Şaka Gibi Geçmiyor Kabızlık Geçmiyor

Bcanaydn

Nererdeyse 3 hafta oldu gidiyoruz bağırsakları boşaltıyor veteriner eve geliyoruz iki gün sonra gene aynı sindirimi ********** kullanıyoruz dün gene gittik ilaç verdi eğer bunda da düzelmez ise yapıcak bir şey kalmıyor ameliyat dedi ama onuda önermiyorum ne yapıcam bilmiyorum karnı şiş nefes alması düzensiz sürekli

17 CEVAP

Katya06

Bir önceki sorunuzda size söylemiştim sürekli lavman yapmak iyi bir şey değil orada sinir uçları var diye. Veteriner değiştirmeden ısrarla devam ediyorsunuz neden? Ben 1 yıl boyunca kilo vermek için bekunis hap kullandım (müsil) ve şuan tembel bağırsak hastasıyım. Yıllar boyuda böyle devam etti. Çünkü bağırsaklarım temel işlevini unuttu. Zeytin çekirdeği yuttum ve tam 2 hafta kıvranıp acılar içinde anestezi altında (güyaaaaa ben her şeyi hissettim sadece hareket edemedim) bağırsaklarım temizlendi. Lavman yaptırmaya devam ederseniz bunun sonu bu. Hatta belkide çoktan oldu. Artık değiştirseniz mi veterineri?

Anonymus552223

Cok gesmis olsun, daha once de gormustum sizin sorunuzu. Acaba farkli gorusler demi alsaniz baska veterinerlerden?

Hangi mamayı kullanıyorsunuz bizde geçen ekim-kasım arası kabızlık sıkıntısı çektik proplan delicate mamadan kaynaklanmış her hafta düzenli zeytinyağı veriyordum 2 gün işe yarıyordu diğer günler tekrar kabız başlıyordu sonra proplanın tekrar yavru mamasına geçtik normale döndü hiç kefir denediniz mi? denemediyseniz keçi kefiri öneririm

Bcanaydn

Ve su içsin diye su pınarlarından aldım her gün kontrol ediyorum suyu onuda içiyor yaş mamayla besliyorum aynı markanın aklıma gelen her türlü şeyi yaptım ilaç verince(müsil) evde koşturuyorum ki bağırsakları çalışsın hemen etkisi olsun diye ama ilaç vermicem artık yarın direk başka veteriner hekim bakıcam maddi tarafını artık geçtim onu düşünmekten her gün başım ağrıyor kabız olsa o kadar ilaca dayanamaz başka bir şey var diye düşünüyorum artık

bihtercik

bebeklere uygulanan çoğu şey kedilerde de işe yarayabiliyor.
mesela zeytinyağı.
makat bölgesi içerisine kulak çubuğu ile canını acıtmayacak şekilde yavaşça sürün.
veya probiyotik deneyebilirsiniz.
bağışıklık içinde mutamin balık yağı öneririm.

LadyAndCat

Bir süredir var sıkıntınız bir başka veterinere daha telefon açıp danışsanız. Durumunuzu ve neler yapıldığını, denediğinizi anlatın bakalım başka bir veteriner hekim ne diyecek??

Bulutcemre

Bence de birkaç veterinere danışın gerekirse veteriner klinikleri,hayvan hastanelerini gezin.

Faytekin

bence de arkadaşların dediği gibi birkac veterinere daha danışın ,bir de zeytinyağı da denenebilir az bir miktarla , arkadaşımın kedisi de ara ara kabız oluyor o da zeytinyağı içiriyor şırınga yardımı ile öyle düzeliyor onun kedisi,bir de kuru mama vermeyin bence ,istediği kadar sindirimi ********** olsun sonuc da kuru mama,tuvaleti normale dönenenkadar yaş mama ağırlıklı besleyin,çok az suyla seyreltilmiş kefir de verebilirsiniz destek olarak içerse .

Bcanaydn

Zeytinyağı çok denedim ama maalesef işe yaramadı mama olarak hills i/d mama kullanmaya başladım kolay sindirsin diye sürekli lavman yapmıyor probiyotik laktasif ilaç kullanıyorum. Çocuklar için kullanılan kolay dışkılama yapan ilaç kullandım normal de çıkarmaso lazım ama maalesef bizde olmuyor bulunduğum yerde veteriner en iyisi ama artık farklı görüş almak daha iyi çünkü geçmiyor normalde tavuk direk ishal yapar ama vermeye korkuyorum Farklı bir sorun varmı diye çünkü bağırsaklarında tüy birikimi var her dışkı yaptığında atıyor röntgen çekiliyor temiz bağırsakları boş ama iki gün sonra gene aynı sorunla uğraşıyoruz. Artık sadece kabız olsun başka bir şey olmasın diye kendimi avutuyorum

LadyAndCat

Bir dakika bu yanlış bir bilgi
“ normalde tavuk direk ishal yapar”
Tam tersidir. Haşlanmış yağsız derisiz kemiksiz tavuk verilir. Baharatsız ve tuzsuz ama bu ishali kesmek içindir. Kim size tam tersini dedi gerçekten merak ediyorum :s

Bcanaydn

Son durum başka veterinerle de görüştüm aynı şeylere devam etmelisin dedi eğer akşama kadar yapmazsa götürcem veterinere

Tikos

Kayisiyi kaynatip suyunu mu icirseniz acaba bilemedim ben de

Ayran denediniz mi hiç acaba bizim veterinerimiz önermişti bizede denedik faydasını gördük tabiki sizin miniş gibi ağır değildi ama denemekte fayda var siz yine veterinerinize sorun tavsiye ederim ben

minky

Mamanın ne?Başka beye danışın dniken gibi

minky

Mamanın ne?Başka beye danışın dniken gibi