Kedim Daha Kötüye Gidiyor.

ilkaycatal

Merhaba. Kedim sarılık olmuştu. Cuma veterinere götürdüm tahlil yaptılar. Değerleri düşükmüş ama çok fazla düşük değilmiş. Cuma günü iğne serum yaptılar iyiye gitmeye başlamıştı. Dün iyiye gidiyor dediler sadece iğne yaptılar. Bugün yine halsizdi yemiyordu. Yine veterinere gittik. Damar yolu açmak için çok uğraştılar. Hatta bir ara kedimin idrarı üstüme geldi. Onu masaya yatırmış tık. Ben ağlamaya başladım beni çıkardılar. Kedimin tüm ayaklarını denemişler. Ben dışarıdan seslerini duyuyordum çok kötü miyavlıyordu. Yine idrar yapmış ağzından kan gelmiş. Bir ara masada hareketsiz yatmış. Müdahale etmişler. Bu yapılanlar sadece damar yolu açmak için. 2 saat serum yedi. Eve geldi ona balık pişirdim onu yedi. Şuan ne yiyor ne içiyor. Acaba başka veterinere mi götürsem? Farklı veterinere götürünce daha kötü olur mu? Çok çaresizim...

61 CEVAP

minky

Hangi şehirdesiniz?Belki bi veteriner önerebilirim.Bence başka bi veterinere gidin.Gimeden önce WhatsApp'dan şöyle yaptılar ama olmadı diyip durumu anlatın.Başka veteriner deneyin.Umarım iyileşir.Gerçekten çok üzüldüm :(

sarmanbirkedi

Resmen eziyet çektirmisler. Bence de başka bir hekime gidin

minky

Muğla da iyi veteriner önerim olamayacak maalesef.Bemce başka veterinere gidin ve uyguladıkları tedavilerin hepsini tek tek anlatın ki onlar da ona göre davransın

LadyAndCat

Neden balık yaptınız? Kan yapması için kırmızı et daha güzel olmaz mıydı? Ciğer yapacaktın? Yine de yemek yemiş! Lütfen başka bir telefon numarası bulun ve arayın. Durunu anlatın bakalım ne diyecek?
“Sarılık bir deri hastalığı değil karaciğer problemidir. Mukoza ve derideki sarı renk hastalığın bir sonucu olarak ortaya çıkar. Kalp kurdu, safra yolunda tıkanıklıklar, kırmızı kan hücrelerinin tahribatı ve bazı kanser türleri de sarılık belirtileri gösterebilir. Tedaviye başlayan kedi ilk günlerde hayatta kalmayı sürdürürse, genelde tedaviye olumlu yanıt vereceği tahmin edilir. İyileşme süreci 3-6 hafta sürebilir. Veterinerinizin tüm tavsiyelerine eksiksiz bir şekilde uyun ve diyetindeki kısıtlamaları görmezden gelmeyin.”
KARACİĞER YETMEZLİĞİNDE
•Kusma önleyici kullanımı
•Vitamin desteği
•Kanama eğiliminin tedavisi
•Asites tedavisi
•Nöbetlerin tedavisi
•Diyet
diye buldum internetten...
PROTEİNİ VE TUZU KISITLAYIN DİYEBİLİRMİŞ VETERİNER. SİZE BESLENMESİ İÇİN BİR ŞEY DEDİLER Mİ???
İYİLEŞMENİZİ TÜM KALBİMLE DİLİYORUM.

ilkaycatal

Merhaba. Kedim bugün daha iyi çok şükür. Bilmiyorum nasıl oldu. Bugün Muğla ya gidecektim. Benim olduğum ilçeden Muğla ya dolmuş vs. yok o yüzden diğer ilçeye gittim. Ama otobüs saatlerini değiştirmişler. Muğla bana 290 km uzakta. Gitmek için 2 saat beklemem lazımdı ama dönüşüm çok sıkıntıydı. Çok geçe kalıcaktı zaten ortalık çok karışık bende Fethiye de başka vete götürdüm. Yine aynı şeyleri yaptılar ama bugün daha iyi. En azından kusmuyor. Ben bir şey verince yiyor kendi su içiyor.

