Acil Bakarmısınız

berrymov34

arkadaşlar kedimi evden göndereli 1 ay oldu muhabbet kuşumda pazar günü öldü. kakadu veya iskender papağanı almak istiyorum. besleyeniniz varsa bilgi verebilirmisiniz kolay mı ne gerekli ?

30 CEVAP

Siyammm

Kedinin çok tüy dökme öleceğini düşünerek sahiplenmeliydiniz...
Bu kuşlar muhabbet kuşu kadar alışmaz sabır ister. Masraflıdir özellikle kakadu , bu kuşlardada bir sorum çıkarsa yine geri verirseniz ne olacak. İyi düşünün ben şahsen kakadu tercih ederdim

Anonymus552223

tüy döküyordu ayrıca bakıp bakmıcamı sana sormıycam kedin var diye hava atma
Sunu yazmis arkadas profilime cevap olarak. Komik ne diyeyim.

Raubeyaz

Benim anlamadığım, o papağan ölünce para boşa gitmiş olmayacak mı? O papağana vereceğin 2 milyarı, o kedinin tüylerine 100 TL ile vitamin alabilirsin. Ya da sokak kedilerine mama alırsın da bir hayra girersin.
Hayvan satın almak kadar saçma bir şey yok. Gidin kedi/köpek/kuş satın alacağınıza, o parayla bir şeylere katkıda bulunun. Daha geçen gün bir tanıdığımin kedi satın almasına engel oldum, barınaktan ona kedi sahiplendik, kediyi alacağı para ile sahiplendiği kediye aşı mama gibi ihtiyaçlarını karşıladı. Biraz bu yönden düşünün. Tüy bir sorunsa, lütfen sizi de evden gönderelim, teşekkürler.

bihtercik

hayvanlar resmen sizi istemiyor.
o yüzden önce kendinizi sevmeye çalışın !

sarmanbirkedi

Az önce okuduklarimi gerçekten silmek istiyorum. Biri nolur şaka olduğunu söylesin. Tüy döktüğü için kedi sahiplendirmek ne ya wkfocllsleekeowo

Zeke

Kişinin de konunun da troll olduğuna yemin edebilirim ama ispatlayamam.
Karantinada canı sıkılmış arkadaşın.

Lorinloris

Tüy dökmeyen kedi olmaz ki kuş da böyle insanlar da böyle bu denli mantıksız bir nedenden dolayı kedi verilmez ki

(!) Bu arkadas da oyle yapmis zaten... O hayvanin da duygulari var ama senin bundanhaberin yok herhalde. Utanmadan bir de tuy dokuyordu gonderdim diyorsun. Allahim ne buyuk dert bizim kedilerimiz tuy dokmuyo hepsi tuysuz sanki. Yazik valla yazik. eglence olsun diye mi yazdin bunu onuda hala anlamadim ama oturup sana cevap vermek bile sacma. Hayvan sahiplenme tek istegim bu. Sirf kedin olsun diye o hayvani alip sonra cop gibi atmak sana mi kalmis? Kafayi yicem simdi....

Katya06

Epiglottis wnczlfnskfnsodndkem kedisi var diye hava atmayanda ne bileyim yani :D ağlanacak konuya gülüyoruz..

Tuy dokuyor diye kedi gondermek??? Sakami yoksa ciddi mi? Buna gercekten yorum yapabilecegimi sanmiyorum saka olmasi lazim. Sizin de saciniz cok dokuluyor diye aileniz kapinin onune koyar umarim. Bu arada lutfen hayvan sahiplenmeyin.

sarmanbirkedi

Dumoniskonunsahibi demeyin öyle kiz kardesim cok sac dokuyordu evden atti annem

Zeynepulku

Benimde kedim çok tüy dönüyor elimi sürdükce tüy geliyor hele su dönemlerse ama bu nedenle hic sokağa atmayı düşünmedim bu sorunun altına yorum yapan arkadaşlar da ayni problemi tabiki yaşamışlardır ama onlarda dusunmemislerdir. Birde gelip insaniz güvenini kırıyor diyorsunuz tuhaf burada güven kırılacak ne var acaba?

berrymov34

bu arada kedimi evden göndereli dediğim atmadım sahiplendirmek zorunda kaldım çok tüy döküyordu.

berrymov34

ne kadar güzel insanın güvenini kırıyosunuz allah razı olsun 1 kuşun ölmesi elim gelen bişey deildi 2 kedim gerçekten çok tüy döküyordu ve babama dokunmaya başladı allah hepinizden razı olsun çok güzel güvenimizi kırıyosunuz ayrıca ben kedime kraliçeler gibi baktım toplam 2.500 tl masraf yaptım hala beni incitiyosunuz hayvan bakmayıda sevgiyi de sizden öğrenecek deilim kendine çeki düzen vermeyen insanlar cevap yazmasaydı keşke sizden daha çok seviyorumdur hayvanları

Linsenpai

Umarım şakadır bu ya...