Kedim Bir Kaç Gündür Hiçbir Şey Yemiyor

Songldmrr

Kedim bir kaç gündür hiçbir şey yemiyor sadece su içiyor günden güne zayıflıyor ama kusma ishal hiçbiri yok ne yapmam gerekiyor? neden böyle oldu lütfen yardım edin
Dün çok azıcık yedi bugün onu da yemedi:(

33 CEVAP

Songldmrr

Veteriner mart ayında olabilir dedi kızgınlık donemi olduğu için ama çok zayıfladı ve hala daha yemiyor

cat_bob

Dişlerini kontrol edin... ağzında koku varmı... kulaklarini kontrol edin sarılık varmı koku varmı... gözlerini kontrol edin her gün hasta olsun olmasin ve bizler bilemeyiz hemen götürün...

Songldmrr

Kedimi götürmediğimi nerden çıkardınız?

Songldmrr

Çok sağolun önerileriniz için. O iğneden sonra biraz yedi ama çok az . Ağzında yara falan da görmedim. Pazartesi tekrar götüreceğim

Songldmrr

Kedim hala doğru düzgün yemiyor. Veteriner kesin tanı koyabilecek imkan yok burada dedi Karsa götürmeniz gerekiyo.
Şehir dışına da korona yüzünden otobüs seferleri yok. Ne yapacağımı bilmiyorum hareketleri normal gibi böyle kucağıma alıyorum horluyor falan ama yiyemiyor çok fazla zayıfladı:(

5 gündür kediniz böyle kan tahlili falan yapacak imkan yokmu? Böyle düzelmez maalesef

Songldmrr

Burada checkup yaptırabileceğim vet. yok ki

Songldmrr

Sanki böyle yemek istiyor ama vazgeçiyor gibi veriyoruz ağzını tatlılatıyor ama yemiyor:(

incgny

Kesinlikle veterinere goturun ufak bir problem olsa bile buyuyebilir bu sorun

Songldmrr

İnşallah bir an önce iyileşir

Bu dönemde vitamin desteği verin gimcat, zoovital alabilirsiniz

azmaniko

Durumunu takip etmen önemli, ağız içinde koku yara var mı gibi en azından fiziksel olarak gözlem yapman önemli. Benim de 2 gün bir şey yemedi , mamadan olabilir diye düşündüm farklı şeyler verdim fakat değişmedi. Veterinere götürdüğümde bir şey çıkmadı fakat 3 4 günden fazla yememe durumu devam ederse kesin getirin demişti. Sonra kendiliğinden yemeye başladı. O yüzden devam ederse ihmal etmeyin tekrar götürün

Songldmrr

Bu arada sokakta baktığım bir kedinin de bugün yemediğini fark ettim ve dudağında siyah yara gibi bir şey var onun için ne yapabilirim ama 1 2 yaşında falan tahminimce. Lütfen onun için de bilen arkadaşlar, daha önce başına gelen arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?

Songldmrr

Yok maalesef elimizden geldiğince bağışıklık güçlendirecek şeyler veriyoruz şırıngayla başka bir şey gelmiyor elimizden:((

Selbi

Benim de 2 yaşında oğlum var. O da ocak ayında aynı şeyleri yaşadı. Ve veterinere götürdüm. Enfeksiyon kapmış artı iç paraziti de vardı. Bu yüzden yemek yemiyor. Nefes alması zorlaşıyor. Acil veterinere götürün. Onlar probiyotik mama veriyorlar. Benim kedi normalde yaş mamaya asla hayır demez ama hastalanınca yüzüne bile bakmadı. Ama doktorun verdiği probiyotik mamayı toz ilaçla karıştırarak verdi kedi iştahla yedi. Probiyotik bağırsaklardaki parazitlerin çıkmasını ve iştahının yerine gelmesini, sindirim sisteminin normale dönmesini sağlıyor.