Kedim Daha Kötüye Gidiyor.

ilkaycatal

Merhaba. Kedim sarılık olmuştu. Cuma veterinere götürdüm tahlil yaptılar. Değerleri düşükmüş ama çok fazla düşük değilmiş. Cuma günü iğne serum yaptılar iyiye gitmeye başlamıştı. Dün iyiye gidiyor dediler sadece iğne yaptılar. Bugün yine halsizdi yemiyordu. Yine veterinere gittik. Damar yolu açmak için çok uğraştılar. Hatta bir ara kedimin idrarı üstüme geldi. Onu masaya yatırmış tık. Ben ağlamaya başladım beni çıkardılar. Kedimin tüm ayaklarını denemişler. Ben dışarıdan seslerini duyuyordum çok kötü miyavlıyordu. Yine idrar yapmış ağzından kan gelmiş. Bir ara masada hareketsiz yatmış. Müdahale etmişler. Bu yapılanlar sadece damar yolu açmak için. 2 saat serum yedi. Eve geldi ona balık pişirdim onu yedi. Şuan ne yiyor ne içiyor. Acaba başka veterinere mi götürsem? Farklı veterinere götürünce daha kötü olur mu? Çok çaresizim...

61 CEVAP

Anonymus552223

Iyilesecek dediler mi peki? Caresi olan bir hastalik miymis

lwb

Koca muğlada hiç mi veteriner yok? Tutun taksi önlemlerinizi alın gidin gidebiliyorsanız. 10 veterinerin 10u da telefondan teşhis koyup bi şey yapamayız diyip telefonu kapatamaz, illa ki bir bile muayene etmeden yorum yapamam der. Kediniz yemek yemedikçe, yanlış tedavi uygulandıkça iyice güçten düşücek. Gerekirse randevu alıp klinik klinik gezin. Kliniklerde de önlemler var corona için.

ilkaycatal

Evet hiçbir değişme yok. Aynı. Diş etleri sapsarı. Ne su içiyor ne başka bir şey yiyor. Ciğerin suyundan verdim. Ardından kustu. Bir şey vermeye korkuyorum. Soruyorum başka vetlere sıvı şekilde besleyin diyorlar. Anlayamıyorum uygulanan ve uygulanacak olan tedavi aynı ama düzelme yok daha kötüye gidiyor. Kime gitsem aynı şeyleri diyo.

lwb

Teşhise yönelik ilaçlara evet doğru demeleri normal, sonuçta o hastalığa yönelik ilaçları onaylıyorlar.
Kan testleri vb geniş kapsamlı testler yapıldı mı? Tedavi işe yaramadığına göre başka bir sorun var.
Ben hala aynı şeyi diyorum, telefondan görüşmek olmaz, pes etmeyin lütfen telefon görüşmeleri yüzünden. Kedinin geniş kapsamlı testlere sokulması lazım.

lwb

Göz göre göre kötü hale gelmesin hayvan, randevu alıp klinik klinik gezin, göz muayenesi yapan, hiçbir teste sokmayan vb hekimleri kabul etmeyin.

aysebudur

İnşallah iyi gelir,lütfen siz de kendi önleminizi alın.Haberdar edin lütfen son durumlar hakkında.

LadyAndCat

Burdan daha önce yazmıştım...
Bu tedavi uzun süreli, haftalar sürüyor anladığım kadarıyla ama hiçbir şey yemezse Allah korusun iyileşmez.

ilkaycatal

Yaa iyi deyince kötüye gidiyor ama böyle düşünmicem. Ciğer yapmıştım dün ama onu yemedi. Zaten dün hep kustu. Su bile içse kusuyordu. Bugün tavuk göğsü aldım onu pişirdim. O tavuğu çok sever. Çok şükür Allah'ıma o kendi az da olsa yedi. Az da olsa kendi su içti. Hele ben tavuğu pişirirken kokuyu alınca öyle miyavlıyordu ki :). Bu çok çok iyi bişey benim için. Verdim biraz yedi. Az önce yine yedirdim. Az yiyor ama en azından kendi yiyor. Dua edin lütfen inşaallah atlatsın...

ilkaycatal

Muğla seydikemer de oturuyorum.

minky

https://www.hillspet.com.tr/cat-care/healthcare/cat-liver-disease

cat liver disease yazarak sonuçlara ulaşabilirsiniz

ilkaycatal

Tamam teşekkür ederim.

ilkaycatal

Evet yaa içeride kedim dışarıda ben mahvoldum.

ilkaycatal

Evet yaa düşün bizi klinikte bırakıp gitti. Bi de bulunduğum ilçede ki güya en iyi klinik...

Fatih55

Şimdi birçok veteriner müşteriyi kendine çekmek için diğer veterinerin tedavisinin yanlış olduğunu söyler, kendi yaptığının iyi olduğunu , birkaç gün daha bakın kedide düzelme oluyormu, yoksa kötüye mi gidiyor, ona göre değiştirme kararı alın derim

Sarılık serum tedavisiyle iyileşiliyor ilk 3 4 gün çok kritik