ilkaycatal

Bu arada bugün güzel bir şey oldu. Benim sokakta çok kötü bir halde bulduğum hamile bir kedi vardı. Onu eve getirmiştim. Kedimle anlaşamadıkları için ona kendi odamda bakıyordum. Bugün doğum yapmış :) 5 tane yavrusu olmuş. Çok minikler ve çok tatlılar :)

Nasıl veteriner anlamadım ciğeri haşlayın sonra yaş mama gibi kıyılmış yapın sonra biraz ılık su ekleyip şırınga ile besleyin zorla veterineri bence acilen değiştirmelisiniz normalde kediniz klinikte kalması lazım ama klinikte yer bile yokmuş

lwb

Çok farklı sebepleri de olabilir, daha kapsamlı muayene olup, serum verip verip yollamayan bir hekim lazım. Onu da klinik geze geze bulucaksınız malesef.

ilkaycatal

Burda üniversite de yokmuş ama başka çok iyi dedikleri Bi veteriner var Muğla da yarın ona götürücem. Çünkü o vet daha farklı şeyler dedi içime yattı ona götürücem inşaallah. Tereddüt ediyordum gitmeye çünkü kronik astım hastasıyım korona tehlikesinden tedirginim. Ama kedim daha da kötüye gidiyor. Ve ordaki veteriner beni yatıştırdı iyi geleceğini düşünüyorum.

Elifcanay

Kediniz nasıl oldu?

ilkaycatal

Başka veterinere götürmüş olsam tedavisini kötü etkiler mi? Bundan korkuyorum. Ama bugün kedimi çok kötü yaptılar. Ben zaten mahvoldum onun haline...

ilkaycatal

Ciğer aldım balıkta almıştım balık yap dedi başka veteriner tanıdığım. Bana bugün j
Ki veteriner hiçbir şey demedi. Hatta serum takılıyken bizi klinikte bırakıp gittiler başka hastalar var diye. Hatta Bi ara serum çıktı biz zorla taktık. Başka veteriner dedi sevdiği şeyleri ver diye. Balığı çok sevdiği için verdim. Sordum ama vermeden önce zarar eder mi diye. Yok dediler.

Kediye bugün bildiğin eziyet çektirmişler, başka bir veteriner yokmu? Daha size beslenme tavsiyesi bile vermemiş nasıl veteriner acaba? Nasıl eğitim alıyolar? Kedicik inşallah iyileşir ciğer haşlayıp vermenizi, ek vitamin vermenizi öneriyorum

Elifcanay

Küçük yerlerde ki veteriner sorunsalını çok iyi anlıyorum.. bir ara yorumda bunu belirtmiştim ama veterineri küçük görüyor olmuştum.. malesef ki küçük yerlerde büyük baş bilgileri daha yüksek çünkü herkes büyük baş bakıyor kimse evinde kedi yada köpek beslemiyor bu yüzden de veterinerlerin kedi-köpek hakkında çok bilgileri yok.. veterinerler ne kadar aynı bilgiyi almış olsada tecrübeler fark ediyor.. sizin yerinizde olsam ilçe veterinerlerine hiç götürmeden muğla merkeze götürürdüm illaki orada iyi bi veteriner vardır.. ve bence hala çok geçmedi ülkemizde olan virüs karışıklığı sebebiyle bi çare bulursanız eğer direk muğla merkezde kedi-köpekten anlayan bi veterinere götürün derim.. inşallah bir an önce iyileşir , çok geçmişler olsun:(

ilkaycatal

Bilemiyorum yaa. Az önce de kedim kustu. Yaa cumadan iyiye gidiyordu bu kedi şimdi çok kötü. Muğla gitmem çok çok zor. Bugün başka bir veterinere gitmeyi düşünüyorum. Ya da tedavisine ilk başlayan veterinerle konuşucam çünkü o iyi gelmişti.