Kedim 69 Gündür Hamile

sekerfare21

Merhaba,
Kedim hamileliğinin 69. gününü bitirdi 70’e girdi ama doğuracakmış gibi durmuyor.
Endişelenmeye başladım ama bildiğim bir konu değil çok. Kaçıncı günde ciddi anlamda endişelenmeliyim?
Son 1 haftadır çok sık uyuyor sadece, uyku düzene bozuldu.

42 CEVAP

anjelik123

bbeyzvv nin dediği gibi bazı kediler belli etmiyor ama yavrular hareket ediyorsa sorun yok ama siz gözlemleyin kasılmalar başlayacaktır doğum anında

sekerfare21

İlginc sekilde kedim endiselenmeye basladigimi anlamis olacak ki dogum sacilarini baslatti. Bakalim dogumu kac saat surecek, genc anne oldugundan hem kendi sagligi hem de bebeklerin sagligi acisindan endiselerim var.

anjelik123

Plasentayı yemesi çok normal ellemeyin yesin yavrularla beraber plasentanın çıktığından emin olun annenin içinde kalmasın. Doğan yavrular meme aradığı için nereye gittiğini bilmiyorlar siz memeye koyun gerisini onlar halleder ama anneye bakın yavruların üstüne yatabilir ilk çünkü bunlar oluyor

anjelik123

Anne doğurur doğurmaz hemen yavrularını temizlemeye başlıyor eğer o yavruyla ilgilenmezse hemen müdahele edin önce ağzındaki zarı açın ve masaj yaparak hem nefes aldırın hem kan dolaşımını sağlatın sonrada annesini emmesi için memeye koyun annede o sırada temeziler

anjelik123

Tam oluşmamış o yavrucak :( o yüzden ona sizin yapabileceğiniz hiç birşey yok

sekerfare21

Haklısınız. Yaşı küçük olunca kendimi hazırlamıştım aslında böyle şeylere ama yine de etkileniyor insan.

anjelik123

Kediniz 8aylık mı

anjelik123

Yavru olsa huzursuz olur rahat uyuyamaz kasılmalar olur bi elinizle yoklayın isterseniz.
Yavrular sütten kesilmeden kısırlaştırmayın.
3-4 haftalık olduklarında yavaş yavaş kuru mamaya başlayacaklar ve tuvalet eğitiminede başlamanız gerekicek

bbeyzvv

yavrular 45 günlük olunca kısırlaştırılabiliyor anne kedi bir zararı olmaz

anjelik123

Öyle çekmeden delik oluşmaz annede ilgilenmediyse zaten o yavru hasta olduğu içindir genelde yavru hasta ise anne ilgilenmiyor

anjelik123

3 gün oldu sanırım doğum yapalı çok gelmiyorsa normal ama çok heliyorsa vetinizi arayın

bbeyzvv

yavrular hareket ediyor mu? ediyorsa sıkıntı yok bizimki de 75. günde falan doğurdu ve hiç beklemediğimiz bi günde doğurdu doğum belirtilerini göstermez bazı kediler

minky

Yavrular hareket etmediği zaman endişelenmeye başlayın.Denilen gğbi

sekerfare21

Veti kapali korona nedeniyle, sehir merkezine uzak oturdugumdan baska secenegim de yok ve cok korkuyor yolculuktan vet su anlik en son care.

Onun icin hazirladigim yerleri begenmemis olma ihtimali var mi? Surekli yorganin altina saklaniyor cunku yaptigim yerler disinda.

sekerfare21

Sosyal medya kullanmiyorum ama tesekkur ederim yardim icin. Bence yavrulari saglam. Son tahminim dogum icin hazirladigim yerleri begenmedi o.