Kedim Öldü

TarcinBey

Bu bir soru değil. Sadece içimi dökmek istedim. Beni en iyi buradaki insanlar anlar. Kedim TARÇIN 4 yaşındaydı. Mersin'de annemin yanındaydı. 2 gün önce bahçeye çıkarmışlar aradım eve alın diye miyavliyor vs diyip geri bahçeye bırakmışlar. Ben veterinerde çalışıyorum hırçın bir köpeği gezdirirken tasmasinin zincirine elimi doladı ve parçaladı. Ardından tam yarım saat sonra kedimin haberi geldi. Tarçını köpekler parçaladı diye. Bir 10 dakika sonra da ölüm haberi geldi. 1 gecede köpeklerden nefret ettim resmen. Hiçbir hayvanın yüzüne bakamıyorum kediye baksam oğlum aklıma geliyor köpeğe baksam ofkeleniyorum. Köpeği olaydan sonra belediye götürmüş. Ona da üzüldum ya aç ormana aticaklar ya barınağa. Aslında her şey sorumsuz ailelerin sorumsuz beyni eksik çocuklarında. Sitedeki köpeklere kedileri gösterip önlerine atıp yakala oğlum tut oğlum vs yapıyorlarmış. Ben hiçbir hayvana zarar vermem zarar vermesinede dayanamam nefret ettim vs tarzi cümleleri lütfen yanlış yorumlamayın. Yaşayan bilir ne demek istediğimi.

25 CEVAP

benissexo

hayvanlar içgüdüleriyle hareket eden canlılardır, her kedi köpeğin doğası gereği içinde bir avcı dürtüsü vardır..
Fakat insanlar hayvanlardan daha tehlikelidir.! ben sokakta köpeğimleyken benim boyumda çocukları insanları bilirim köpekler birbirine girsinde izleyelim bize eğlence olsun diye sokak köpeklerini yolda benim köpeğime kışkırtırlar.! daha neler neler...
Ev hayatına alışık evcil hayvanları dışarıda lütfen kendi haline bırakmayalım..

LadyAndCat

Tarcin Bey
Öncelikle başın sağ olsun...
Acın taze. Bir canlıyı sevmek her zaman özeldir. Yine birine kalbini açacaksın bir gün...
Biz burda hep söylüyoruz hiçbir koşulda kedinizi dışarı salmayın diye. Ne kadar doğruymuş dediğimiz ki sayısız olumsuz örnekle de kanıtlanıyor.
Keşke aileniz daha tedbirli davransaydı. Madem sitedeki çocukların böyle bir durumları var, biliniyor. Madem burdaki çocuklar köpeklerin önüne kedileri atıp hayvanları kışkırtıp birbirlerine parçalatıyorlar.

ReisGae

senin ne hisetiğini en iyi ben anlarım ben de bunu yaşadım 2 yıl oldu halandaha unutamıyorum geceleri ağlıyorum gerçekten ço..k üzücü

Anonymus552223

Basiniz sagolsun.. kedisi olan herkese anlatin bunu.. kisirlastirsinlar ve disari salmasinlar..

Başınız sağolsun... Gerçekten amagerçekten acı verici bir durum, sizin adiniza da cok uzuldum. Onlar bizim en sevdigimiz dostlarimiz. Kimse yokken onlar var yanimizda gecelerimiz gunduzlerimiz beraber geciyor...

TarcinBey

Çok sağ olun. Üstelik veterinerde çalışıyorum. Her hayvanı gördükçe ayrı bir kötü oluyorum. Hiç aklımdan çıkmıyor. Daha 3. Gün olucak bazen hayata dönüyorum bir yüzüm gülüyor böyle bir şey olmamış gibi davranıyorum, bu sefer kendimi kötü hissediyorum nasıl düşünmem nasıl üzülmem diye

dilaraxx

YA RESMEN ZEVK İÇİN KÖPEK DÖVÜŞTÜRENLER KALDI Kİ BUNLARI ÇOCUKLARA AŞILAYANLAR VAR. YA GÖRÜYORUZ. MİNNACIK KEDİLERİ KOCAMAN KÖPEKLERİN ÖNÜNE ATIP KAVGA ETSİNLER DE İZLEYELİM MANTIĞIYLA DAVRANAN BİR NESİL YETİŞİYOR. YAZIKTIR BE

Anonymus915830

Başınız sağolsun çok ama çok üzüldüm????

TarcinBey

Bana kalsa ben arayıp gerekirse odaya kapatın diyordum. Ama onlar yok miyavliyor yok tirmaliyor durmuyor kaçıyor diyip geri bahçeye bırakmışlar. Şimdi vicdan azabı çekiyorlar. Ama iş işten geçti. Ben acimla kaldım.

Shaco

başınız saolsun benimde sokaktan kurtardığım annesiz yavru kedilerde hastalık yüzünden melek oldular ölecekleri gece diğer kedim onların başında durdu hiç alakası olmamasına rağmen çok üzücü bir geceydi her hayvanın canı ve farklı bir güzelliği var :'(

anjelik123

Başınız sağolsun. Öyle insanları kınıyorum oda bir can neden böyle şeyler yapıyorlar anlamıyorum kendi zevkin için hayvanın canını hiçe saymak bu. Benimde kedim ve köpeğim var ve gayet sıkı dostlar kardeş gibiler resmen.

Katya06

Başınız sağolsun çok üzüldüm.. ama keşke böyle bir ihmale kurban gitmeseydi. Umarım bu durum ailenize ders olmuştur.

LadyAndCat

Tarçın Bey,
Kediniz 4 yaşında ve kısır değildi sanırım?
Kedisini kısırlaştırmayan ve bunu asılsız sebeplerle savunan çok insan var ülkemizde. Bilinçlenmeleri için daha ne lâzım bilmiyorum. Israrla olumsuz örnekleri görmeyip kedilerini bahçeye/sokağa BİLEREK güvenli, bir şey olmaz diye salıyorlar. “Yıllardır hiçbir şey olmuyor.Benden iyi mi bileceksin.” Diyorlar. Eh ben size ne diyeyim?
Bir şey olduğunda sizin canınız yanacak benim değil.

Linsenpai

Günahı vebali annenizin boynuna, ne diyebilirim ki... Başınız sağ olsun

Siyammm

Başınız sağolsun :(
Bende kedimi kaybettim 1 hafta gözyaşı döktüm hala hatırladıkça duygulanırım