Sarılık

ilkaycatal

Merhaba. Kedim bugün gün boyu hiç uyanmadı hep uyuyor. Mama bile yemedi. Normalde çok iştahlı bir kedidir. Hep yatıyor. Ve ağzı burnu kulakları hep sarı olmuş. Neden olmuştur nesi var acaba? Çok üzülüyorum haline.

55 CEVAP

ilkaycatal

Hmm tamam çok teşekkür ederim :)

ilkaycatal

İnşaallah yaa. Bugün dediğiniz gibi yapayım ciğer alıp pişirip vereyim. Zaten veterinerin verdiği yaş mamayı beğenmedi. Koklayıp geri çekiliyor.

kubracetin9

Öncelikle çok geçmiş olsun inşallah güzel yavrumuz biran önce iyileşir. 2 gündür bizim bebeğimizde sarılıkla savaşıyor. 2 akşamdır serum takılıp çeşitli iğneler vuruluyor. Ve iyileşene kadar her akşam serumLa iğneye devam edilicek. Veterinerimizin dediğine ve araştırmalarımıza göre uzun ve sabır gerektiren bi süreç. Veterinerimiz bize hills restorative care a/d yaş mamayı verdi (sanırım çoğu veterinerlerde satılıyor) sık sık az az yedirmeye çalışıyoruz şırıngayla. Suyunu kendi içebiliyor ama içmediği zamanlarda ağzına Şırıngayla suda veriyoruz. Tavuk çorbası yaptık onuda şırıngayla veriyoruz. Veterinerimiz besleme şekli için sevdiği ne varsa yedirin beslenebilmesinin önemli olduğunu söyledi. Çiğer verebilirsin rondodan geçirebilirsin şırıngayla vermek daha kolay olur. Ama kesinlikle bir şeyler yemesini sağla en önemli noktalardan biri şuan beslenmesi. Bende çok bilgi sahibi değilim bu konuda öğrendikçe süreç ilerledikçe sizi bilgilendiricem. İnşallah kuzularımız biran önce sağlığına kavuşur.

https://www.hillspet.com.tr/dog-food/pd-canine-feline-prescription-diet-ad-canned
veterinerde bu yaş mamadan varsa bunla beslemisini söyleyin iyileşene kadar bu mamayı kullanıcaksınız

ilkaycatal

Bi de bir anda çok tüy dökmeye başladı. Çok korkuyorum yaa. ????

ilkaycatal

Yok önemli değil çoğunluk öyle sanıyor zaten :)

ilkaycatal

Malt vitamin ne oluyor? Fip ne tam olarak anlayamadım ben onu.

Islak fipte kedinin karninda sıvı birikiyor kedi zayıflıyor ve tedavisi yok. Sadece acısız bir ölüm olmasi için birkac ilaç veriliyor benim küçük kedim ıslak fipten öldü. Kuru fipte var ama onun belirtileri farklı oluyormuş. Benim büyük kedim tatlı tuzlu şey yemekten sarılık olmuştu 5-6 aylıkken. Bir hafta her gün serum yedi c vitamini sonra iyilesince karma aşilarını yaptırdık Bir daha hastalanmadi. Imuneks şurup değilde immun44 daha iyi bağışıklık için korona yüzünden fiyatlar uçmuş durumda. O yüzden malt vitamin almanız daha iyi olur hem siringayla icirmek zorunda kalmazsiniz zaten kendisi yalar.

ilkaycatal

Islak fip in belirtileri neler?

kubracetin9

Nasıl oldu kediniz?