Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Kedim daha kötüye gidiyor.

ilkaycatal
ilkaycatal

799 Puan

Merhaba. Kedim sarılık olmuştu. Cuma veterinere götürdüm tahlil yaptılar. Değerleri düşükmüş ama çok fazla düşük değilmiş. Cuma günü iğne serum yaptılar iyiye gitmeye başlamıştı. Dün iyiye gidiyor dediler sadece iğne yaptılar. Bugün yine halsizdi yemiyordu. Yine veterinere gittik. Damar yolu açmak için çok uğraştılar. Hatta bir ara kedimin idrarı üstüme geldi. Onu masaya yatırmış tık. Ben ağlamaya başladım beni çıkardılar. Kedimin tüm ayaklarını denemişler. Ben dışarıdan seslerini duyuyordum çok kötü miyavlıyordu. Yine idrar yapmış ağzından kan gelmiş. Bir ara masada hareketsiz yatmış. Müdahale etmişler. Bu yapılanlar sadece damar yolu açmak için. 2 saat serum yedi. Eve geldi ona balık pişirdim onu yedi. Şuan ne yiyor ne içiyor. Acaba başka veterinere mi götürsem? Farklı veterinere götürünce daha kötü olur mu? Çok çaresizim...


61 CEVAP

minky
minky

11605

Hangi şehirdesiniz?Belki bi veteriner önerebilirim.Bence başka bi veterinere gidin.Gimeden önce WhatsApp'dan şöyle yaptılar ama olmadı diyip durumu anlatın.Başka veteriner deneyin.Umarım iyileşir.Gerçekten çok üzüldüm :(


sarmanbirkedi
sarmanbirkedi

14913

Resmen eziyet çektirmisler. Bence de başka bir hekime gidin


minky
minky

11605

Muğla da iyi veteriner önerim olamayacak maalesef.Bemce başka veterinere gidin ve uyguladıkları tedavilerin hepsini tek tek anlatın ki onlar da ona göre davransın


LadyAndCat
LadyAndCat

130352

Neden balık yaptınız? Kan yapması için kırmızı et daha güzel olmaz mıydı? Ciğer yapacaktın? Yine de yemek yemiş! Lütfen başka bir telefon numarası bulun ve arayın. Durunu anlatın bakalım ne diyecek?
“Sarılık bir deri hastalığı değil karaciğer problemidir. Mukoza ve derideki sarı renk hastalığın bir sonucu olarak ortaya çıkar. Kalp kurdu, safra yolunda tıkanıklıklar, kırmızı kan hücrelerinin tahribatı ve bazı kanser türleri de sarılık belirtileri gösterebilir. Tedaviye başlayan kedi ilk günlerde hayatta kalmayı sürdürürse, genelde tedaviye olumlu yanıt vereceği tahmin edilir. İyileşme süreci 3-6 hafta sürebilir. Veterinerinizin tüm tavsiyelerine eksiksiz bir şekilde uyun ve diyetindeki kısıtlamaları görmezden gelmeyin.”
KARACİĞER YETMEZLİĞİNDE
•Kusma önleyici kullanımı
•Vitamin desteği
•Kanama eğiliminin tedavisi
•Asites tedavisi
•Nöbetlerin tedavisi
•Diyet
diye buldum internetten...
PROTEİNİ VE TUZU KISITLAYIN DİYEBİLİRMİŞ VETERİNER. SİZE BESLENMESİ İÇİN BİR ŞEY DEDİLER Mİ???
İYİLEŞMENİZİ TÜM KALBİMLE DİLİYORUM.


ilkaycatal
ilkaycatal

799

Merhaba. Kedim bugün daha iyi çok şükür. Bilmiyorum nasıl oldu. Bugün Muğla ya gidecektim. Benim olduğum ilçeden Muğla ya dolmuş vs. yok o yüzden diğer ilçeye gittim. Ama otobüs saatlerini değiştirmişler. Muğla bana 290 km uzakta. Gitmek için 2 saat beklemem lazımdı ama dönüşüm çok sıkıntıydı. Çok geçe kalıcaktı zaten ortalık çok karışık bende Fethiye de başka vete götürdüm. Yine aynı şeyleri yaptılar ama bugün daha iyi. En azından kusmuyor. Ben bir şey verince yiyor kendi su içiyor.


ilkaycatal
ilkaycatal

799

Bu arada bugün güzel bir şey oldu. Benim sokakta çok kötü bir halde bulduğum hamile bir kedi vardı. Onu eve getirmiştim. Kedimle anlaşamadıkları için ona kendi odamda bakıyordum. Bugün doğum yapmış :) 5 tane yavrusu olmuş. Çok minikler ve çok tatlılar :)


787891
787891

117449

Nasıl veteriner anlamadım ciğeri haşlayın sonra yaş mama gibi kıyılmış yapın sonra biraz ılık su ekleyip şırınga ile besleyin zorla veterineri bence acilen değiştirmelisiniz normalde kediniz klinikte kalması lazım ama klinikte yer bile yokmuş


lwb
lwb

118940

Çok farklı sebepleri de olabilir, daha kapsamlı muayene olup, serum verip verip yollamayan bir hekim lazım. Onu da klinik geze geze bulucaksınız malesef.


ilkaycatal
ilkaycatal

799

Burda üniversite de yokmuş ama başka çok iyi dedikleri Bi veteriner var Muğla da yarın ona götürücem. Çünkü o vet daha farklı şeyler dedi içime yattı ona götürücem inşaallah. Tereddüt ediyordum gitmeye çünkü kronik astım hastasıyım korona tehlikesinden tedirginim. Ama kedim daha da kötüye gidiyor. Ve ordaki veteriner beni yatıştırdı iyi geleceğini düşünüyorum.


Elifcanay
Elifcanay

2178

Kediniz nasıl oldu?


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 1063 Görüntüleme
  • 61 Cevap
  • 3 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 22916 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR