Kedilerimi Bırakmalı Mıyım

AlminaOzc

Kedi besleyen bir yakınım restoranlı bir kır bahçesi olduğunu bazı kedileri oraya bıraktığını ve arada gidip kontrol ettiğinde hala orada olduklarını söylemiş... Ben canlarım sokağa düşmesinler diye her yere ilanlar verdim fakat bilmiyorum orada kedilere bakıyorlar mıdır iyi olurlar mı sanırım bakıyorlarmış aklım çok karışık

34 CEVAP

AlminaOzc

İnstagram hesaplarından ulaşmaya çalışıyorum henüz geri dönüş yapan olmadı :( Bir de şunu merak ediyorum şu an taşınma durumumuz da var ve ailem özellikle kasıtla mı bunu yaptılar bilmiyorum yeni ev sahibi adayımız da kedi düşmanı çıktı inanamıyorum gerçekten... Eğer sahiplendiremezsem burada sokağa daha alışkın bir kedim var, onu burada mı bırakmam daha doğru olur yoksa beslenebileceği yeni bir alana mı? Daha önce benden habersiz götürülüp bırakılmıştı diyorum kedi düşmanı çevremdekiler ve o kedim yine bana geri gelmişti aklım o kadar dolu ki elim kolum bağlı

AlminaOzc

Sevgili LadyAndCat yaşım küçük ne yazık ki ve imkanlarım kısıtlı fakat hayvansever bir bireyim bunca yıl ev içinde ve sokakta balkonda kedilere baktım. Annem vefat etmeden önce onunla bakıyordum o zamanlar da istenmiyorlardı fakat annem vefat edince tabiri caizse herkes kudurdu bana ve geri kalan aileme baskı yapmaya başladılar ailem de hayvansever insanlar değiller annem öyleydi. Şu an bir başıma mücadele vermeye çalışıyorum aileme ve çevreme kalsa sokağa atacaklar hepsini kolayca. Ben öğrenci halimle tüm kedilerimin iç dış parazit ilaçlarını antibiyotiklerini göz hatta kulak damlalarını aldım uyguladım aşılarını yaptırdım her biri temiz sağlıklı kediler. Ha dediğiniz gibi belki de etkisi geçti çünkü oturduğum daire giriş katı ve o kedimin dışarısı ile de teması bulunuyordu bahçe içinde kene tutunmuş olabilir. Ben düzenli olarak tüylerini de taramaktayım kedilerimin. Bu kadar etkilenmemin çaresiz oluşumun sebebi de sevgimden ötürü sürekli düşünüyorum ne yapabilirim de onları kurtarabilirim diye eğer ekonomik özgürlüğüm olsaydı inanın herkese kafa tutabilir kedilerimle kendime en uygun yaşam alanını seçerdim sorumsuz biri değilim.

AlminaOzc

Düzcede oturuyorum sanırım taşınma işi de yalan oldu, ailem ne derse ona uğmak zorunda kalıyorum daha dün yine kedilere zarar vermeye kalktı kız kardeşim çok üzgünüm çaresizim artık uğraşıyorum her yere ilan bırakıyorum

AlminaOzc

Maalesef ki annem gitti o lanet kediler hala buradalar onlar da gidecek diyor zarar vermeye kalkıyor ve 16 yaşında çocuk değil fakat bir çocuk bile yapmaz onun yaptığını mecbur kalmasam inanın ayrılmazdım