Sarılık

ilkaycatal

Merhaba. Kedim bugün gün boyu hiç uyanmadı hep uyuyor. Mama bile yemedi. Normalde çok iştahlı bir kedidir. Hep yatıyor. Ve ağzı burnu kulakları hep sarı olmuş. Neden olmuştur nesi var acaba? Çok üzülüyorum haline.

55 CEVAP

Daha tedavinin ilk günü 3. Günden sonra yavaş yavaş toparlar inşallah

Katya06

Çok üzüldüm geçmiş olsun. İnşallah iyileşir minik dostumuz:(

LadyAndCat

Hep söylüyorum onların aklı ermiyor 2 yaşındaki bebek zekâsına sahipler
biz onları korumakla sorumluyuz sorumluluk bizlere ait.Mama kabının sürekli dolu olması. Buna serbest besleme denir. (Free feeding) Lütfen yapmayın bunu herkese söylüyorum...
Günde iki-üç öğün yeter. Mama saati olsun. Herkesin bir yemek zamanı var değil mi:)
Karaciğeri yorulmuş. Veterineriniz bundan sonra nasıl beslemeniz gerektiğini sizinle konuşur. Bakalım yaş mama mı diyecek , kuru mu?

GammaLamina

Ya benim bildiğim kilosu normalde yerindeyse enfeksiyonlar karaciğer yetmezliğine neden oluyorlar. Tedavi süresince ikinci üçüncü günlerinde kendini toparyamazsa başka testler gerekebilir. Sussuz ve aç kalmasına izin vermeyin, gerekirse şırınga ile besleyin. Dışkısını kontrol edip notlarınızı alın ve hekime yazdıklarınızı gösterin. Böylece daha doğru bir tedavi almasına yardımcı olabilirsiniz.

Merhaba iyi günler kediniz nasıl oldu

ilkaycatal

Bugün yine götürdüm ve iyiye gidiyor dediler serum yapmadılar iğne yaptılar ama şuan hala uyku halinde gündüz daha iyiydi yarın tekrar gidicez ve söylicem serum yapsınlar.

Evet bencede serumla daha iyi olur, iştahı nasıl peki yedirebiliyormusunuz? Çiğer haşlayıp verebilirsiniz kıyılmış

ilkaycatal

Veteriner yaş mama verdi ama yemiyor. Biraz pişmiş tavuk verdim onu yedi.

Kısa bir süre kullanımda sıkıntı olmaz çocuklar için kullanılıyor günlük 0.5cc yeterli olur

ilkaycatal

Tamam bunu Bi veterinere sorayım yarın

anjelik123

Sarılık hakkında bir bilgim yok ama malt tüyü için multivitaminde içinde 12 vitamin var kedinize iyi gelicek birşey zarar gelmez bu ikisinden. Şurup içinde bir bilgim yok ama arkadaşımızında dediği gibi 0.5cc kediler için ideal

LadyAndCat

Ciğer haşlayıp vermenizi tavsiye ederim çünkü gerçekten çok seviyorlar. Kıyamam yaaa bu konuya her baktığımda sapsarı dudaklarını ve kapalı gözlerini görüyorum fena oluyorum...
Ayh n’olur iyileşin.

ilkaycatal

Ben küçük bir yerde yaşıyorum burda hep büyük baş hayvanlara bakıyorlar. Az önce Bi veteriner aradım geldi baktı parazitten kaynaklanıyor dedi. Ben parazit aşılarını yaptırmadım henüz 1 yıl önce yaptırmıştım en son. Parazitle ilgisi var mı ki? Burdaki veterinerlere de güvenemiyorum. Çünkü pek bilgileri yok.

ilkaycatal

Hmm vitamin ve parazit iğnesi yaptı yarın kliniğe götürücem ama götürdüğüm veteriner hep büyük baş hayvanlardan anlıyor. Güvenemiyorum da. Fip ne demek? O ne oluyor ki?

tedavisi zor olan hatta tam olarak daha bilinemeyen kedi hastalığı veterinerimin dediği gibide oldu ilk başta sarılıkla başladı taburcu olduktan 1 ay sonra fip oldu kedim yarın illaki veterinere götürün nerde yaşıyorsunuz? başka bir veteriner yok mu