Kedimin Kilosu Ve Kisirlastirma

Minikmuezza

Merhaba kedim 11 aylik disi kilosu 2.450 istahli bir kedi degil kisirlastirmak istiyorum ama istahi iyi olmadigi icin ve biraz zayif oldugu icin korkuyorum simdiye kadar 2 kere kizginliga girdi biraz daha beklemem sorun olurmu?birde kizginlikta istahi tamamen kesiliyor

16 CEVAP

Minikmuezza

Oncelikle tesekkur ederim kizginliktan once 2.600 du ama kizginliktan sonra 2.400 e dustu simdi yavas yavas yemeye basladi ama istahsiz bir cocuk.veterinerime guvenemiyorum ciddi aksilikler yasadim cok iseme sikayetiyle gittim antibiyotik yapti halbuki kedim kizginliga girmis igneden hemen sonra belirtileri artinca kendim anladim.zaten o sorun olmaz demisti kilosu icin.suan baska veteriner ariyorum beylikduzunde onerebilcegniz veteriner varsa onerilere acigim

minky

Bazı veterinerler 2.750 ya da 3 olmadan kısırlaştırmaz.Ben olsam en az 2.750 olmasını beklerdim.Veterinere sorsanız daha yardımcı olacaktır

Bizim veterinerimiz kısırlaştırma için en az 2500gr ı aşması gerekli dedi biraz daha bekleyin kilo alsın

LadyAndCat

Bu arada benim kızımın 9 aylık gibi kısırlaştırıldı ve Pro Plan gibi iştah açıcı bir mama denemenizi öneririm.

Minikmuezza

Proplan aldm cok sevdi ama onu yiyince hem kabiz oluyor tuvaletini yapamiyor hemde kusuyor mamayi

Anonymus552223

Kisirlastirmazsaniz daha da cok zayiflayabilir. Guvendiginiz birini bulup ertelemeyin bence. Hangi sehirdesiniz

Anonymus552223

Kisirlastirmadan ve ciftlestirmeden gecen her kizginlik donemi daha stresli geciyor onlar icin. Daha bugun bi tanesi kendi tuylerini yolmus buradan okudum. Illa kilo aldircam derseniz bilemem, ama hesapladiginiz gibi olmayabilir. Cok yogun mu atlatiyor o donemleri hafif mi?

sanslibuyuyor

kısırlaştırmak için kilosu az bence bizim veterinerimiz en az üç kilo olması gerektiğini söylemişti

Yavru mamasımı aldınız? Önceden kullandığınız kuru mama neydi 1 hafta eski mamayla yeni mamayı karıştırarak vermeniz gerekiyor

Minikmuezza

Guvenebilsem hemen kisirlastircam kilosuna bakmadan cunku ciddi istah kesintisi yapti ve kilo verdi gec girdi kizginliga istanbul beylikduzundeyim veteriner onerilerine acigim

LadyAndCat

Mama değişimini ani yaptığınız için kusma ve ishal görünür ve normaldir bu yüzden eski ve yeni mama karıştırılarak verilir.
Kussa da 7-10 gün dayanırsanız kediniz düzelecektir. İştahını açmaya çalışıyoruz. Madem Pro Plan’ı da severek yemiş bence deneyin ve sonra da lütfen veteriner arayışınızı tamamlayıp kısırlaştırın.
Sağlıklı, mutlu olması için gerekli bu. Evden kaçma eğilimleri azalır ve kızgınlıktayken olan tüm sıkıntıları geçer:)

Minikmuezza

Tesekkir ederim cevabiniz icin zaten az yedigi icin bende cok sabretmeden hemen mamasini istedigi gibi veriyorum karisik yemiyor diye ustelik yas mamayida sevmiyor az az 100 gr poset mamayi 4 gunde anca bitiriyo zorla yediriyorum veterinerlerede guven olmuyor neler duyuyorum korkuyorum ya iyi yapamazlarsa diye kedimde istahsiz olunca cesaretim yok suan ama o 5.ayindan sonra hep istahsizdi genel bi durum bu.sevdigi mamalar kabiz yapti advance ve proplan yiyince tuvaletini zeytinyagsiz asla yapamiyor cok ilginc ona cozum bulamadim.ama en gec 3 4 aya kisirlastiririm 1.5 yasinda kisirlastirmak sorun olmaz degilmi

LadyAndCat

Dişi kediniz 6 ayı geçtiyse ve 2 kg ve üzeriyse kısırlaştırma yapılıyor tabii kızgınlıkta olmaması şartıyla.
Bence beklemenize gerek yok.
Her kızgınlıkta strese girip kilo veriyorlar ve gerçekten zor kızgınlıkları...

Minikmuezza

Kitten aldim malesef karistirinca yemiyor cok denedim bu yuzden mama gecislerini direk yapiyorum yani ayri tabaklarda veriyorum advancedede kabizlik sorunu yasamistim analiz degerlerini karsilastrinca anladim seluloz orani dusuk oldugu icinmis bide veterinere sordm oda oyle dedi

Anonymus552223

Benim veterinerim cok iyi ama tekirdagda