Kedilerimi Bırakmalı Mıyım

AlminaOzc

Kedi besleyen bir yakınım restoranlı bir kır bahçesi olduğunu bazı kedileri oraya bıraktığını ve arada gidip kontrol ettiğinde hala orada olduklarını söylemiş... Ben canlarım sokağa düşmesinler diye her yere ilanlar verdim fakat bilmiyorum orada kedilere bakıyorlar mıdır iyi olurlar mı sanırım bakıyorlarmış aklım çok karışık

34 CEVAP

gulsstoft

Ya canım çok üzgünüm. Annen için de düştüğün durum için de. Kardeşlerine annemiz de çok severdi diyerek vicdan yaptırabilirsin belki? Evet çok zor bir durum ama en iyisi taşınacağınız evin yakınlarına bırakmak olacak gibi. Bu arada nerede oturuyorsun?

AlminaOzc

Allah korusun kıllarına zarar gelsin istemem asla rabbim inşallah hayırlı bir kapı açar canlarıma kısa süre içinde çünkü ne ailem ne de yaşadığım çevre asla istemiyor psikolojik baskı kuruyorlar üzerimde zaten canlarımdan ayrılmaya karar vermek bile zorken :(

dilaraxx

BİRDE BELKİ İSTEMEYEREK VEYA MECBURİYETTEN YAPIYORSUNUZ BUNU SİZİ ANLAMAK İSTİYORUM AMA KEŞKE ÖNCEDEN BU TÜR ŞEYLERİ ÖNGÖREBİLSEYDİNİZ. ONLAR BİLEMEZ ZATEN SİZİN BUNU NİYE YAPTIĞINIZI. AMA DIŞARIYA BİLMEDİKLERİ BİR YERE BIRAKMAK EN BÜYÜK KÖTÜLÜK OLUR. EN AZINDAN BİR EV BULMALISINIZ EĞER BAŞLARINA BİRŞEY GELMESİNİ İSTEMİYORSANIZ:/

AlminaOzc

Maalesef hiçbiri istenmiyor ailem tarafından da hepsine yuva arıyorum inşallah geri dönüşler çıkar keşke kendi düzenim olsaydı da ben bakabilseydim ömrümce

AlminaOzc

Keşke verseler o kadar çok isterdim ki onlara kalsa hemen sokağa atacaklar özellikle kardeşlerim nefret ediyorlar ben de neden böyle davranıyorlar anlamıyorum miyavlamaları sinirlerini bozuyormuş çok acımasız insanlar çok üzülüyorum

PiremsesKutsi

Çok zor bir karar maalesef, psikolojik olarak çok olumsuz etkiliyor insanı. Ben de benzer bir durumdayım ve yakın zamanda aynı kararı benim de vermem gerekecek

AlminaOzc

Allah yarfımcınız olsun dayanma gücü versin gerçekten üzerimde büyük bir psikolojik baskı var sürekli ağlıyorum artık tek isteğim canlarımın güvenli iyi birer aile bulmaları

dilaraxx

@epiglottis olsa bile bir kedinin en fazla ne kadar sesi yüksek olur ki?

dilaraxx

ya tamam da köpek olsa anlarım da kedi olunca saçma geliyor:/

Anonymus552223

Ya o cok gurultu yapani sokakta besleyin, bir ay falan gecsin sakinlesir sizinkiler. Gurultu gidince digerlerine bisey demezler belki

AlminaOzc

İşte sorun mahallede de istenmemesi ben musallat etmişim tüm kedileri mahalleye komşular belediyeyi arayıp toplatacaklarmış, eğer kendi ekonomik özgürlüğüm olsaydı ne ev sahibine ne de komşulara papuç bırakırdım fakat ailemleyim ve ailem de kedilerimi artık istemiyor yaşanan olaylar tehditler yüzünden... Bir kedimi sahiplendirebilmiştim onlar da geri gerirmek isrediklerini söylüyorlar şu an ve nedenleri ise boynundan kene düşmesiymiş inanamıyorum aşıları var iç dış parazit ilaçları var boşuna şimdi dengesi bozuldu oğlumun iyice... İnşallah gerçekten ömürlük bakacak birileri çıkar karşıma

LadyAndCat

Almina Ozc
Yaşın küçük olabilir ama elinde bir telefon var ve Belediye ve barınakları arayabilirsin. Kısırlaştırılmış olan kedilerin sen de kalsın. Tamamıyla evde olan kedilerin sende kalsın!!
İnsaf yaaa. Bu kadar olmaz.
8 kediye izin verenler 2 kediye de izin verir kardeşim...
Anlaşılan tüm kedilerine sen bahçede yani apartmanın ortak alanlarında baktın bu yüzden apartmandaki tantana.
Kısırlaştırılmış iki tane kedin sende kalsın en mantıklısı bu!
Diğerlerini de Belediye gelip alsın.
Muhtemelen sokağa atılırlar yine...

LadyAndCat

Almina ,
Ayrıca sahiplendirdiğin kedinin üzerinden keneler dolaşıyorsa afedersin ama insanlar haklı!
Hastalık taşımasından korkabilirler.
Dış parazit ilacı olsaydı kedinde kene olamazdı veya çok önce yaptırdın da etki süresini yitirdi.
Kedilerinin sağlık sorunu yoksa sabah-akşam miyavlamazlar ki?!?
Benim de iki kedim var. Oğlanın zaten sesi çökmüyor. Dişi kediler konuşkan oluyor insanlarda olduğu gibi...
Günde 15 saat uyuyan arada kalkıp yemek yiyip , iki koşturan, 3-5 miyavlayan kediler kime nasıl rahatsızlık verirler anlayamadım güzel kardeşim...
Kedinin her tarafı miyavlasa dile gelse de konuşsa nolur be kardeşim :D
Ailen masraf olmasını mı istemiyor nedir anlayamadım???
Kardeşlerin erkekse kabalıklarından kedi sesinden rahatsız olduklarını söylemişler veya ebeveyn etkisinde kalmışlar. Sen de küçüksün zaten...

AlminaOzc

@Zeke önerilerin için teşekkür ederim her biri için uğraşıyorum inşallah iyi bir sonuç çıkar çünkü ben artık kendi üzüntümde de değilim tek isteğim canlarımın iyi olması güvende olmaları

gulsstoft

Kız kardeşine annenin de hayvanları çok sevdiğini ve böyle yapmaması gerektiğini düzgün bir şekilde anlatsan?? Allah kolaylık versin.