Sarılık

ilkaycatal

Merhaba. Kedim bugün gün boyu hiç uyanmadı hep uyuyor. Mama bile yemedi. Normalde çok iştahlı bir kedidir. Hep yatıyor. Ve ağzı burnu kulakları hep sarı olmuş. Neden olmuştur nesi var acaba? Çok üzülüyorum haline.

55 CEVAP

ilkaycatal

Benim kedim daha bugün böyle oldu. Sabahtan beri hep yattı bende fark etmedim. Az önce baktım ki hep yatıyor baktım sarılıklar var veterinere sordum parazitten dolayı dedi. Muğla seydikemer de oturuyorum. Başka Bi tane kediler için olan vardı sanırım olmadı onlara götüreyim.

Belki de parazittendir geçmiş olsun kusma oluyor mu peki? Sarılıkta ayriyeten kusma oluyor karaciğer rahatsızlıklarında yani

ilkaycatal

Yok hiç kusma olmadı. Sadece yatıyor ve ağzı burnu kulak içleri sarı

ilkaycatal

Miglior gatto markalı yaş mama verdiler. Bunu yesin dediler ama ilk kez duydum markayı.

ilkaycatal

İnşaallah yaa

LadyAndCat

Biz biliyoruz markayı bir çeşit yaş mama :)
İyi olacak minnak inşallah.
Hasta çocuk tabii halsiz olacak, yatıyor işte Babası n’apsın :)
Ayh yerim yaaa :s

ilkaycatal

İnşaallah düzelir veteriner umutsuz konuştu biraz çok moralim bozuldu. Ağladım klinikte. Bi gören olsa koskoca kız ağlıyo diyecekler. Ama hayvanlar konusunda çok hassasım. 4 köpeğim 2 kedim var. Ben ilk kez böyle bir sorunla karşılaştım ama bilmiyorum kedilerin de yemek düzeninin 2 öğün olması gerektiğini. Köpekleri e öyle yapıyorum ama işte hiç akıl edemedim :(

LadyAndCat

İlkay’cım çok afedersin ben seni bir Bey sanmıştım. Kadınmışsınız. Çok afedersiniz isminizin azizliğine uğradım...
Siz yine de umut edin. Allahtan umut kesilmez.

ilkaycatal

Su içmiyor yaş mama koydum yemedi. Acaba ne gibi bir enfeksiyon oldu da bu şekilde oldu?

Bu pis hastalık böyle maalesef benim kedim sarılık olduğunda klinikte kaldı 2 hafta kadar her gün gittim ilk günler benimki de öyleydi hiç birşey yemiyor demişti veteriner, şırıngayla yediriyordu

ilkaycatal

Hmm ben klinikte bırakmak istedim ama ortam uygun değil dediler her gün götürücem muhtemelen. Yeter ki iyi olsun

sarmanbirkedi

Kedinize geçmiş olsun diliyorum, allah acil şifalar versin ama bu kadar hasta kediye besleyici bir yaş mama vermek gerekmez mi? Miglior gattonun içindeki et oranı yüzde dört mu sekiz mi ne tam hatırlamıyorum. Onun yerine güzelim schesir,nd,naturea,animonda carny,reflex plus essential,gimcat kullanmanizi öneririm.
Bu arada Ilkay sadece erkek ismi değil ki bizim burda kız ilkaylar da var keleskdokwlw

ilkaycatal

Veteriner bana onu verdi yarın bunu söylerim. Ya Bi de kedim yemiyor yaş mama ın sadece jolesini yemiş etleri kalmış. Su da içmiyor şırınga yardımıyla su verdim. Mamayı nasıl yapmam lazım?

Multivitamin kullanıyormusunuz? Bağışıklığını güçlendirir veya eczaneden imuneks şurup alabilirsiniz sağlık ocağında doktara yazdırıp alırsanız daha iyi olur

ilkaycatal

Sadece mama veriyorum başka bir şey vermiyordum. İmuneks şurup ne oluyor? İnsanların kullandığı bir şurup mu? Zararlı olmaz mı?