Kedilerimi Bırakmalı Mıyım

AlminaOzc

Kedi besleyen bir yakınım restoranlı bir kır bahçesi olduğunu bazı kedileri oraya bıraktığını ve arada gidip kontrol ettiğinde hala orada olduklarını söylemiş... Ben canlarım sokağa düşmesinler diye her yere ilanlar verdim fakat bilmiyorum orada kedilere bakıyorlar mıdır iyi olurlar mı sanırım bakıyorlarmış aklım çok karışık

34 CEVAP

Catloveerr

İnsanlar hep böyle yerleri öneriyor ve toplu kedilerin yaşadığı bu alanlarda bu hayvanları kim doyurup bakacak? Hastalandığında kim ilgilenecek? Ne de olsa bakılıyor diyerek atıyorlar böyle yerlere ve iş yine hayvanseverlerin başına kalıyor o hayvanlara mama yetiştirmeye çalışıyorlar. Lütfen böyle şeylere kulak asmayın biraz da taşın altına elinizi siz koyun.

AlminaOzc

Haklısınız dışarı yatkın kedim var fakat ufaklar için öyle değil bekliyorum inşallah biri talip olur diye çok üzülüyorum tek isteğim güvenli bir yuvaları olmaları fakat son çare bunu düşünmeye başladım artık psikolojik olarak çok etkileniyorum bırakırsam da vicdanım kalbim hiç rahat etmeyecek

LadyAndCat

Bence barınaklar bile sağdan soldan duyduğunuz şeylerden çok daha iyi. Saçma sapan cümleler kuruluyor. İnsanlar yeterki vicdanlarını rahatlatsın sözleri saçma olsa da mantıklı olduklarına inanmak istiyorlar:)
“Kedi besleyen bir yakınım restoranlı bir kır bahçesi olduğunu bazı kedileri oraya bıraktığını ve arada gidip kontrol ettiğinde hala orada olduklarını söylemiş.”
Allah aşkına bu nedir arkadaş :D
E tabii kediler orda olacaklar. Oraya atılı vermişler. Bakmışmışlar ordalarmışmış. Gülsek mi ağlasak mı? Kim besleyecek o kedileri?
Açlıktan 3-4 güne ölürler veya birbirlerini yerler. Açlık böyle bir şey.
Kedilerinizi ya eve verin ya da barınak bile bence daha iyidir.

Zeke

8 tane kediden bahsediyordunuz yanlış hatırlamıyorsam, hiçbirini mi sahiplendiremediniz?

AlminaOzc

2 tanesini sahiplendirebildim sadece şu ana dek, sizler de haklısınız ben hiç böyle bir şey yaşayabileceğimi düşünmemiştim ömrünce bakacaktım gözümden sakınarak ilgileniyorum hepsiyle keşke kendi ekonomik özgürlüğüm olsaydı hiçbirini bırakmazdım. Ben de bilmedikleri bir yere veya barınağa bırakmak istemiyorum düşünüyorum ne yapabilirim diye onlar için en iyisini istiyorum inşallah sahiplendirebilirim

BalliBadem

2-3 kediye bakmanıza müsade ediyorlar mı
Eğer öyleyse kısır olanların bi kaç tanesi sizde kalsın

AlminaOzc

8 aylık dişi kısır kedim çok uysal usluyken annesi 2 yaşındaki kısır kedim çok konuşkan en çok ondan rahatsız ailem oysa o da dünya tatlısı bir dişi

Zeynepulku

Ev ortamı olmaz ve bence evde doğup buyudulerse alışma ihtimalleleri çok düşük. Bi ev bulmanız daha iyi olur

BalliBadem

Öncelikle daha evciven olanları sahiplendirmeye çalışın sonra diğerlerini eğer yuva bulamazlarsa olabilir dediğiniz yer

dilaraxx

tamam da gerçekten baktıklarından ne kadar emin olabiliriz? diyelim ki bakıyor ama arasıra:( açlıktan öldürmek falan mı istiyor @LadyAndCat 'e katılıyorum açlıktan ölürler orada. barınak bile bu durumda daha iyidir ne kadar istemesem de yazık olacak ev ortamına alışmış kediler için ama benim yapabileceğim birşey yok kendi evim olsa kesinlikle 1 saniye düşünmez alırdım

Anonymus552223

Kedilerinizin bazilari eski konulardan soylediginize gore disari alisik, disari gelip gidiyorlar demistiniz. Onlari kapi onune salip arada yemek vermek en mantiklisi. Neden baska yollar ariyorsunuz ki? Once barinak simdi baska yer.. ikisi de olmaz. Barinak hic olmaz daha once aciklamistim.

Anonymus552223

Aileniz birkacini birakmaniza izin verir ya. Simdiye dek 8 kediye izin verdilerse.. zaten 2 3 kedinin varligi bile bilinmez evinizde. Ses yapmazlar az oluncs

Anonymus552223

Kisir kedinin miyavlamasi olmaz.

Zeke

Belediyeler, veterinerler, petshoplar ile görüştünüz mü? Sahiplendirme konusunda daha yardımcı oluyorlar.

Zeke

Evinize en yakın olan petshopa ve veterinere gidip birebir yardım isteyin derim. Sözlü olarak daha doğru ifadeler gerçekleştirir daha ciddiye alınırsınız ve daha kısa sürede çözüm bulursunuz.
Ayrıca bulunduğunuz ilçede gönüllü hayvanseverler muhakkak vardır diye düşünüyorum, onlardan yardım isteyin sahiplendirmek için. internetten ilan işleri zorlaştırır, uzatır.. Yakın çevrenizle irtibat halinde olun.