Kedim 69 Gündür Hamile

sekerfare21

Merhaba,
Kedim hamileliğinin 69. gününü bitirdi 70’e girdi ama doğuracakmış gibi durmuyor.
Endişelenmeye başladım ama bildiğim bir konu değil çok. Kaçıncı günde ciddi anlamda endişelenmeliyim?
Son 1 haftadır çok sık uyuyor sadece, uyku düzene bozuldu.

42 CEVAP

sekerfare21

İlk yavru dogdu saglikli bir sekilde ama benim kedim emzirmeye calismak yerine plasenta yiyor, yeni dogan kedi de annesinin rahmine geri gitmeye calisiyor. ????‍♂️ kedim de ben de yeni dogan da asiri tecrubesiziz

sekerfare21

  1. yavru ic organlari disarda dogdu. :( Anne plasentayi yerken bebegin ic organlarini da yemis. :( Tecrubesizlik boyle seylere neden oluyor iste ama kurtarabilir miydim yine de bilmiyorum.

anjelik123

İç organlarını yedi dediğiniz için mi?

sekerfare21

Çok üzücü çok da tatlı bir çocuktu.

anjelik123

Doğumlarda olabilen şeyler bunlar bazen ölü bile doğabilir doğanın kanunu :(

sekerfare21

Net doğum tarihini bilmiyorum ancak Mayıs 2019 doğumlu olması lazım. Eve aldığımda 2 aylık gibi duruyordu ama benim tahminim bu.

anjelik123

1 yaşına girecek çok küçük değilmiş aslında ama dediğim gibi doğumlarla böyle üzücü şeyler olabiliyor allah korusun anneciğede birşey olabilirdi. Şuan bir sıkıntı varmı doğum hala devam ediyor mu

sekerfare21

Uyudu anne ama bence karninda daha yavru var gibi.
Baska bir sey daha sormak istiyorum. Kedimi kisirlastirmak istiyorum en kisa surede. Sut emzirmesi bir sorun yaratir mi?

sekerfare21

Kizginlik donemi daha sakin gecer o zaman umarim. Cunku kizginliginin bitmesini beklerken evden kacip hamile kaldi, yoksa cocuk yapmasini istemiyordum ben.

anjelik123

Yavruları varken kızğınlık göstermez. Yavrular büyüdüğünde hemen kısırlaştırabilirsiniz

sekerfare21

Harika, tesekkurler cevaplar icin.

sekerfare21

Teşekkürler tekrar cevap için. Aklımdan bir türlü çıkmadı ama haklısınız doğduğunda da diğer yavrulara göre kan fazlaydı ve göbeğine bitişik kan torbası vardı plasenta benzeri.

Raubeyaz

Garip bir şekilde bu konuda bende çok korkmuştum. 80 gün bekledik, hatta kanaması bile doğumdan 1 hafta önce oldu, suyu geliyordu ama doğurmamıştı. Tam 80 gün olunca doğurdu ve yavrumuz gayet sağlıklı oldu. Siz yinede bir veterinere götürün.

sekerfare21

Yavrularin hareket edip etmedigini nasil anlayabilirim peki? Karninda nereye dokunacagimi bilmiyorum, bagirsak mi elliyorum yoksa yavru mu belli olmuyor.

minky

Karnına gözle bakarsanız yavruların hareketlerini görürsünüz normal şartlar altında.