Matisse/Golosi Mama Seçimi?

bycasss

Herkese merhabalar.
12 aylık erkek (kısır) sarman cinsi bir yavrumuz var.

1 aylıkken sahiplendim ve ne yazık ki o gün bu gündür ********** ürünleri ile büyüttüm kendisini.tek sebebi hesaplı olmasıydı.herhangi bir hastalığı yok kedimizin fakat tüy dökme problemi hat safada bu dönemde eşimde ve küçük kızımda alerjik belirtiler baş gösterdi.bu sebeple tüylerini tıraş ettirdim dün itibariyle,eşimin ve kızımın sağlık sorunu olmasa o güzelim tüylerini asla traş ettirmezdim de mecburiyet işte.
1 haftadır mama araştırması yapıyorum(içerik okuyarak).nd vb mamalar maalesef bütçemizi aşıyor.bu yüzden ilk etapta orta kalite olan golosi ve matisse'yi denemeyi düşünüyorum.

GOLOSİ
Indoor Sterilizzati
İçindekiler: Et ve et ürünleri (%15 tavuk eti), tahıllar (%12 pirinç), balık ve balık ürünleri (%6 somon balığı eti), kanatlı ve balık yağı (%4.3 kanatlı yağı, %0.5 somon balığı yağı), bitkisel orjinli türevler (%0.5 Arbocel® selüloz lifleri, %0.1 hindiba otu inülini), %0.5 maya, tohumlar (%0.5 keten tohumu), mineraller, yumurta ve yumurta ürünleri, deniz kabukluları (%0.005 yeşil kabuklu midye tozu - Perna canaliculus).

Analiz Değerleri: Nem: %8, Protein: %34, yağ: %13, lif: %2.3, kül: %7.9, kalsiyum: %1.32, fosfor: %1.01, sodyum: %0.25, klorid: %0.61, magnezyum: %0.07, potasyum: %0.60, Omega-3 yağ asitleri: %0.44, Omega- 6 yağ asitleri: %2.07, lizin: %1.56, methiyonin: %0.49.

MATİSSE BİLEŞİMİ

Kurutulmuş balık (somon balığı) (%32), pirinç (%25), mısır, mısır gluteni, bitkisel bezelye lifi (%8), kurutulmuş tavuk eti, tavuk yağı, kurutulmuş pancar küspesi (%6), hidrolize hayvansal protein, balık yağı, bitkisel yağ, kurutulmuş tam yumurta, fisilyum tohumu, sodyum klorür, potasyum klorür, kalsiyum sülfat dihidrat, kurutulmuş bira mayası, mono-sodyum fosfat

ANALİTİK BİLEŞENLER

ham protein %31.00; ham yağ %11.00; ham lif %5.90; ham kül %6.60; Kalsiyum %0.90; Fosfor %0.85; Magnezyum %0.08; nişasta %19.50; toplam şeker %0.60; Taurin 1800mg/kg.

47 CEVAP

TATA4242

Orijen iletişim bilgileri Şadanların adresini verir,paket iletişim bilgilerinde bu yazar.

LadyAndCat

TATA4242
Çok uzun yazmışsınız...
Firmanın kendi web sayfasında sadece Golosi yani kendi ürünleri var. Diğer adı geçen markalar yabancı evet bu bilgi doğru ama kendi sayfalarında bile her hangi bir franchising veya distribütörlük bilgisi yer almamaktadır.
Uzun uzun franchising filan anlatmışsınız...

LadyAndCat

Yani Virbac ve Bozita satmıyor Golosi sahipleri :)

TATA4242

Şadanlar Orijen,Acana,Gimcat ve gimdog distribütörü.

LadyAndCat

Golosi’nin direkt kendi sayfasında göremedim. Tamam haklısınız şimdi gördüm MOPSAN firmasının sayfasında belirtmişler...
Distribütörlük ve franchising yapılıyormuş MOPSAN tarafından.
DÜZELTME YAPAYIM!

TATA4242
Şu Of’ları mofları bi kaldırın lütfen!
Terbiyesizleşmeye gerek yok.

TATA4242

Ben onları boşu boşuna yazmışım gibi bir imaj veriyorsunuz.
Distribütör,temsilci gibi vb.kelimeleri insanlar hergün görmüyor.Açıklamak için yazdım.

TATA4242

F/p açısından bu özelliklerde ürün bulmak,gerçekden zor.

TATA4242

Fiyat açısından ise matisse yerine gluten içermediği ve pirinç oranı daha az olduğundan golosi daha mantıklı.Et oranlarına baktığınızda,vaoov dedirtecek bir farkları mevcut değil.Bunun aksine ise fiyat açısından vaoov dedirtecek bir fiyat farkı mevcut ve halen artmakda.Bu sebeple goloside f/p ürünü diyebiliriz.

TATA4242

Mama alırken ilk bakmanız gereken_en önemli
NOKTA
Pirinç
Gluten
içerip içermediğidir.
Gluten bağımlılık yapar,yani kediniz daha fazla yer ve çok zararlıdır.Pirinç içermesi ve oranının yüksek olması demek,şekerin yükselmesine, ayrıca arsenik sebebiyle idrar yollarında büyük sorunlara sebep olur.Böbrek hastalıkları yani diyabete sebep olur.Bu nedenle pirinç yerine buğday veya esmer pirinç kullanılmalıdır.

TATA4242

Pirinç içeren ürünlerde esmer pirinç içerenleri tercih etmek daha mantıklıdır ve Mystic markasını kullanmıyor olmama rağmen bu özelliğini takdir ettim.

Siyammm

Tata proplanda et var

TATA4242

Proplanın bizzat resmi sitesine baktım türev yazısı hariç,meat yazan hiçbir ürününü görmedim.

TATA4242

Brit care markasındada et olduğu yazmıyor,bizim ülkemizdeki sitelerde et yazarken,resmi sitesinde yemek yazısını yazıyorlar ve meat yazısı mevcut değil.Et içeren ürünlerde meat yazısı yazmak zorunda.

minky

Kısır maması bu değil mi?