Muhabbet Kuşumun Ayakları Yandı

merickoc

merhaba, yaklasık 1 buçuk ay önce kuşumun ayağı sıcak sütle yandı hemen veterinere goturduk ve bize 1 antibiyotik ile silverdin verdi duzenli bir sekilde kullandik ancak bir hafta sonra yanıklar anca ortaya çıkmaya başladı tekrar veterinere goturduk yapişkan tendüriotlu bir krem verdi onu kullandigimiz icin kusumun tuyleri cok kotu oldu birbirine yapişti yaglandi bu yuzdende ucamadi ama kremler hic bir ise yaramadi belli bir sure sonra antibiyotigide birakmak zorunda kaldik ve bitkesel yontemlere basvurduk kantaron yagi surduk hizli bir sekilde toparlama oldu ucamadigi icin kusumun morali pek yerinde degildi ılık suyla ve sıcak bir ortamda yıkadık 1 hafta boyunca hiç bir şey olmamış gibi cok mutluydu ve yaralarıda yoktu sonra bir anda ayakları iltihaplandi sadece 1 gecede oldu tekrardan veterinere goturduk ve sari toz verdi onu suya karistirip kusumuza pansuman yapmamiz gerektigini belirtti onuda denedik ama işe yaramadi iltihaplari artti yemesinde ve icmesinde bir sorun yok ama yuruyemiyor ayaklarinin topuklari şiş sag ayaginin topuguna basarak yuruyor ve gene ilaclardan dolayi tuyleri cok kirli yikamaninda suan pek dogru bir sey olacagini dusunmuyoruz kusumuzun iyilesmesi icin ne yapmamiz gerekiyor ayaklarındali iltihap icin bir şey yapılabilir mi?

25 CEVAP

bbeyzvv

kuşu daha iyi bakabilecek birine verin

Linsenpai

Çay ağacı yağı her canlıya her çeşit yara için çok iyi geliyor. Kesinlikle deneyin derim. Çok geçmiş olsun.

Linsenpai

Yanıklar çok zor iyileşir özellikle açık deride. Sahibi kaç kez veterinere gitmiş önerdiği bütün tedavileri de uygulamış. Daha ne yapsın?

sekerfare21

İnsanları soru sormaya korkutuyorsunuz. Yardım edeceğiniz bir şey yoksa kişileri suçlamak için bir şeyler yazmayın.

Siyammm

İltihap için biz karayağ kullanıyoruz ertesi sabah geçmiş oluyor.krem şeklinde

minky

Süt nasıl döküldü?

minky

Arkadaşlar bence olayın nasıl olduğunu bilmeden sen hayvan bakma başkasına ver vs. demeyin.Önce bi olayo öğrenelim

bbeyzvv

olayın olması gayet doğal ama bir buçuk aydır böyle yineyelen bir durumsa sahibin yeterli olmadığı belli bakabilrcek birine vermesi daha doğru

bbeyzvv

ya gerçekten kuşun ayaklarının halini görmüyor musunuz ben yanmasına bir şey demiyorum ama onun elinde düzelmiyorsa uzmana vermeli nereye kadar daha acı çekecek bu kuş ben sahibini suçlamadım insanlık hali kuşlar çok ani hareketlerde bulunurlar ayrıca ben kuş beslerken düzenli veteriner kontrolüne götürürdüm kuş da muhabbet kuşuydu sahibine sözüm yok elinden geleni yapmış ama elinden gelen yeterli olmuyorsa kuşa yazık daha önce böyle bir şeyi yaşadım hayvanıma bir şey oldu ve tedavisinde yeterli olamayınca ağlaya ağlaya daha iyi bakacak birine verdim kesinlikle kuşun başkasına verilmesi lazım

Ya adam kime versin? Minky nin dediği gibi kimse almaz ki hayvanı ya da alır bir süre sonra tekrar geri verir