Kedim 69 Gündür Hamile

sekerfare21

Merhaba,
Kedim hamileliğinin 69. gününü bitirdi 70’e girdi ama doğuracakmış gibi durmuyor.
Endişelenmeye başladım ama bildiğim bir konu değil çok. Kaçıncı günde ciddi anlamda endişelenmeliyim?
Son 1 haftadır çok sık uyuyor sadece, uyku düzene bozuldu.

42 CEVAP

anjelik123

Zaten karnı şuan baya şiş durumdadır yavrular içeride döndüğünde gözle görülüyor elinizle bile karnına ellediğinizde yandan yavruları hissedersiniz. Başınızı kedinin karnına koyun bi ses geliyor normalde ordanda anlayabilirsiniz eğer hiç biri yoksa vete acil gidin eğer yavrulara bir şey olduysa anneye zarar

sekerfare21

Karinda bir oynama var ama daha cok nefes alisverisinden ya da kalpatisindan oluyormus gibi duruyor.
Acikcasi hareketin ve kalp atisinin ondan mi yoksa bebeklerden mi kaynaklandigini cozemiyorum.

anjelik123

Hakert böyle dalga gibi gözükür yavruların hareket edişi o nefes alışverişi farklı yabrular ederken anlarsınızda umarım kötü bişey yoktur siz vete gidin bence

bbeyzvv

instagramdan bana yazıp video atabilirsiniz ben hemen hemen sizinki gibiyken karnı video çekmiştim onu atarım ayrıca karnını tamamen elinizle kapatıp 5 dakika falan bekleyin illaki onların dönme tekme ilerleme hareketlerini anlarsınız

poughkeepsie

Güncel

sekerfare21

Bilen biri vardir belki de ann diger iki yavru yuzunden yeni doganla ilgilenemiyordu ben de diger yavrulari aldim yeni dogani da gorunen bir yere cektim o ara zarar vermis olabilir miyim? Tam dogmadiysa ve ben yavruyu cekerken bir sey olduysa.

sekerfare21

Tesekkur ederim cevaplar icin. Peki son ölen yavruyla ilgili bir düşünceniz var mı? Benim yüzümden olmuş olma ihtimali var mı?

sekerfare21

Evet kedi öldü az önce. Fotoğraf yükleyemedim ama göbek deliği yerine büyük bir delik var.

sekerfare21

Ya gece uyuyamadım 3. yavruyu ben öldürmedim değil mi? Anne kedi ilgi göstermiyordu, ilgi göstersin diye tutup önüne çektim ama göbek bağı kesilmediğinden plasenta falan da geldi çekerken. Plasenta ağırlık yapıp göbeğinde çekmeden delik oluşmuş olabilir mi?

Anonymus552223

Tam olarak ne yaptiniz anlayamadim ki.. nasil oldu yani? Basiniz sagolsun. Yavrular en az 2 aylik olsun sonra kisirlastirirsiniz

sekerfare21

Anne yavrusunu temizlemiyordu. Nefes alamıyor diye annenin önüne koydum ben de. Yavruyu tutup çekerken plasenta da geldi. Plasenta ağırlık yapıp karnında delik mi açtı acaba diyorum. Çünkü bebek karnında göbek deliğinin olması gereken yerde delikvar diye 15 dk sonra öldü anne onu temizlerken.

sekerfare21

Kedimin vajinasından hala kanlı sıvının geliyor olması normal mi?