Annemi Nasıl İkna Edebilirim?

kedi sahiplenmek istiyorum ama annem bu konuya hep olumlu bakmıyor nasıl ikna ederim sizce?

23 CEVAP

annem hayvanları çok sever ama sadece sever yani çok titiz olduğu için kıl tüy vb şeyler için hassas onuda konusup halletmeye çalışıcam

Beysgul

İkna edemessin :) benim kedim hala kabul görmüyor annem tarafından ama alıştırabilirsin

yaseminkurt

Ben annemi ikna ettim ama babamla daha konuşamadım malesef.Aldım karşıma annemi uzuunca anlattım derdimi bütün sorumluluğun sende olmasına güvenmesi lazım birde.İkna ettim böyle ondan sonraki günler sürekli kedilerden bahsettim sürekli her lafın ucunu kediye bağladım ikna oldu kendisi.Hiç lafı dolandırmaya gerek yok sen al anneni karşına anlat derdini neden bir kedi sahiplenmek istediğini açıkla

Badems

Olumsuz baktığı konu evde hayvan beslenmesi mi yoksa kıl tüy tuvalet meselesi mi ? Hayvanlara karşıysa eğer nasıl ikna edilir bilmiyorum ama kıl ve tuvalet meselesiyse konuşarak halledebilirsin. Köpek gibi eğitilmeye ihtiyacı yoktur kedinin insanlara muhtaç değildir. Gider kumuna yapar, kendi işini kendi görür etrafa pislik bırakmaz. Kıl meselesine gelince, uzun tüylü değilse sahipleneceğin kedi çok sıkıntı çekmezsin düzgün beslenirse ve düzenli taranırsa. Bunları güzel bir dille anlatırsan eğer sorun olacağını zannetmiyorum. Belki bir süre odanda bakarak başlayabilirsin sonra da annen yavaş yavaş alışınca da evde gezmeye başlayabilir.

Dila2003

bak canım benim annemde eve kedi istemiyordu ne kedi ne köpek çocukların elinde gözü kör yavru kedi buldum eve aldım annem çok küçük diye bakalım biraz sonra dışarıya salalım dedi babam istemedi sonra 1 hafta falan geçti kedim bbamla birlikte uyumaya falan başladı babamda alıştı sonra annem çok büyüdü atalım falan dedi babam ile ben izin vermedik bu şekilde alıştılar

annem hayvanları çok sever ama sadece sever yani çok titiz olduğu için kıl tüy vb şeyler için hassas onuda konusup halletmeye çalışıcam