Yumurta Varmış

yahyadanis

Merhabalar,
2.5 yaşındaki dişi muhabbet kuşum 2 haftadır masadaki küçük bir çöp kovasına giriyordu hatta orda uyuyordu sadece kafesine yemek ve su içmek için gidiyordu bende çöpe (temiz) pamuk serdim yumuşak olsun diye sonra 2 gün önce bir anda halsizleşti hatta kakasını yapamıyordu sadece kanlı sıvı akıyordu dün akşam elimle kontrol etmeye başladım meğerse yumurta varmış ve biraz şişko bir kuş olduğu için çıkaramamış ben yardım ederek çıkarmasına yardımcı oldum yumurta çıktı ama başka varımdır? Ben bir tane çıkardım ama iştahı yerine geldi sadece kakası hala biraz daha sıvı

5 CEVAP

yahyadanis

Evet sadece dişi kuş var yumurta boştu şuan kafesin tabanında duruyor :( yukarı çıkamıyor gibi inşallah düzelir çok üzülüyorum bu haline

Sadece evde bu kuşmu var yoksa erkek bir kuş daha varmı?

Biraz geç kalmışsınız hala kanlımı yapıyor dışkısını? Tekrar elinize alıp bir daha kontrol edin yumurtayı anlarsınız zaten kuşunuzu sıcak hava akımı olmayan sessiz bir yere koyun suyuna multivitamin damlatın petshoplarda satılıyor

yahyadanis

Dünden beri kaç kez kontrol ettim ama sert birşey yok inşallah yoktur çünkü baya yoruldu kafesin altında duruyor yukarı bile çıkamıyor biraz önce uçmayı denedi ama uçamadı evde multivitamin vardı ama son kullanma tarihi geçmiş birşey olurmu? Ve şuanda kanlı yapmıyor sadece sıvı beyaz su

Yapar tabiki de yapmasa neden skt koysunlarki? Bugün gidip almanızı öneririm su içemezse şırıngayla azar azar verebilirsin beyaz sıvılı dışkı hiçbir şey yemediği için beyaz renkte yapıyor olabilir iştahı yerine geldi yazmışsınız hala iştahı aynımı?