Kedim Daha Kötüye Gidiyor.

ilkaycatal

Merhaba. Kedim sarılık olmuştu. Cuma veterinere götürdüm tahlil yaptılar. Değerleri düşükmüş ama çok fazla düşük değilmiş. Cuma günü iğne serum yaptılar iyiye gitmeye başlamıştı. Dün iyiye gidiyor dediler sadece iğne yaptılar. Bugün yine halsizdi yemiyordu. Yine veterinere gittik. Damar yolu açmak için çok uğraştılar. Hatta bir ara kedimin idrarı üstüme geldi. Onu masaya yatırmış tık. Ben ağlamaya başladım beni çıkardılar. Kedimin tüm ayaklarını denemişler. Ben dışarıdan seslerini duyuyordum çok kötü miyavlıyordu. Yine idrar yapmış ağzından kan gelmiş. Bir ara masada hareketsiz yatmış. Müdahale etmişler. Bu yapılanlar sadece damar yolu açmak için. 2 saat serum yedi. Eve geldi ona balık pişirdim onu yedi. Şuan ne yiyor ne içiyor. Acaba başka veterinere mi götürsem? Farklı veterinere götürünce daha kötü olur mu? Çok çaresizim...

61 CEVAP

ilkaycatal

Yaa cuma günü çok iyiydi tedaviden sonra. Ama cumartesi pazar yine aynı iştahsız hep uyuyor. Bugün de öyle. Ve sabah kusmuş. Ciğer yaptım yemiyor bende şırıngayla suyunu veriyorum.

Zor bir durum benim bile kafan karıştı aynı veterinere devammı etseniz yoksa başka bir hekimemi gitseniz diye

ilkaycatal

Sabah aradım başka Bi veterinere götürücem

ilkaycatal

Bugün veterinere götürdüm. Yine aynı veterinere çünkü diğer veteriner hastaymış. Bugün damar yolu açamadılar çünkü benim kedim çok agresif ve çok nazlı. Damar yolu olmadığı için deri altından serum verdiler. İğne yaptılar. Kedim yine hiçbir şey yemiyor içmiyor. Ve az önce yine kustu. Ne yapmam lazım???

Deri altından şişirmez mi? Veteriner ne dedi kusmasına size hala beslenme tavsiyesi önermedi mi?

ilkaycatal

Ciğer verdim kesinlikle yemiyor bende suyunu şırıngaya çekiyorum onu veriyorum.

ilkaycatal

Yaa siz benim hakkımda ne kadar şey biliyorsunuz da böyle yazıyorsunuz??? Ben kaç gündür uyuyamıyorum ağlamaktan yaa ne biliyorsunuz ki???? Fethiye ye gideyim dedim iyi dedikleri veterineri aradım korona virüsü var telefondan yardımcı olalım dediler. Ben sanki araştırmıyo muyum yaa???? Ne biliyosun hakkımda... Burdan yazmayla olmuyor.

aysebudur

Muğladaki veterinerleri arayıp durumunuzu açıklarsanız belki evinize gelmeyi kabul eden veterinerler de olabilir,arkadaşımın veteriner kliniği var ondan biliyorum zor durumda olan hayvanlara gidiyorlar.İstanbulda olsanız yönlendirecektim ama malesef muğladasınız,eğer muğlaya gidebilme şansınız varsa bunu kullanın derim eğer yoksa muğladaki bütün veterinerleri arayıp yardım isteyeceksiniz,başka bir yolu yok.

aysebudur

Koskoca muğlada sizi geri çevirmeyecek bir klinik bulursunuz elbette.

@lwb nin dedikleri doğru, maalesef her gün serum verip eve yollayan veterinerden iş olmaz daha beslenme tavsiyesi bile vermemiş, ağzındaki sarılıklarda azalma varmı? Bir karşılaşırsanız

aysebudur

Kötüye gidiyor derken sarılığında hiçbir azalma yok mu,yoksa iştahtan mı kesildi? Sarılığı için diş etlerine tekrar baktınız mı?

aysebudur

Belki de altında yatan başka bir şey var,bekleyip görmektense onu bir hayvan hastanesine götürün veya üniversitelerin veterinerlik fakültelerinde müdahale yapıyorlar istanbulda,mutlaka orada da yapılıyordur

aysebudur

En sevdiği yaş mamayı ya da yiyeceği yedirmeye devam edin,kusmaması için belli aralıklarla az az

Merhaba iyi günler dediğiniz veterinere gittiniz mi? Kedinizin durumu nasıl ilerleme var mı?

Minimesi

Merhaba kediniz daha iyi oldumu umarım toparlar