Matisse/Golosi Mama Seçimi?

bycasss

Herkese merhabalar.
12 aylık erkek (kısır) sarman cinsi bir yavrumuz var.

1 aylıkken sahiplendim ve ne yazık ki o gün bu gündür ********** ürünleri ile büyüttüm kendisini.tek sebebi hesaplı olmasıydı.herhangi bir hastalığı yok kedimizin fakat tüy dökme problemi hat safada bu dönemde eşimde ve küçük kızımda alerjik belirtiler baş gösterdi.bu sebeple tüylerini tıraş ettirdim dün itibariyle,eşimin ve kızımın sağlık sorunu olmasa o güzelim tüylerini asla traş ettirmezdim de mecburiyet işte.
1 haftadır mama araştırması yapıyorum(içerik okuyarak).nd vb mamalar maalesef bütçemizi aşıyor.bu yüzden ilk etapta orta kalite olan golosi ve matisse'yi denemeyi düşünüyorum.

GOLOSİ
Indoor Sterilizzati
İçindekiler: Et ve et ürünleri (%15 tavuk eti), tahıllar (%12 pirinç), balık ve balık ürünleri (%6 somon balığı eti), kanatlı ve balık yağı (%4.3 kanatlı yağı, %0.5 somon balığı yağı), bitkisel orjinli türevler (%0.5 Arbocel® selüloz lifleri, %0.1 hindiba otu inülini), %0.5 maya, tohumlar (%0.5 keten tohumu), mineraller, yumurta ve yumurta ürünleri, deniz kabukluları (%0.005 yeşil kabuklu midye tozu - Perna canaliculus).

Analiz Değerleri: Nem: %8, Protein: %34, yağ: %13, lif: %2.3, kül: %7.9, kalsiyum: %1.32, fosfor: %1.01, sodyum: %0.25, klorid: %0.61, magnezyum: %0.07, potasyum: %0.60, Omega-3 yağ asitleri: %0.44, Omega- 6 yağ asitleri: %2.07, lizin: %1.56, methiyonin: %0.49.

MATİSSE BİLEŞİMİ

Kurutulmuş balık (somon balığı) (%32), pirinç (%25), mısır, mısır gluteni, bitkisel bezelye lifi (%8), kurutulmuş tavuk eti, tavuk yağı, kurutulmuş pancar küspesi (%6), hidrolize hayvansal protein, balık yağı, bitkisel yağ, kurutulmuş tam yumurta, fisilyum tohumu, sodyum klorür, potasyum klorür, kalsiyum sülfat dihidrat, kurutulmuş bira mayası, mono-sodyum fosfat

ANALİTİK BİLEŞENLER

ham protein %31.00; ham yağ %11.00; ham lif %5.90; ham kül %6.60; Kalsiyum %0.90; Fosfor %0.85; Magnezyum %0.08; nişasta %19.50; toplam şeker %0.60; Taurin 1800mg/kg.

47 CEVAP

bycasss

evet verdiğim tüm içerik bilgileri kısır kediler için.
son attığımda t emiz ma ma nın içeriğidir.

minky

İkisi arasında Matisse ama Matisse fiyatına PROFİNE çok daha iyi bir seçim olacakyır.Aytıca *********nın hangi ürününü kullandınız?Ben BonaCibo kullandığımda tüyleri güzelleşti bizimkinin ondn soruyorum.

minky

Ayrıca Profine, BritCare tavujlu ama.Tahıl olmasından kat kat iyi

minky

Ayrıca Bravery,instinct ve fitmin Purity de öneririm kesinlijle

LadyAndCat

Golosi Yerli bir mama.
Matisse veya Profine öneririm.
Hatta Profine daha da öne çıkıyor.

TATA4242

Bir mamayı incelerken,kendi sitesindeki yabancı kaynağından,ürün içeriğini paylaşmak gerekiyor.İnternet üzerindeki,satılan ürünlerde ise satan site sorumluluk almıyor,ürünü satan üründen sorumlu oluyor.Paylaşılan bilgilerin doğruluğu kesin değildir,sorumluluk kabul etmiyoruz,tarzı bir yazı bu nedenle vardır.

Zeynepulku

İçeriklere bakınca golosi daha iyi gözüküyor bence, tahıl orani daha az.

TATA4242

Bu olay hotiçin üretimini yapan fabrikadan çıkan 50 tllik ayakkabısını,hotiç damgası basarak,500 tlye satmasına benziyor.50 tllik ayakkabıda aynı fabrikadan aynı malzeme ile üretilerek çıkıyor.Kaliteyi belirleyen ölçü,ürünün üstünde yazan marka değildir.Fiyatını hakedip haketmediğidir.Yoksa aynı fabrikalardan çıkan ürünü markasına bakarak,kaliteli demek abes olur.

minky

Evet bence de Nd ile Matisse kıyasla manalı bile

TATA4242

Bazen burada görüyorum,********** şöyle kötü böyle kötü diye,peki tamam *********, Çağatay çok kötü,proplan gibi ürünler çok mu iyi,içeriği aynı ürünleri sırf markasına bakarak yarıştıramassınız.Bonacibo fiyatı proplanın yarısı kadar,içeriğine baktığınızda ise fark aradaki fiyatı karşılamaz.Yani bonacibo almak çok daha mantıklıdır.

LadyAndCat

TATA4242
“Golosi yerli mama değil,İtalyan markası :):)“ demişsiniz. Küçük bir düzeltme. Golosi yerli.
golosi-pet.com resmî web sayfası.
Adresleri de Küçükyalı, İstanbul.

TATA4242

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/37786-uygun-mama?page=2
Bu linke göz atın,gerekenleri yazdım.

bmcat

Matisse veya Brit Care elbette. Profine de olabilir ama diğer ikisi içerik olarak daha iyi.

Ayrıca bu mamaların Golosi'den iyi olma nedeni de "gerçek et" içermeleri. Golosi'de et ve et ürünleri diye belirtiliyor yani fiyatına bakıldığında bunun çoğunluğunun sakatat vb. gibi et dışındaki kısımlardan oluştuğunu anlamak zor değil içindekiler kısmında belirtilen oran gerçek et değil et ve et ürünlerinin toplamıdır yani %15 oranında tavuk ve yan ürünleri içeriyor. fiyatına göre iyi olsa da Golosi daha alt seviye bir mama.

TATA4242

Tamam Allah aşkına golosi yerli arkadaşlar.

TATA4242

https://www.orijen.ca/tr/contact/
Sitesine girin Türkiye distribütörüne bakın.En aşşağı kısımda,Türkiyede satılmasını sağlayan Şadanlar.