8 Günlük Kedim

mercanslmz

Merhabalar ben bugün 8 günlük bı kedi buldum ve laktozsuz süt verdim ama kedi süt tozu almaya durumum yok napmam gerek

23 CEVAP

mercanslmz

Evet öyle yaptırıyorum Allah'a şükür 4 saate bir besliyorum ve en ufak bi sıkıntı çıkmadı virüs dolayısıyla iş yerom kapandı ve bu nedenle alamıyorum yoksa evde bı kesim daha var

mercanslmz

Arkadaşlar çok teşekkür ederim vet ile görüştüm ve daha çok kocuk olduğu ve hayata tutunmak için bı sansi olduğunu ve bana 200 gr lik 4 kutu süt tozu verdi ilk 2 gün laktozsuz sütle yapılmış bı mama kullanmamı istedi öyle yapıyorum çok teşekkür ederim...

Umarım beraber yıllarınız olur❤️
Ayrıca işinize en kısa zamanda kavuşabilmeniz dileği ile????

Zeynucka

Eğer kuzuyu sahiplenecekseniz bebek sütü konusunda yardımcı olmak isterim size

Süt tozu gerekli diye biliyorum anne sütüne en yakın süt tozu heralde

mercanslmz

Sütünü verdikten sonra hemen çişini yaptırıyorum bı sorun çıkmadı daha

mercanslmz

Evet bende öyle duydum süt anne de olabilirmiş süt anne bulursam onuda eve alacağım

Tikos

Sut tozu alamazsaniz keci sutunu yari yariya sulandirip verebilirsiniz ama dikkat edin karni siserse hemen veterinere goturun gaz yapabilir verdiginiz laktozsuz sut

mercanslmz

Zaten evde bı kedi besliyorum evet sıcak su torbası kullanıyorum yatağının altına batanniyeye sarıp

minky

https://www.*********.com.tr/gimcat-milk-yavru-kedi-sut-tozu-200-gr?gclid=Cj0KCQjw6_vzBRCIARIsAOs54z5ALvMKp1_Q-asZiT2WM_trLMAas1YHaScrqcFUPrzUoTW9pWF4WL4aAkv-EALw_wcB

Anladım kendi veterinerinize gidip durumu anlatsanız acaba verir mi?

mercanslmz

Yarın gidicem ztn çünkü çok zor durumda

mercanslmz

Yok 3 saat bekledik yavru çok bağırmaya başlayınca bı battaniyeyle aldım beslerken elimi hiç sürmedim belki annesi gelirse benim kokum olursa duşlar die ama gelmedi

LadyAndCat

Bu kadar küçük bir bebeği tek başına bakmanız çok zor.Ailenizden yardım isteyin.4 saatte 1 ciyaklamaya başlar çünkü acıkır.Bebek kedi süt tozu çok önemli! Ben iki bebeği bu şekilde büyüttüm.1 ay boyunca özel mamaya ve biberona ihtiyaçları var.
Özel Yavru Biberonu 14 TL.
Apex Cat Milk 16 TL.
TOPLAM: 30 Lira.
Bu parayı bulabileceğinizi umuyorum.
1 ay boyunca uyumayacaksınız. Gece 1’de besleyip saatinizi 5’e kurup yatıyorsunuz.5’te kalkıp besleyip uyuyabilirseniz geri uyuyorsunuz...
1 ay dişinizi sıkın sonra yavru kedi maması yemeye başlıyorlar.
Mamayı hazırlayacağınız su elinizi yakacak gibi olsun çünkü bildiğiniz sıcak besleniyorlar. Bebeği sıcak tutun çok önemli. Bebek battaniyesini kocaman temiz bir kutuya koyup yer yapmıştım onlara.
Çiş ve kakalarını da ıslattığımız peçetelerle popolarını ovup yaptırıyorduk. Hey gibi günler :)
Artık 1 yaşındalar ve 10 günlükken Annesiz kalmışlardı. Şimdiki aklım olsa tüm bebekleri ben alırdım çünkü “insan” sanıp emanet ettiklerimiz diğer bebekleri sokaklara attılar. Kâbus görüyorum hâlâ bu konuda. Neden onları insanlara güvenip bıraktım diye.

mercanslmz

Ztn benim büyük bir kedim var ve 21 yaşındayım ona gayet iyi bakıyorum biberonu var süt tozuda var ama daha gözünü acamamiş bı yavru söz konusu her mama yedikten sonra ıslak hijyenik bir pamuk yardimiyla masaj yapıyorum çiş ve kakasını yapıyor