Evi Nasıl Havalandırıyorsunuz?

Merhaba herkese, geçen Ekim ayında kedim soğuk algınlığı olmuştu veteriner hava akışında kaldığı için olmuş olabilir dedi birde mevsim geçişiydi, şuanda haftada bir gün kedimi kapalı bir odaya koyup havalandırıyorum sizin kedileriniz hava akışından etkileniyor mu?

23 CEVAP

TATA4242

Size tavsiyem odanızın biri hariç hepsini havalandırın,kedinizi söylediğim şekilde,penceresi kapalı odanıza alın.En son kedinizin bulunduğu odayı havalandırın ve havalanan odalardan birine,kedinizi götürün.Kediniz hassas olabilir,tüm pencereler ve kapılar açık olduğunda,havadaki sirkülasyon kuvveti ile alakalı olarak,kedinizin üşütmesi normal olabilir.Dediklerim haricinde ise,eviniz havalandıkdan sonra,kolidor veya salona yada her iki yere,1 lt kaynamış suya bir avuç lavanta koyarak diğer mikroplardanda kurtulabilirsiniz.Eğer lavanta kokusunu seviyorsanız,yarım lt kaynamış suya,bir avuç lavanta atarak,kullanabilirsiniz.

Teşekkür ederim tata sana bir sorum olcak ben 1.5 ay önce beyefendiye su pınarı almıştım fakat gördüğüm kadarıyla artık sıkılmış içmiyor yine çeşmeden içmeye yanıma geliyor arıtılmış çeşme suyu içiriyorum su pınarını 2 hafta önünden alıp tekrar mı yerleştirsem 2 günde bir değiştiriyordum aslında suyu

Suraemir

Cereyanda kalırsa olur belki de bizimkide bakıyor balkondan arasıra hapşırdığı oluyor ama öyle yoğun birşeyi olmadı

TATA4242

Yani şu kadar su içti ve şu kadar mama yedi derken,tahmin ederek konuşmuyorum,çünkü görmeniz ve tahmin etmeniz çok zor.Bu nedenle oranlı koymak,ölçü sistemi oluşturmak ve takip etmek çok önemli.Bu şekilde herhangibir olumsuzda,ilk fark eden siz olursunuz.

İlgi alakan için teşekkür ederim tata, ben ne kadar su içtiğini çiş sayısıyla ve topaklanma büyüklüğüyle bakıyordum şimdiye kadar günde en az 2 en fazla 3 kez yapıyor taze suyu çok seviyorlar evin 4 köşesine metal su kapları koydum, su pınarını artık her gün değiştircem ilerde bende düşünüyorum cam birşey yapmayı tekrar teşekkür ediyorum

TATA4242

Ben teşekkür ederim,doğallığınız için.

Komşularının kedisi de etkilenmiyor yazcaktım yanlışlık olmuş

Aslında kış boyu kalebodurlarda yattı soğuğu seven bir kedi diğer kedim kışın kaloriferin üzerinden inmezdi yada bilgisayarın üzerinde yatardı