin artık bir kedinin çiftleşmesi anormal birşey değil, aynı şekilde kısırlaştırmak ta sağlıklı birşey ki ismimi okuyamayanın yazılarımı okuyacağını sanmam zaten benim en büyük cahilliğim. Üretici ve petshop arasında ki farkı da anlattım, kar amacı gütmeyen kediden kazanılan paranın tekrar kedinin kendisine aşı, kum mama, olarak döndüğü zaman bunun zararlı olmadığını da anlattım, size okumak düşüyor.

ygiz_mrtt

Ek olarak canlı sağlığı benim için dini vecibelerden daha önemli olduğu için konu sağlık olunca bunu göz ardı ediyorum. Hayat toz pembe değil sadece kendinize göre yorumlamayın

sarmanbirkedi

yegzmirt
Evet yazılarınızı okuyacak önemde görmediğim için okumuyorum

ygiz_mrtt

Aaa öylemi? Bana şeyi hatırlattınız bilmiyorum ama konuşuyorumu. Bu tam sizi yansıtıyor şuan o yüzden birşey kaybeden ben değilim okumayı 1. Sınıfa giden çocukta bilir. Şimdi izninizle yazılarımı takmadığınız için yaş tutacağım :(

ygiz_mrtt

@Sorumanbirukedu "Amacinizi" değil "Amacınızı". "Kısırlaştırmanın" değil "Kısırlaştırmanın". Hayır yani amacınız anlamak değilde açık aramaksa bir zahmet cevap vermeyin. Ve öncelikle imla hatası düzeltme maratonunuza isminden başlarsanız sevinmem zaten umrumda da değil.

ygiz_mrtt

Evdekiler de bana şey diyor "ığğğğ niye ağlıyosun birşey mi oldu ığğğ"

ygiz_mrtt

Hanımefendi olaya objektif bakmıyorsunuz sorun burada.

ygiz_mrtt

@BenNisa bu hayvanların doğasında olan birşey ÜREMEK. Olaya can açısından bakıyorsunuz ama fizyolojik açıdan dişi kedilerde vücudu yeniliyor. Acı çekiyor çünkü can doğuyor anlatabiliyor muyum yani sizin demenizle olmuyor o canı düşünecekseniz devamını da düşüneceksiniz.

Sselin1

Kedilerin her sene dogum yapinca yiprandiklarini dusunmuyorum bu onlarin dogalari geregi cok normal bir durum insan gibi dusunüp böyle bir kiyas yapmayin. Arkadasimin bahcede baktigi kedisi 15 yasinda ve her sene dogururdu. kisirlastrimak en dogrusu ama dogum yapinca da iskenceye ugramiyorlar. Tabi buradaki durumun dogru oldugunu da söylemuyorum yanlis anlasilmasin petshoplar kadar kötü olamamasi ticaret yapildigi gercegini degistirmiyor. Amaci kedilerinin yavrusunu sahiplendirmek degil. Kedi satmak. Zaten kimse her sene kedisini yavrulatip onlara sürekli yuva bulmak istemez. Kisirlastirir. Sadece satip para kazanmak isteyen kisi bunu yapar.