N&D , Royal ,Acana , Orijen ,Brit Çare

Burakvural

Uzun tüylü 4 aylık kedi için en iyi mama hangisi tavuk içerikli olmasın , en iyi tüy sağlığı ve genel sağlığı açısından hangi mama iyi

16 CEVAP

sarmanbirkedi

En iyi sıralama olarak:
1-Ev yapımı mama
2-Orijen
3-Acana
4-Nd
5-Brit care
6-Royal canin (bu mama sanıldığı gibi iyi değil içinde gerçek et bile yok hepsi tahıl ve parasını hiç hak etmiyor)

patiii122

Ben nd den çok memnunum ya

anjelik123

Bende proplandan çok memnunum. Tavuklu mamalar tüy dökümünü daha çok arttıyor diye biliyorum ama proplanda öyle bir sorun yaşamadım

minky

Orijen ve acaba ev kedilerine ağır gelrbilirözellikle hareketsizse

LadyAndCat

Orijen, Acana ve N&D ev kedilerine ağır geliyor anladığım kadarıyla.
Fazla protein içerikleri alerjiye de sebep olabiliyor. Tüy dökümü de yaptığı biliniyor.
Bu yüzden, no.1 ev yapımı mama.
Brit Premium , Pro Plan, Profine, Matisse önerebileceğim mamalar.

LadyAndCat

Evde kendi yaptığınız yaş mama:)
Sakatat, organ ve et karışımı oluyor.
İçinde bolca protein oluyor.
Pişmiş ve pişmemiş verenler var. Ben pişmiş olarak tercih ediyorum çeşitli ölümcül hastalıklar ve parazit tehlikesinden dolayı. Kemiksiz olmalı kemik kedi/köpek farketmez yerken boğazlarına saplanabilir. Kemiği toz haline getirip veren var bence gereksiz tamamıyla.
İçine biraz karbonhidrat ve sebze de eklenebiliyor. Benim favorim patatesli mama yapmak:)
Royal Canin’a çöp diyenler bile oluyor. Ben bu şekilde düşünmüyorum. İyi ve eski mama.

LadyAndCat

Mükemmel bir cevap, tebrik ederim Sarman’ın Babası Hüseyin Bey :)

@sarmanbirkedi ile ayni siralamyi yapardim. O yazdigi icin tekrar yazmayacagim. Rc e olasilik bile vermeyin. Orijen alacak paraniz varsa digerlerine zaten bakmayin :))

Fatih55

Benim kediler 1 yaşını doldurmadığı için arkadaşımın önerisi ile Royal canin yavru kedi maması kullanıyorum, Van kedi evini aradım devlet kontrolünde bir yer sanırım onlarda Royal canin kullanıyorlarmış, her kafadan ayrı ses geliyor kimi Royal canin iyi diyor kimi kötü

Fatih55

Ev yapımı mama dediğiniz ne oluyor bu arada

Zeynucka

Ben nd,fitmin purity,royal canin kullandım.en iyi gelen içlerinde royal canin oldu.nd çok tüy döktü orijen ve acana’ya o parayı veremem.burada proplam ve hills’ten kötü bahsedildiği için mecbur kaldım.bi sıkıntım yok şimdilik.bütçem yettiğince royal canin devam edeceğim

elifozdemir

Brit care kullanıyorum uzun zamandır çok memnunum gönül rahatlığı ile tavsiye ederim deneyebilirsiniz, zaten yemezse sevmezse iade alıyorlar yüzde on tüketime kadar diye biliyorum çok şükür bizimkiler severek tüketiyor sizin için de en uygun mamayı bulursunuz en kısa zamanda umarım

Alaracatlover

Ben proplan +Nd karıştırarak veriyorum. Benim kedime öyle iyi geliyor malum

srplzngl

bahsettiğiniz “ölümcül hastalıklar”a örnek verebilir misiniz?
ben biyolojik açıdan uygun olmayan beslenmeden daha ölümcül bir şey bilmiyorum da.

LadyAndCat

Serpil Hanım,
Çok basit bulaşıcı ve ölümcül hastalıkların başını çiğ et ve yumurtadan geçen Salmonella bakterisi çeker.
Siz bu konuları çok araştırıp bilen birisi olduğunuz için bunu bilmemeniz mümkün değildir?!
Tüm kedi sahiplerinin kedilerini istediği şekilde beslemeye hakkı vardır. Siz istediğiniz gibi kedinizi besleyebilirsiniz bana ve başkasına lütfen başka türlü bir beslenme biçimini zorla kabul ettirmek için psikolojik baskı uygulamayın!