Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Kedimin su içme sorunu

bengusarioglu
bengusarioglu

989 Puan

Kedim ben su kabını tutmazsam suyunu içmiyor. Yani yerdeki su kabını kokluyor, suyunun nerede olduğunu biliyor ama içmiyor. Koltukta içmek istediğini düşünerek oraya koyuyorum içmiyor. Masaya koyuyorum içmiyor. Aynı kabı elimle alıp ona doğru tuttuğumda içiyor. Gün içinde sürekli olarak bu tekrarlanıyor. Su pınarı aldım ondan da korktu, alıştırmaya çalıştım hiç su içmedi günlerce. Gün içinde sürekli olarak su içmek için miyavlıyor. Ne yapacağım bilmiyorum artık.


17 CEVAP

surpriz
surpriz

2516

ben kedimin az su içtiğini düşünerek kuru mamasının üstüne su koyuyorum. kuru maması ister istemez ıslanıyor kuruluktan çıkıyor evet ama su tüketimini bu şekilde arttırdığımı düşünerek rahatlıyorum. size de öyle yapmanızı tavsiye ederim. eğer bu şekilde hiç su içmiyorsa çok kötü bir durum.


787891
787891

117495

@surpriz
Kuru mamanın üzerine su ekleyince dişlere zarar veriyor maalesef


LadyAndCat
LadyAndCat

131140

Yaş mamasına su eklenebilir...
Elinizle su içirmeyin ki öyle alışmasın. Elinizle tutarsanız sizin ilginizden dolayı içer çocuk normal. Benimki de öyle elimle tutunca daha çok yiyor, içiyor.


Siyammm
Siyammm

116201

Mama kabı plastikse , sırf susuzluğunu gidermek için içiyordur siz uzattığınızda davetinize susuzluktan dayanamıyor olabilir. Kabı değiştirmeyi deneyin ayrıca derin kapta sevmezler belliki zorla içiyor . Kabı derinse sığ bir kap tercih edin


bengusarioglu
bengusarioglu

989

Su kabı cam, birçok kap denedim ama hiç değiştirmedi bu alışkanlığını :/
Sanırım ilgiden hoşlandığı için yapıyor ama normal su içmeye nasıl alıştıracağım bilmiyorum


izel33
izel33

715

Benim kedim de mamasını yerde yiyor fakat asla suyu oradan içmiyor. Ya biz lavabo başında elimizi yıkarken koşarak gelip avucumuzdan içiyor ya da onun için tezgahın üzerine su bırakıyoruz oradan içiyor mecbur kaldığında. Yüksek bir yere koyun su kabını yerini de gösterin ve su sürekli taze olsun belki içer


nsnci
nsnci

690

Benim kedim de su içmiyordu, hafif geniş ve derin porselen kase aldım tüm odalara koydum.
Artık benden fazla su içiyor/seviyor. Kaseye su koyarken o sesi duyduğu zaman çıldırıyor neredeyse


dumaniskonunsahibi
dumaniskonunsahibi

118562

Her 2 gunde bir yas mama verin ki susuz kalmasin. Ama yas mamaya yas mamanin miktari kadar veya biraz daha az su ekleyin.


sarmanbirkedi
sarmanbirkedi

14913

Bana da oluyor mesela kuru mama yiyor ama suyunu içmeden yalanmaya başlıyor. Ben de su kabini ordan oraya taşıyorum, parmagimi ıslatıp ağzına sürüyorum anca öyle içiyor.


bengusarioglu
bengusarioglu

989

Yok benimki yerden, koltuktan vs asla içmiyor. Sürekli miyavlıyor. Suyu elimle tutup önüne götürmem gerekiyor. Yeni yeni alışkanlık edindi. Ben de okula gidince bu kadar farkında değildim ama anladım ki ben yokken asla su içmiyormuş. Şu an karantinadayız ama karantina sonrası ben evde yokken susuz kalsın istemiyorum. Bu alışkanlığı nasıl bıraktıracağım hiç bilmiyorum


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 196 Görüntüleme
  • 17 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 23318 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR