Muhabbet Kuşumun Ayakları Yandı

merickoc

merhaba, yaklasık 1 buçuk ay önce kuşumun ayağı sıcak sütle yandı hemen veterinere goturduk ve bize 1 antibiyotik ile silverdin verdi duzenli bir sekilde kullandik ancak bir hafta sonra yanıklar anca ortaya çıkmaya başladı tekrar veterinere goturduk yapişkan tendüriotlu bir krem verdi onu kullandigimiz icin kusumun tuyleri cok kotu oldu birbirine yapişti yaglandi bu yuzdende ucamadi ama kremler hic bir ise yaramadi belli bir sure sonra antibiyotigide birakmak zorunda kaldik ve bitkesel yontemlere basvurduk kantaron yagi surduk hizli bir sekilde toparlama oldu ucamadigi icin kusumun morali pek yerinde degildi ılık suyla ve sıcak bir ortamda yıkadık 1 hafta boyunca hiç bir şey olmamış gibi cok mutluydu ve yaralarıda yoktu sonra bir anda ayakları iltihaplandi sadece 1 gecede oldu tekrardan veterinere goturduk ve sari toz verdi onu suya karistirip kusumuza pansuman yapmamiz gerektigini belirtti onuda denedik ama işe yaramadi iltihaplari artti yemesinde ve icmesinde bir sorun yok ama yuruyemiyor ayaklarinin topuklari şiş sag ayaginin topuguna basarak yuruyor ve gene ilaclardan dolayi tuyleri cok kirli yikamaninda suan pek dogru bir sey olacagini dusunmuyoruz kusumuzun iyilesmesi icin ne yapmamiz gerekiyor ayaklarındali iltihap icin bir şey yapılabilir mi?

25 CEVAP

Kedimiriltisi

Siz hayvan beslemeyin bir daha, önerim budur.

TATA4242

Son olarak ise,lütfen insanları bu şekilde yargılamayın,zaten ilgisiz birisi olmadığı,vet.hekime götürmesinden ve bu kadar uğraşmasından ayrıca bizlere danışmasından ve yardım beklemesinden anlaşılıyor.

Kedidelisi12

Hayvan besleyip neden tehlikeleri önlemiyorsunuz neden sorumluluklarınızı bilmiyorsunuz anlamıyorum yazıklar olsun ya sizin gibi insanlar maalesef hayvan besliyor ALLAH bu garipleri başta sizden sonra da her şeyden korusun. Bıktım artık kedisini camdan düşürenler kuşunu yakanlar bu ne ya !! Kendi çocuğunuz olsaydı camdan düşer miydi sütle yanar mıydı acaba !

TATA4242

Vet.hekime götürmeyin,derneklere gidip gösterin veya sorun.Bu kuş derneklerinin en ilgili alanları olduğundan,tüm bilgilere sahipler ve emin olun çok yardımcı olacaklardır.Binlerce güvercini olup,hepsine isim koyan ve hepsinin ismini doğru olarak bilen başka insanlar ile tanışmadım.Vet.hekimlere götürmeyin dememin sebebi,kuşlar kimyasalı kaldıramaz yani kuşunuz ölür,onların daha fazla ilgilendikleri kedi ve köpekler.Son olarak ise tavsiyem,aloe vera ve bal olur,balın içine propolis denilen ve şehrin girişi,şehir savunması gibi anlamları olan arı reçinesi koyar ve yanığa uygular üstünü sararsanız,onarım sağlar.Arılarda bu reçineyi,kovanı korumak,onarmak,giriş kısmında ve kovan içinde hijyen sağlamak için kullanırlar,aloe vera jeli gibi ciddi derecede onarım gücü mevcuttur.

Daha ne kadar yeterli olsun ki 3 kez veterinere gitmiş bir sürü ilaç kullanmış emin olun herkes gitmez birde burda bizden yardım istiyor adam gibi bütün süreci yazmış çok kaba davranmışsınız

Arkadaşlar kazalar olur.. İstediğiniz kadar önlem alın ama bazen olur. Evet malesef çok kötü yanmış fakat konu sahibinin ilgili olduğu her halinden belli zaten. Lütfen bekçilik yapmayın

TATA4242

Derneklere gidin dememin sebebi ise daha fazla bilgi alabilmeniz açısından ve yanığa bakınca gördüğüm 3 veya 4.derece yanığa benzemesidir.

Linsenpai

Bence de bu kadar gidilmemeli üstüne, hayvan sahiplenme, başkasına ver vb. Sonuçta hayvan bunlar ne yapacakları belli olmuyor istediğiniz kadar önlem alın bazen yaralayabiliyorlar kendilerini malesef /: mesela kuzenim sıcak kahve bardağını elinde tutarken kedisi gelip patisini sokmuştu içine birden, bi süre sargılı gezmek zorunda kaldı

Siyammm

Soran pişman oluyor linç yiyor arkadaşa katılıyorum. Jakosu yoksa kimse kuşunu 3 kez çete götürmez . Siz kedinin olduğu yerde çay içmiyormusunuz? Yarın kediniz yanarsa görürüz. Adam zaten dertli belliki önemsiyor hayvanı bı bilen yardımcı olmuyor. Bida besleme fln saçmalık. Herkesin başına gelebilir bazı şeyler elde olmuyor. Benimde kuşum kafesten kaçıp öbür odanın camından uçup gitmişti. İnşallah tecrübe etmeden anlarsınïz. Hayatımda kuşunu 2 kere vete götürenini görmedim. Bilmişlik taslıyorlar bu kişiyle kuşu ölüp kediyi evden gönderen sonra kakadumu İskender mi alıyım diyen adamla aynı kefeye koyuyorsunuz yazıklar olsun

minky

Başkasına verse o da aynısını yapacak.Ete gidcwk çözüm bulamıycak.Belkide bakamam diyecek.Ben hayvanlarımakendimi ait hissediyorum.Annem benim niyetim yansa Dr ler yapamazsa beni başkasına vermez bence.Bende vermem.Onlar bizim evlatlarımız.

Ezginx

Bence yargılıyanlar kesinlikle haksiz cünku daha ne yapmasini bekliyorsunuzki elinden geleni yapmış yok dikkat etseydi nasil dökülür süt felan diyenler olmuş kuşuyla bukadar ilgilenen biri kesinlikle ona zarar gelmesini istemez dalginligina gelmis olabilir bu arada bakamıyosa başkasina versin diyen şahısa sesleniyorum kucukken sen düştüğünde annen seni bakamiyorum ben diye başkalarına verdi heralde

Burda iyi kuş bilgisi olan kimseye de denk gelmedim açıkçası. Varsa da henüz görmedim. Dernekler iyi bir çözüm gibi, oraya danışın bence de. Geçmiş olsun

lwb

Tüylerini nemli pamukla temizleyebilirsiniz, tüylerinde kalan kimyasal ona zarar verir. Ayrıca kuşunuz çok zayıf, kaliteli bir yem, yumurta maması ve vereceğiniz meyveler şart

Katya06

Bir kuşun uçma yetisini elinden almak.. Ne büyük sorumsuzluk, canilik, insafsızlık.

Bulutcemre

Sütün nasıl döküldüğünü bende merak ettim yani amacım yargılamak değil ama mahvolmuş ayakları kuşun